id: epgdsa

"Jak poradzić sobie w szpitalu?" książka o szpitalnych potworach dla małych pacjentów

"Jak poradzić sobie w szpitalu?" książka o szpitalnych potworach dla małych pacjentów

12 465 zł 
z 12 000 zł
103%
zakończona 30.06.2018r
335 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Książka jest gotowa :) Zapraszamy na stronę http://mililudzie.org/potwory/ gdzie można ją obejrzeć. A teraz garść aktualności: 1. Zaadresowaliśmy wszystkie przesyłki, w których wybraliście nagrodę "30 zł i więcej - podaj nam swój adres - prześlemy Ci książkę pocztą" i podaliście nam mailowo swój adres. Książki będą wysłane w tym tygodniu listami poleconymi. 2. Rozesłaliśmy maile z prośbami o adres lub odbiór osobisty. Jeśli go nie dostaliście, sprawdźcie spam i najlepiej odeswijcie się do nas mailowo pisząc pod adres [email protected] w tytule wpisując "Potwory" 3. Mamy sporo wpłat, w których nie wybraliście nagrody. Książki z tych wpłat przekażemy dzieciom w szpitalach. Jeśli jednak brak wyboru nagrody wynikał z pomyłki i chcecie książeczkę dla siebie i wpłaciliście min. 20 lub 30 złotych, skontaktujcie się z nami mailowo [email protected] 4. W pewnym momencie proponowaliśmy też zestawy naklejek dla osób, które wpłacą min. 10 zł ale nie dodaliśmy takiej nagrody do wyboru. Jesli więc wpłacałeś/ wpłacałaś z intencją otrzymania naklejek - daj nam znać mailowo [email protected] Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy. Mili Ludzie www.facebook.com/fundacjamililudzie
  Czytaj więcej
 • Udało się! Dzięki Wam, wszystkie miłe ludzie!!! Teraz bierzemy się na serio do roboty. Chcemy zamknąć temat w ciągu 2 miesięcy - plan jest ambitny, ale kto jak nie my ???? ℹ️ Ze wszystkimi, którzy wybierali nagrodę książkę z wysyłką będę kontaktować się po wydaniu książki z prośbą o podanie adresu. Hurra❗️❗️❗️
  Czytaj więcej
 • Jesteście po prostu niesamowici i niesamowite! Od wczoraj 500 kolejnych udostępnień i 1500 zł o_o Dzięki! Zapraszamy na naszą stronę facebook.com/fundacjamiludzie - wspierając zbiórkę można zdobyć ciekawe fanty. Plakaty, płyty, domowy sernik i komplecik dla maluszka - czapeczka i śliczna chustka.
  Czytaj więcej
 • Wielkie dzięki za dotychczasowe wpłaty! Brakuje nam jeszcze troszkę do uzbierania pełnej kwoty, dzięki której będziemy mogli wydać więcej egzemplarzy książki Zuzi o potworach szpitalnych (i nie tylko), dlatego przedłużamy zbiórkę o kilka dni, przypominając, że: ➡️ każda osoba, która wpłaci 20 zł może odebrać egzemplarz z siedziby fundacji, ➡️ każda osoba, która wplaci 30 zł otrzyma egzemparz pocztą (będziemy kontaktować się mailowo z pytaniem o adres) ➡️➡️ wpłacając wielokrotność tych kwot osoba otrzyma odpowiadającą kwocie liczbę egzemparzy (wpłacasz 100 zł - możesz odebrać 5 egz) Warto, bo książeczka nie będzie w sprzedaży ;)
  Czytaj więcej
 • ‼️Po wydaniu książki‼️ ➡️ każda osoba, która wpłaci 20 zł może odebrać egzemplarz z siedziby fundacji, ➡️ każda osoba, która wplaci 30 zł otrzyma egzemparz pocztą (będziemy kontaktować się mailowo z pytaniem o adres) ➡️➡️ wpłacając wielokrotność tych kwot osoba otrzyma odpowiadającą kwocie liczbę egzemparzy (wpłacasz 100 zł - możesz odebrać 5 egz) Warto, bo książeczka nie będzie w sprzedaży ;)
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fundacja Mili Ludzie zbiera na wydanie i dystrybucję książki o Szpitalnych Potworach dla małych pacjentów i pacjentek

O Potworach.

