id: erm4y3

Schronisko na Magurze Małastowskiej walczy o przetrwanie!

Schronisko na Magurze Małastowskiej walczy o przetrwanie!

Nasi użytkownicy założyli 1 177 576 zrzutek i zebrali 1 230 224 023 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani… Narciarze, wspinacze, biegacze, rowerzyści, wędrowcy, muzycy, poeci, pokerzyści, lekarze, sokiści, inżynierowie, arboryści... :) ...i wszyscy, którym los Schroniska na Magurze Małastowskiej nie jest obojętny!

Remont tego ponad 60- letniego obiektu, ruszył ponad 2 lata temu z inicjatywy obecnego Gospodarza, Grzegorza, który rozpoczął nierówna walkę o ratowanie tego urokliwego i niepowtarzalnego miejsca. Część z Was na pewno pamięta organizowaną w 2016 roku pierwszą internetową zbiórkę, która umożliwiła rozpoczęcie przebudowy Magury - jednego z ulubionych polskich schronisk, które niestety przestało odpowiadać współczesnym standardom noclegowym. Gro prac zostało od tamtego czasu wykonanych, głównie samodzielnie przez niepoddającego się Chatkowego.

Niestety, jak wielu z Was wie, remont to sprawa arcyzłożona i wieloaspektowa, a zaplanowany budżet, jaki by nie był, to zawsze niewystarczający. Nie było mowy o zamknięciu schroniska na czas remontu, a jego niestandardowy charakter wymagał poniesienia dodatkowych, wcześniej nieuwzględnionych kosztów. Realia w branży budowlanej i polska rzeczywistość urzędnicza sprawy nie ułatwiały i nie ułatwiają. Słowem - prace stoją w miejscu i konieczna jest dalsza pomoc aby uratować Schronisko. Aby ocalić je przed zamknięciem, i aby mogło ponownie przyjąć spragnionych odrobiny komfortu (oraz unikatowego grzańca!) gości w swoje niepowtarzalne progi.

By pomóc Chatkowemu zakończyć to, co nieodwracalnie rozpoczęte, doposażyć pokoje i łazienki, naprawić wszystko, co naprawy wymaga oraz raz na zawsze rozprawić się z tematem remontu na Magurze, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę wśród wszystkich tych, którzy kochają polskie schroniska górskie - wszystkich tych, którzy nie poddają się mimo przeciwności i chcą zobaczyć, raz jeszcze, nasz kochany ‘Schron’ w pierwszorzędnej formie! Jeśli góry są Ci bliskie i wiesz, jakim skarbem dla turystów są schroniska takie jak Magura, wesprzyj nas - przyjaciół Chatkowego, pasjonatów leśnych przygód, miłośników Beskidu Niskiego i nie pozwól, aby to jedyne w swoim rodzaju Schronisko odeszło w zapomnienie!

To co zostało zrobione do tej pory to: roboty ziemne, fundamenty,ściany dobudówki ze strony frontowej, drewniana konstrukcja tarasu,instalacja C.O., instalacja wodno - kanalizacyjna oraz wylewki.

W następnej kolejności prace, które trzeba wykonać to między innymi:

pozostałe ścianki działowe

instalacja elektryczna

płytki w łazienkach i obicie wewnętrznych ścian drewnem

wstawienie drzwi i okien

ocieplenie elewacji

obłożenie ścian belkami

a także wykończenie tarasu i doposażenie pokoi.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 385

preloader

Komentarze 54

 
2500 znaków