Na nowy aktywny wózek inwalidzki Zakończona 31.05.2019r ID: ep35wf

Na nowy aktywny wózek inwalidzki

Zebrano 3 646 zł
z kwoty 15 000 zł

24 %

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki


Witajcie

Kim jestem?

Mam na imię Agata i mam 18 lat. Jestem młodą, od urodzenia niepełnosprawną osobą, z marzeniami o normalnym życiu. Na co dzień uczę się w 3 klasie Liceum na profilu biologia-chemia. Uczę się też grać na gitarze, gotować, rysować, rzeźbić w glinie i tresować psa. W przyszłości chciałabym zostać dogoterapeutą, by pomagać ludziom. Na co zbieram?

Zbieram na nowy aktywny wózek inwalidzki. Wózek, który będzie dostosowany do mnie i moich potrzeb wynikających z mojej choroby. A także zapewni mi zdrowsze i bezpieczniejsze funkcjonowanie. Wózek dostosowany do mnie będzie mieć: wytrzymałe i dobre jakościowo komponenty, amortyzatory dla ochrony kręgosłupa, wyjmowane i regulowane rączki, łatwe składanie wózka, lekką ramę wózka, wymiary wózka będą dostosowane do mojej sylwetki.


Dlaczego?

Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia. Choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową i związane z nią schorzenia np. stopy końsko-szpotawe. Od 10 lat leczę odleżyny na stopach powstałe w wyniku powikłań pooperacyjnych. W związku z czym nie mam żadnych rokowań na chodzenie. Dotychczas przeszłam 9 poważnych operacji i nadal jestem pod stałą opieką lekarską.

W związku z moją chorobą jedyną możliwością na przemieszczanie się jest wózek inwalidzki.  A wózek, jak każdy inny sprzęt z czasem się zużywa. W chwili obecnej jeżdżę na wózku, który nie jest w żaden sposób dostosowany do moich potrzeb. Wózek jest uszkodzony: oparcie jest ruchome, opony nie szczelne, brak stabilności. Aktualny wózek można przyrównać do buta z odklejającą się podeszwą i o 2 numery za duży. Nie jest to bezpieczne dla mnie i mojego zdrowia i bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. 


Co da mi wózek, który jest do mnie przystosowany?

Przede wszystkim da mi większe szanse dbania o zdrowie a także ułatwi funkcjonowanie. Wózek będzie dużo lżejszy i dostosowany do mojej sylwetki ciała, co pomoże mi  w łatwiejszym funkcjonowaniu w domu i na zewnątrz.  Odciąży  to też mój kręgosłup, o który szczególnie muszę dbać ze względu na przepuklinę.

Nowy wózek pozwoli mi na większą samodzielność oraz zapewni mi bezpieczeństwo podczas codziennego życia jak pokonywanie przeszkód infrastrukturalnych np. krawężniki, progi czy schody.


Swoją prośbę kieruję do wszystkich ludzi dobrej woli.
Moja renta nie pozwala mi na uzbieranie takiej kwoty. Dofinansowanie również to tylko część potrzebnej kwoty. Bez wsparcia życzliwych ludzi będę pozbawiona możliwości bezpiecznego funkcjonowania w codziennym życiu oraz możliwości na polepszenie kondycji mojego zdrowia. Dlatego proszę Państwa o pomoc i dziękuję za wsparcie

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

AW

Arkadiusz Weiser

Powodzenia :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

powodzenia:)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Raduj się w Panu a On spełni pragnienia Twego serca :) Ps 37:4

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia Agatko. Błogosławię Ci kochana moja Siostro w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Nasi użytkownicy założyli

361 041 zrzutek

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.