Wiecie jak to jest, kiedy w szpitalu gasną światła i zostaje tylko przyciemniona żarówka na korytarzu?

Znacie ten szpitalny zapach, którego nigdy się nie zapomina?

To ściśnięte serducho, bo rodzice musieli na noc iść do domu?

Ten wielki znak zapytania, kiedy słyszycie o jakiś dziwnych badaniach i nie wiecie co Was czeka?

Wtedy właśnie wyłażą szpitalne Strachy i Potwory o dziwnych imionach jak Rezonator, Tęsknotus za Rodzinus, Nudnator i Łysolek...

O projekcie.

Czasami pomaga materializacja tych Strachów. Z takim narysowanym, ulepionym, nadmuchanym Strachem można coś zrobić. Można go zniszczyć albo się z nim zaprzyjaźnić.

O tym właśnie jest książka, którą chcemy wydać.

To książka napisana i narysowana przez dziecko dla dzieci.

To książka, którą chcemy rozesłać do dziecięcych szpitali w Polsce, żeby pomóc, rozśmieszyć i zainspirować dzieciaki w szpitalach do pracy z ich Strachami.

Z zebranych środków chcemy pokryć koszty projektu graficznego, składu, druku (min.2500 sztuk), promocji i dystrybucji książek.

Dołącz do Miłych Ludzi i zrób to z nami :)

O autorce.

Zuzia Halicka zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną w wieku 6 lat. Dwuletni okres leczenia był trudnym czasem. Z powodu bólu, tęsknoty, strachu i samotności.

Na szczęście dziś Zu jest prawie dorosłą, wspaniałą, mądrą i wrażliwą dziewczyną, która chce podzielić się tym, czego się nauczyła z innymi dziećmi.

O Miłych Ludziach.

W Fundacji Inicjatyw Społecznych Mili Ludzie zajmujemy się przede wszystkim przeciwdziałaniem wykluczeniu i promocją postaw empatycznych wobec osób z niepełnosprawnościami. Organizujemy warsztaty, pokazy filmowe i teatralne z audiodeskrypcją i wiele innych wydarzeń, w ramach których staramy się budować świadomość tego, że osoba z niepełnosprawnością ma takie same prawa, w tym prawo dostępu do kultury, jak każda inna.

Ale nasza historia ma też wątek osobisty. W 2008 roku nasza sześcioletnia wówczas córka, Zuzia, zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie trwało ponad dwa lata i na szczęście zakończyło się sukcesem. Pobyt w szpitalu nie był łatwym doświadczeniem ani dla nas, rodziców, ani dla Zuzi. Zuzia w ramach terapii tworzyła potwory, materializując w ten sposób swoje lęki, nadając im fizyczny kształt i pokonywała je lub oswajała. Po jakimś czasie, zainspirowana przez przyjaciół napisała książkę o Szpitalnych Potworach.

Wierzymy, że dla małych pacjentów książka Zuzi może być inspiracją i otuchą w trudnych chwilach.

Pozdrawiamy,

Kasia i Marcin Haliccy

Chcesz nas poznać?

Zapraszamy na naszą stronę na facebooku.

Przejdź do strony

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 335

 
Dane ukryte
ukryta
MM
Marta Maik
30 zł
 
Dane ukryte
10 zł
PS
Patryk Strzępka
30 zł
SM
Sylwia Miętkiewicz
60 zł
TN
Tomasz Nowak
45 zł
PK
Paweł Komorowski
10 zł
MS
Monika Smoła
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł
AK
Alicja Kaczmarek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 27

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

odbierz egzemplarz książki z siedziby naszej Fundacji w Poznaniu

rozwiń

wybrano 57 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej

podaj nam swój adres - prześlemy Ci książkę pocztą :)

rozwiń

wybrano 159 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

754 521 zrzutek

i zebrali

545 971 036 zł

A ty na co dziś zbierasz?