id: epk4hz

Zrzutka na drony dla Ukrainy

Zrzutka na drony dla Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 170 059 zrzutek i zebrali 1 219 172 293 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Trwa zbiórka na rzecz walczącej Ukrainy

To oddolna inicjatywa społeczna prowadzona praktycznie od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę. Zbierane dary są precyzyjnie dostarczane tam, gdzie ludzie tego potrzebują. Transporty z naszego regionu trafiają bezpośrednio do Ukraińców, najczęściej tych, którzy toczą bój na pierwszej linii frontu.


qmUyPObnEsGJ3HJj.jpg

- Z pierwszą pomocą humanitarną udałem się już w pierwszych dniach marca. 5 marca byliśmy już na Ukrainie z pierwszym transportem. Na początku jako kierowca, a później już jako organizator zbiórek i transportów — mówi Andrzej Staszak, wolontariusz, który prywatnie jest radnym w Ustroniu Morskim. Pan Andrzej zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu gryfickiego i nie tylko, bo potrzebne, tam na Ukrainie jest praktycznie wszystko, a szczególnie tam, gdzie prowadzone przez niego transport docierają. - Zebrane dary przekazujemy bezpośrednio osobom, ludności, wojskowym, z którymi mamy już "doświadczenie" i bardzo dobry kontakt. Przy każdym przekazaniu jest robiona dokumentacja fotograficzna i mamy 100% pewność, że dotarły w potrzebne ręce. Nie oddaje do magazynów, organizacji czy innych instytucji, które później szukają potrzebujących — zaznacza pan Andrzej. Organizacja, z którą współpracują wolontariusze z naszego regionu, opiekuje się 156 rodzinami i 250 dziećmi w tym, dziećmi z niepełnosprawnością.


A1Kqx9PcnMdGGhw0.jpg

- Byliśmy już dwa razy u nich z pomocą, wspaniali ludzie i cudowne dzieci. Przekazana im pomoc trafia prosto w ręce tych rodzin i dzieci, jeździmy do Instytutu Traumatologii i Ortopedii w Kijowie, tu trafiają ciężkie przypadki rannych wojskowych, będziemy w Miejskim Szpitalu Klinicznym nr 19 dla Dzieci w Charkowie. W szpitalu są leczone dzieci z problemami m.in. nerek i wątroby, wspieramy Polaków walczących na Ukrainie z PDK — Polski Dobrowolny Korpus, oczywiście też wspieramy żołnierzy i Straż Graniczną walczących w Bahmucie, nawiązało się wiele wspaniałych przyjaźni, współpracujemy i bardzo pomocni są wolontariusze z "Wojskowej Poczty", których już kilkukrotnie gościliśmy w Kołobrzegu — podkreśla.

1VaVQKa372rNHb4E.jpg


Zbierane są konkretne produkty, na które jest zapotrzebowanie i zamówienia. To między innymi:

2 drony Mavick 3

- 20 hełmów

- wszelkie środki medyczne (przeciwbólowe, przeciwoparzeniowe, kroplówki, witaminy, wenflony, plastry, przeciwgrypowe, sole mineralne itp.)

- środki przeciw komarom

- mokre chusteczki

- pampersy

- przypory szkolne i materiały szkolne (w tym worki na obuwie zmienne)

- suchy prowiant dla dzieci (chrupki i płatki śniadaniowe)

- napoje energetyczne

- słodycze (czekolady, batony energetyczne)

- bielizna termoaktywna (można też środki, bo są firmy w UA, które szyją tylko potrzebują zakupić materiał i jest o wiele taniej jak w Polsce)

- śpiwory, koce, karimaty

- ciepłe bluzy dla wojskowych

- jedzenie w konserwach i słoikach

- proszki i płyny do prania

- skarpety grube dla wojskowych - mogą być robione na drutach

- bielizna dla wojskowych

- wszelkie rzeczy militarne, związane z wyposażeniem wojska

- termosy

- odzież (praktyczną + buty, tylko całe, czyste i dobrym stanie - posegregowane - dorośli i dzieci) jesień-zima dla ludności z zalanych terenów po wysadzeniu tamy w Karchowce.

W zbiórkę na terenie Trzebiatowa zaangażowany jest również Grzegorz Szymański, strongman, trener i wolontariusz. Dary w Trzebiatowie można dostarczać do siedziby Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej przy ulicy Sportowej 19 (osoba kontaktowa Agata Bodnar 509262210) 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

GB
Grzegorz
1 200 zł
Mariusz Ściesiński
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AS
Andrzej Staszak
100 zł
JG
Jerzy Garbacz
50 zł
 
Krzysztof Wasilewski
50 zł
AB
Agata Bodnar
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!