id: erm4y3

Schronisko na Magurze Małastowskiej walczy o przetrwanie!

Schronisko na Magurze Małastowskiej walczy o przetrwanie!

Opis zrzutki

Kochani… Narciarze, wspinacze, biegacze, rowerzyści, wędrowcy, muzycy, poeci, pokerzyści, lekarze, sokiści, inżynierowie, arboryści... :) ...i wszyscy, którym los Schroniska na Magurze Małastowskiej nie jest obojętny!

Remont tego ponad 60- letniego obiektu, ruszył ponad 2 lata temu z inicjatywy obecnego Gospodarza, Grzegorza, który rozpoczął nierówna walkę o ratowanie tego urokliwego i niepowtarzalnego miejsca. Część z Was na pewno pamięta organizowaną w 2016 roku pierwszą internetową zbiórkę, która umożliwiła rozpoczęcie przebudowy Magury - jednego z ulubionych polskich schronisk, które niestety przestało odpowiadać współczesnym standardom noclegowym. Gro prac zostało od tamtego czasu wykonanych, głównie samodzielnie przez niepoddającego się Chatkowego.

Niestety, jak wielu z Was wie, remont to sprawa arcyzłożona i wieloaspektowa, a zaplanowany budżet, jaki by nie był, to zawsze niewystarczający. Nie było mowy o zamknięciu schroniska na czas remontu, a jego niestandardowy charakter wymagał poniesienia dodatkowych, wcześniej nieuwzględnionych kosztów. Realia w branży budowlanej i polska rzeczywistość urzędnicza sprawy nie ułatwiały i nie ułatwiają. Słowem - prace stoją w miejscu i konieczna jest dalsza pomoc aby uratować Schronisko. Aby ocalić je przed zamknięciem, i aby mogło ponownie przyjąć spragnionych odrobiny komfortu (oraz unikatowego grzańca!) gości w swoje niepowtarzalne progi.

By pomóc Chatkowemu zakończyć to, co nieodwracalnie rozpoczęte, doposażyć pokoje i łazienki, naprawić wszystko, co naprawy wymaga oraz raz na zawsze rozprawić się z tematem remontu na Magurze, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę wśród wszystkich tych, którzy kochają polskie schroniska górskie - wszystkich tych, którzy nie poddają się mimo przeciwności i chcą zobaczyć, raz jeszcze, nasz kochany ‘Schron’ w pierwszorzędnej formie! Jeśli góry są Ci bliskie i wiesz, jakim skarbem dla turystów są schroniska takie jak Magura, wesprzyj nas - przyjaciół Chatkowego, pasjonatów leśnych przygód, miłośników Beskidu Niskiego i nie pozwól, aby to jedyne w swoim rodzaju Schronisko odeszło w zapomnienie!

To co zostało zrobione do tej pory to: roboty ziemne, fundamenty,ściany dobudówki ze strony frontowej, drewniana konstrukcja tarasu,instalacja C.O., instalacja wodno - kanalizacyjna oraz wylewki.

W następnej kolejności prace, które trzeba wykonać to między innymi:

pozostałe ścianki działowe

instalacja elektryczna

płytki w łazienkach i obicie wewnętrznych ścian drewnem

wstawienie drzwi i okien

ocieplenie elewacji

obłożenie ścian belkami

a także wykończenie tarasu i doposażenie pokoi.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 385

 
Dane ukryte
50 zł
ZP
Zygfryd Pilch
ukryta
DF
Dariusz Fijewski
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
Martyna herman
1 zł
MK
Marcin Koczur
5 zł
 
Dane ukryte
121 zł
 
Dane ukryte
5 zł
BG
Bartosz grabusiński
1 zł
 
Dane ukryte
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze 55

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

689 801 zrzutek

i zebrali

453 782 060 zł

A ty na co dziś zbierasz?