id: ent5fc

Wydanie książki "Legendy Pomorza"

Wydanie książki "Legendy Pomorza"

Nasi użytkownicy założyli 1 034 014 zrzutek i zebrali 1 099 492 439 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności9

 • Dzień dobry, Kochani!

  Zrzutka zakończona. Udało nam się zebrać aż 5.931 zł. Pięknie dziękujemy! 🙂

  Teraz czas zlecić druk, a następnie - prawdopodobnie na początku grudnia - zaczniemy rozsyłać gotowe książki. Mam ogromną nadzieję, że przypadną Wam do gustu. 🙂

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Każdy kraj, region i ziemia ma własne legendy, podania i opowieści niesamowite. Czasem doskonale znane i głęboko osadzone w powszechnej świadomości, dużo częściej przekazywane w wąskim kręgu osób. Do krain wciąż szerzej nieodkrytych należy Pomorze Zachodnie, Środkowe i Przednie, które wiele lat temu tworzyły niezależne Księstwo Pomorskie władane przez wyrosłą ze słowiańskich korzeni dynastię Gryfitów. Przez z górą pięć wieków rządzili oni nadmorskim krajem ze stolicami m.in. w Szczecinie, Wołogoszczy i Słupsku, do dziś będąc jednym z najdłużej panujących rodów w dziejach Europy.


xbf6af3ab46a8d52.png


Z mojej miłości do Pomorza wyrosły książki: wpierw był to transgraniczny przewodnik po dawnym Księstwie Pomorskim, później również inne publikacje, w tym pierwsze wydanie "Legend Pomorza". Książka ta powstawała przez kilka lat, początkowo jako swoisty baśniowy suplement do przewodnika, później jednak nabrała cech samodzielnej publikacji. Wydana po raz pierwszy w 2017 roku, doczekała się uznania zdobywając na XXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej w Poznaniu pierwsze miejsce w kategorii "Wydawnictwa dla dzieci", a także wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.


Czas płynął, nakład się wyczerpał i książka zniknęła z księgarń. W związku z utrzymującym się zainteresowaniem tą publikacją, chciałbym przywrócić czytelnikom możliwość zapoznania się z nią. Stąd też we współpracy z Wydawnictwem Bratek ze Szczecina opracowane zostało drugie wydanie "Legend Pomorza". Pod pewnymi względami jest to nowa publikacja: inna jest lista zawartych w niej opowieści (część tych słabszych zniknęła; pojawiły się jednak również nowe historie, a część pozostałych została napisana ponownie), poprawiony i wzbogacony o nowe informacje został "Dodatek" - część książki zawierająca m.in. objaśnienia do legend, biogramy postaci historycznych przewijających się na jej kartach, czy krótkie opisy miejscowości, których dotyczą legendy. Pojawiły się również konturowe mapki wybranych miast, na których zaznaczono miejsca, gdzie doszło do opisanych w książce wydarzeń. Wszystko to stanowi wartość dodaną względem wydania pierwszego.


r9a0b7f50c4eb0c6.png

z75758d5771d5bf3.pngb6c9e8af3e3208fe.pngZakończyliśmy już proces składu i korekty. Środki, które mamy nadzieję pozyskać za pośrednictwem zrzutka.pl chcielibyśmy przeznaczyć na druk publikacji. Bardzo mocno wierzymy, że książka ma szansę ukazać się na rynku jeszcze przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.


Bardzo mocno zachęcam do wsparcia naszego projektu. Dzięki Wam zbiór legend z polskiego i niemieckiego Pomorza ponownie ma szansę zagościć na półkach księgarń.


x6d05eb7c6b5c040.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 2

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękowania na kartach książki
Dla wszystkich osób, które wesprą zrzutkę dowolną kwotą przewidziana jest nagroda w postaci umieszczenia ich nazwisk na stronach z podziękowaniami, kt...
1 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
Egzemplarz książki z dedykacją
Wszystkie osoby, które wesprą zrzutkę kwotą co najmniej 49 zł otrzymają egzemplarz książki z dedykacją. Możliwa jest dedykacja w pełni spersonalizowan...
49 zł

Kupione 58 z 200

Zakończona

Wpłaty 81

DI
Danuta i Krzysztof Bobryk
500 zł
JZ
Jerzy Zajkowski
400 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
400 zł
RE
Ela i Rysiu
200 zł
DZ
Dariusz Zarzecki
200 zł
HB
Halina Bialecka
MR
Marta Rosner
100 zł
MK
Marta Kucza
100 zł
GW
Grzegorz Wolszczak
100 zł
Krzysztof
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków