id: epkcgu

Film dokumentalny o patologii w polskiej policji

Film dokumentalny o patologii w polskiej policji

Nasi użytkownicy założyli 1 168 832 zrzutki i zebrali 1 217 255 205 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Polska Policja powinna sprawiać, że czujemy się bezpieczni, tymczasem według danych IBRIS zaufanie do polskiej Policji w ciągu trzech lat spadło o ponad 20 p.p.. Wbrew pozorom ostatnie protesty z brutalnym, często nieuzasadnionym zachowaniem policjantów nie są jedyną przyczyną. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej patologii w tej organizacji i, jak się okazało, materiału jest tak obszerny, że wraz z Waszą pomocą chcemy przygotować pełnoprawny film dokumentalny.


Zaczęliśmy od PDOZ - pomieszczenia dla osób zatrzymanych, tak zwanego dołka. To tam na służbę trafiają niepokorni policjanci, którzy służyć chcą obywatelom a nie wyłącznie swoim przełożonym i czynnie sprzeciwiają się patologiom, czy wręcz łamaniu prawa przez Polską Policję. Spleśniałe materace, okrwawione poduszki, tygodniami nie prane koce, gołym okiem widoczne pełzające pasożyty po ścianach - w takich warunkach na co dzień pracują policjanci i w takich warunkach przebywają zatrzymani, często przypadkowi ludzie jak Ty czy ja.

XhOR8x4oD5OdzEAgGtS4nwrGTj0GizD6Ndqe_u1m38C4g5bd_hrREYS7DMHDYyKpJRDzxaxfuE2rdcSAEtRsBdZGHqQ7WKSvs7z_z22r72oe-u91ccJgMs26UfzuwavAGiuQNfdw

Między 2017 a 2019 trzech policjantów zepchniętych do PDOZ, walczyło z kierownictwem o poprawę warunków w jakich przebywają zarówno zatrzymani jak i oni sami. Sprawa trafiła do prokuratury, ale współpracujące służby dowiedziały się, w jaki dzień i o której godzinie prokurator wyśle kontrolę i chwile przed nią PDOZ został doprowadzony do akceptowalnego stanu. Prokuratura umorzyła sprawę, a trzem policjantom, z różnych, czasem kuriozalnych powodów, kierownictwo wszczęło postępowania dyscyplinarne i cała trójka została ostatecznie zwolniona ze służby.

O6t2B0UVzn7pV6J6XdMW5oueRtVKQY7FLih_UPvDMxRuROf_DkMCjIMWfSFsioMmNCr7ygdorJMp_2waB8TL2VZDVx3kO-vIVo2NrWN81OZXnwbmr4aAEzLk1RafIP4FLkBjbFew

O tej historii stworzyliśmy już reportaż, jednak chcemy wyprodukować pełnometrażowy film dokumentalny, w którym ujawnimy pełny obraz patologii, nadużyć, upolitycznienia i łamania praw przez Polską Policję. Czas pokazać światu, jakim naprawdę narzędziem w rękach polityków jest policja i jak ludzie chcący służyć obywatelom spychani są przez upolitycznionych przełożonych na margines. 


Pokażmy po raz kolejny światu, że solidarnie potrafimy zmieniać Polskę i walczyć z patologiami u władzy - tym razem tej, która nas dotyka codziennie - Polskiej Policji. 


Skąd pewność, że dotrzemy do zakulisowych informacji na temat patologii w Polskiej Policji?


Od 2017 roku prowadzimy jeden z największych w Polsce serwisów informacyjnych na YouTube - Bądź na Bieżąco, przez który docieramy do milionów ludzi, co otwiera nam drzwi do bardzo wielu osób u władzy, które, podobnie jak my, chcą ujawniać patologie systemu. 


Wyprodukowaliśmy już wiele reportaży, jednak ten film dokumentalny, będzie czymś dużo większym, dużo ważniejszym, przez co wymaga więcej pracy i wysiłku


Każda osoba, która wesprze nas finansowo zostanie wymieniona w napisach końcowych. Tylko razem możemy coś zmienić.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 148

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków