By nasz syn mógł bezpiecznie wrócić do domu ID: epmmc7

By nasz syn mógł bezpiecznie wrócić do domu ID: epmmc7

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

21 401 zł z 50 000 zł

42%

21 401 zł

21 401 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

12.11.2019r

289

289

wspierających
42%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Jesteśmy w ogromnej i pilnej potrzebie. Zwracamy się do Was o pomoc w wyremontowaniu i wyposażeniu mieszkania, do którego musimy się wprowadzić wraz z naszym ciężko chorym synem Szymkiem.

Szymon, niespełna 12-letni, urodził się ze złożoną siniczną wadą serca (PA+IVS) – zarośnięciem drogi odpływu bez ubytków międzykomorowych (sercem jednokomorowym). Przeszedł 3 operacje oraz wiele cewnikowań zabiegowych i diagnostycznych serca. Wadę Szymona leczy się paliatywnie, czyli wykonywane operacje i zabiegi poprawiają jakość życia, choroba jednak jest nieuleczalna i cały czas postępuje. Od 6. miesiąca życia Szymon jest pod opieką Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

W ostatnim czasie wydolność oddechowa naszego dziecka bardzo zmalała – saturacja, czyli poziom wysycenia tlenem krwi, waha się niemal wciąż na poziomie 79-80% (norma to 97-100%). Ponadto u Szymona często występuje zasinienie i dołączyły się incydenty omdleń. Aktualnie czekamy na wyznaczenie terminu kolejnej operacji Szymka, po której nastąpi bolesna i długotrwała rekonwalescencja. Najprawdopodobniej syn przez długi czas będzie zbyt słaby, by samodzielnie chodzić.

Obecnie mieszkamy w mieszkaniu komunalnym na trzecim piętrze starej kamienicy bez windy, gdzie lokale są wysokie, a klatka schodowa bardzo stroma. Każde wejście syna do domu kosztuje go mnóstwo wysiłku i w jego stanie jest niebezpieczne. W związku z tym wystąpiliśmy do władz miasta o zamianę na inne, do którego Szymon będzie mógł wracać, nie narażając swojego zdrowia.

Niedawno otrzymaliśmy świetną wiadomość!!! Jest mieszkanie, które spełnia potrzeby Szymona – na parterze i blisko przychodni zdrowia. Dla nas idealne! Niestety znajduje się w opłakanym stanie: konieczna jest wymiana okien, renowacja ścian, sufitów, podłóg, instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Należy też całkowicie od początku umeblować wszystkie pomieszczenia. Szacowany koszt remontu i wyposażenia wynosi około 50 tys. zł. W miarę swoich możliwości próbujemy pozyskać brakujące pieniądze, prosząc o pożyczki rodzinę i przyjaciół. Mamy jednak bardzo ograniczone możliwości i czasu też coraz mniej: po operacji Szymek nie będzie fizycznie w stanie wrócić do swojego dotychczasowego mieszkania…

Tak obecnie wygląda kuchnia...

...a tak łazienka.

Proszę, pomóżcie nam stworzyć nowy dom dla Szymona, do którego będzie on w stanie samodzielnie wejść!

Wpłacający289

M
Marcin
1 000 zł
SP Łankiejmy
950 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MP
Marzena piotrowska
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AM
Asia, Mikołaj, Staś Walczyk
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
400 zł
PR
Piotr Radosz
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze23

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 059 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?