id: epaz9j

Ślepa Furia - obudź elektryczną bestię i pomóż pokonać Demony Ciemności tracącemu wzrok inżynierowi.

Ślepa Furia - obudź elektryczną bestię i pomóż pokonać Demony Ciemności tracącemu wzrok inżynierowi.

11 474 zł z 15 000 zł
76%
zakończona 08.03.2021r
176 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Od niedawna jest i fanpage na FB :) o bardzo oryginalnej nazwie "Ślepa Furia na Zrzutka.pl"

  https://www.facebook.com/%C5%9Alepa-Furia-na-Zrzutkapl-103435661296320/

  Zapraszam!

  Czytaj więcej
 • a tutaj reportaż z TVP3 Szczecin:
  https://szczecin.tvp.pl/46247174/170120
  Czytaj więcej
 • link do reportażu w Radiu Koszalin:
  http://prk24.pl/46243522/slepa-furia-wkrotce-wyjedzie-na-ulice-koszalina-i-regionu?fbclid=IwAR1O6VrkMX49ScyZdM5dIupK6u_0QyhmWZlJ3cFIwrGvnNBMgZypkpaT7Ns
  Czytaj więcej
 • 16.01 (czw) po godz. 20:00 będzie można posłuchać reportażu Polskiego Radia Koszalin na temat zrzutki, Furii i mojej choroby. Zapraszam do słuchania online na prk24.pl
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zrzutka na dokończenie kustomowego roweru elektrycznego budowanego przez tracącego wzrok inżyniera - pasjonata nowych technologii, ekologii i rowerów.


Witaj Nieznajomy/a,


jestem obarczony genetyczną chorobą oczu: barwnikowym zwyrodnieniem siatkówki (retinopatia barwnikowa, retinitis pigmentosa, więcej o tym schorzeniu: https://retinaamd.org.pl/choroby-oczu/retinitis-pigmentosa/ ). Charakteryzuje się ona zawężaniem pola widzenia, ślepotą nocną, światłowstrętem oraz utratą postrzegania kontrastu widzenia. Jest to choroba wciąż nieuleczalna i nieubłaganie postępuje.

 

Pomimo tego starałem się żyć tak aktywnie jak to tylko było możliwe - ukończyłem studia na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Mechanicznym, pracowałem w wielu branżach a moim ukochanym środkiem przemieszczania zawsze był rower.

 

Jak łatwo się domyślić - połączenie mojej choroby z jazdą na rowerze jest bardzo ryzykowne, jednak przez większość życia udawało mi się obejść bez większych kłopotów. W końcu moje szczęście się skończyło i w kwietniu 2014 roku uległem poważnemu wypadkowi zakończonym urazem kręgosłupa na odcinku C5-C7 i paraliżem czterokończynowym. Po wielomiesięcznej rehabilitacji udało mi się nauczyć chodzić na nowo i, pomimo trwałego już uszkodzenia rdzenia kręgowego, znowu wsiadłem na rower.

epaz9j-723fab3e.png

Wtedy też zaczęła się moja przygoda z rowerami elektrycznymi - aby ułatwić sobie jazdę przekształciłem swój rower na ebike'a. Po prostu wpadłem w ten temat - złapałem bakcyla, gdy poznałem, jak niesamowicie zmienia to możliwości komunikacji: dystans, przyspieszenie, dynamika jazdy, prędkość – wszystko, co wiąże się z jazdą po mieście czy w terenie ulega całkowitej przemianie!

epaz9j-7ea07780.png

Niestety, zbyt długo nie cieszyłem się powrotem do zdrowia i zimą 2016 r. znowu się połamałem - tym razem "tylko" lewą nogę. Szpital, operacja wstawienia śrub i kolejna kilkumiesięczna rehabilitacja. Chodzenie, a tym bardziej jeżdżenie rowerem było jeszcze bardziej utrudnione. Wtedy pojawiła się ręcznie robiona trajka (oczywiście elektryczna :). Dosyć szybko została mi ukradziona a po pewnym czasie pojawił się pomysł budowy czegoś swojego, czegoś innego...

epaz9j-72f566ea.png


I tak narodziła się Ślepa Furia oraz pomysł na swój start'up...


Czym jest Ślepa Furia?

Nie jestem pierwszym, który złożył swój rower kustomowy, ani jedynym, który go zelektryfikował. Ale jestem pierwszym, który zrobił to w całkowicie nowy i innowacyjny sposób. Znane mi rowery tego typu posiadają silnik elektryczny o mocy ok. 3-5 kW w tylnym kole (jadąc na rowerze generuje się moc ok.250 W). Osiągają maksymalny dystans ok. 100 km na jednym ładowaniu baterii o pojemności 20-25 Ah. Ja przeanalizowałem problem zużycia prądu i zastosowałem kilka nietypowych rozwiązań mających na celu poprawienie wydajności:

 • zamontowałem specjalny silnik typu mid-drive w suporcie pedałów - jest on lżejszy i ma mniejszą moc (750 W) co skutkuje mniejszym zużyciem energii
 • przednia zębatka jest jedną z największych na rynku - ma 52 zęby
 • w tylnym kole założona jest 8-rzędowa przekładnia planetarna - wszelkie elementy są zabudowane, co chroni je przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Dzięki temu jest praktycznie bezawaryjna.

W efekcie uzyskujemy kilkukrotne zwiększenie przełożenia przez co możemy zwiększyć zasięg, nawet do ok. 250 km, a także uzyskać maksymalną prędkość ok.50 km/h. Przynajmniej w teorii ;)


Z założenia Furia ma być alternatywą dla samochodów oraz innych spalinowych jednośladów, a nie roweru jako takiego. Jej zasięg daje nam możliwość nie tylko dojeżdżania np. do pracy, ale także na wybranie się w dłuższą podróż.

W dzisiejszych czasach zmiany klimatu postępują coraz szybciej, a paliwa kopalne są głównym czynnikiem pogarszania się sytuacji na Ziemi. Uważam, że postęp elektromobilności musi być większy i chciałbym mieć swój udział w trwających zmianach. Jak mawiają znajomi eko-aktywiści "Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć"!


Na co zbieram?

Na początku marca 2018 roku byłem już tak podekscytowany wizją gotowego roweru, że pozwoliłem sobie na pierwszy wyjazd Furią z warsztatu. Niestety, prace nie były jeszcze ukończone, a mój pośpiech i kiepski wzrok doprowadził do uszkodzenie okablowania. Po kilkukrotnych próbach naprawy silnik można uznać za "martwy". I to jest pierwszy, główny cel zbiórki - nowy silnik to koszt ok.1000 euro.


Bardzo ważne jest dla mnie dalsze propagowanie elektromobilności oraz zmian w energetyce w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Dlatego jednym z dodatkowych celów jest mikro panel fotowoltaiczny zapewniający większą niezależność w podróży.


Chciałbym, aby ten Projekt i moje hobby ostatecznie przerodziło się w start'up. Aby znaleźć inwestorów lub dostać dotację na założenie działalności, potrzebuję wkładu własnego. Nie chcę, by Furia była tylko jednorazową fanaberią "szalonego naukowca", ale stała się realnym produktem rynkowym – każda dodatkowa złotówka pójdzie właśnie na ten cel.


W obecnej chwili od roku biorę udział w III fazie badań klinicznych nad leczeniem mojej choroby komórkami macierzystymi prowadzonych przez Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Klinikę Okulistyki w Szczecinie - niestety w moim przypadku nie nastąpiła żadna poprawa...

 

Czas ucieka, Furia czeka na koniec prac, a stan zdrowie coraz bardziej uświadamia mi, że raczej już nie pojeżdżę samodzielnie. Pomimo tego pragnę dokończyć ten Projekt. Będąc osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym, żyjąc tylko z renty, na granicy ubóstwa, nie jestem w stanie sam tego dokonać. Dlatego też nie zbieram na swoje leczenie, terapie, leki a właśnie na Furię. Jak mówi mój psycholog: "Tonący roweru się chwyta". Wiem, że jestem niepoprawnym marzycielem i już dawno powinienem się poddać, ale po prostu nie umiem. Pomimo tego, że choroba wyciska mocno swoje piętno na mojej psychice i Demony Ciemności ściągają w swoją otchłań - wierzę w to, że znajdą się ludzie, którzy mi pomogą zostawić świat trochę lepszym miejscem niż go zastałem...


Jak widzisz celów tej zrzutki jest kilka dlatego będę bardzo wdzięczny za każdą wpłatę oraz dalsze rozpropagowanie wśród swoich znajomych i wszelkich miejscach, które przyjdą Ci do głowy ;) Może dzięki Tobie uda mi się zakończyć ten Projekt i zrealizować jeszcze kilka ciekawych pomysłów:

 • Z powodu pogarszającego się wzroku, chciałbym także zaprojektować rower dwuosobowy, abym wraz z "pilotem" dalej mógł korzystać z rowerowych przyjemności. W głowie jest projekt łączący rower "poziomy" (trajka) ze standardowym tyłem dla kierującego taki tandem.
 • joystick-bike - https://www.youtube.com/watch?v=a5wj-MBpLFM czyli coś dla fanów szybkiej jazdy
 • cargobike i heavy cargo


Zapraszam także do kontaktu ([email protected]) - chętnie odpowiem na wszelkie pytania,


Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc.

mgr inż. Marcin Jan Pasiecznik


epaz9j-916e9d.png

Jedyny weekend Furii na świeżym powietrzu [marzec2018]

epaz9j-c1d7e69a.pngFuria w warsztacie

UWAGA! Będzie głośno ;)


Media o Furii:

http://naprad.eu/nad-polske-nadciaga-czarna-furia-erower-budowie/


Projekt wsparli do tej pory:

* Adam Fandysz "Adamef - serwis rowerowy" - z masy dostarczonych części złożył Furię w całość i nie wziął za to ani złotówki https://www.facebook.com/koszalinserwisrowerowy/

* Tomasz Pajor "Kapitał - druk 3D" - zaprojektował i wydrukował w 3D kilka niezbędnych elementów https://www.facebook.com/druk3d.koszalin/

* Janusz Majewski "Project Center - konstrukcje i hale stalowe oraz aluminiowe" - pomoc finansowa we wstępnym etapie budowy oraz wieloletnie przyjacielskie wsparcie ([email protected])

* Jacek Wiśniewski "Traper - sklep sportowo-turystyczny" - mój były, wieloletni pracodawca, który pomimo wielomiesięcznych absencji w pracy miał cierpliwość i pozwolił pracować mi dalej https://traperek.pl/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 176

K
Karol Węgrzyn
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
D
Djdjd
10 zł
H
Hazela
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
14 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
 • Anna Bigda

  Powodzenia i dużo zdrowia 👏 Na pewno się Panu uda!!

  10 zł
 • Ewa Czekalska

  rehabilitacja i rower tolek dla niepełnosprawnej ID: x33sdw pomóżcie proszę

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Robisz coś wspaniałego! Powodzenia! ????

  20 zł
 • Kamil Lewandowski

  ☺PAMIĘTACIE POLONEZA????☺ Zajrzyjcie do mnie na : https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Zbieram na BUDOWĘ DUŻEGO MODELU. ☺ Bardzo zależy mi na tym projekcie----jest obiecujący i robi wrażenie, a właśnie Ty Drogi ♥♡DOBROCZYŃCO ♥♡ Możesz wziąć w tym udział dokładając do tego swą "cegiełkę". WIELKIE DZIĘKI!!! :-) ♡ Budowa tego modelu to dla mnie i moich bliskich doskonała odskocznia od dołującego tematu nadchodzącej zagłady koronawirusem, przygnębienia, Pomóżcie mi więc, bo Potraficie ---------------- Macie Wielkie ♡Serca♡!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Życzę powodzenia ;)

  20 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 150 zł i więcej
Żuraw na Szczęście - wydruk 3D
Unikalny wydruk 3D (ok 12h) i moja własnoręczna postprodukcja składająca się z termicznego wygładzenia, strukturyzacji, malowania i lakierowania.Kolor podstawowy to metaliczna czerwień i chrom na czarnej podstawie dla podkreślenia nowych kolorów Furii ;)Chcesz inny kolor - napisz w komentarzu a spersonalizuję go dla Ciebie!W kulturze chińskiej 1000 żurawi z origami daje się młodej parze na Szczęście na nowej drodze życia - może dzięki Tobie uda mi się także uzyskać taką ilość ;)
rozwiń

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Ażurowy Koń - wydruk 3D
Piękny, nieszablonowy, przykuwający oczy - tak wygląda ok 24h druku oraz wieloetapowa postprodukcja składająca się z termicznego wygładzenia i pozbycia się np. fuzli, malowania i lakierowania.Podstawowe kolory to metaliczna czerwień, czerń i chrom. Chcesz wersję spersonalizowaną - napisz w komentarzu swoje kolory :)
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Drzewo Życia - dwustronny wydruk 3D
Niesamowity wydruk - kobieta ukryta w Drzewie malowana na dwa różne sposoby. Wybierz, którą stronę dziś pokażesz - miedziane konary i czarne listowie czy też czarne konary i miedziane liście :)
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

705 128 zrzutek

i zebrali

474 951 938 zł

A ty na co dziś zbierasz?