id: ernu23

Sprowadzenie ciała Wojtka do Polski / Bringing Wojtek's body to Poland

Sprowadzenie ciała Wojtka do Polski / Bringing Wojtek's body to Poland

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
30 834 zł 
z 30 000 zł
102%
zakończona 02.04.2021r
266 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w sprowadzeniu ciała Wojtka do Polski. Od wszystkich uczestników zrzutki został zakupiony wieniec z różnokolorowych goździków i szarfą z napisem: Drogiemu Wojtkowi Przykaciele, Koledzy i Znajomi.

  ae6a93cf6ec26f4e.jpeg

  z35f940dce7aa9cd.jpeg

  Moje osobiste pożegnianie z Wojtkiem:

  Chciałabym podziękować serdecznie wszystkim zgromadzonym na dzisiejszej uroczystości: rodzinie, przyjaciołom, bliższym i dalszym znajomym Wojtka. Dziękuję, że jesteście tutaj z Nami i w kościele, i on-line, by towarzyszyć mu w jego ostatniej drodze. Dziękuje Wszystkim za okazaną nam pomoc i wsparcie w tym bardzo trudnym dla Nas czasie.

  Wojtek był moim bratem, niezwykle wrażliwym i mądrym człowiekiem. Miał ogromne poczucie humoru, nie raz rozbawiał wszystkich do łez. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawał otuchy i sprawiał, że zły dzień stawał się dla każdego, kto miał okazję z nim przebywać, lepszy. Chociaż sam codziennie borykał się ze swoimi trudnościami i ograniczeniami, często był wsparciem dla wielu ludzi, pomógł niejednemu z nas. Miał otwarty umysł na świat i potrzeby innych. Jak powiedział ks. Tischner: „W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość niczym nie dającej się zapełnić pustki” i tak też jest w przypadku śmierci Wojtka. Mam nadzieję, wierzę, że teraz jest już w lepszym świecie. Widocznie, tam też był już komuś potrzebny.

  Wszystko, o czym wspomniałam, sprawia, że dziś jest mi szczególnie trudno pożegnać się z Wojtkiem. Jego odejście napełnia mnie głębokim żalem i smutkiem. Będzie go bardzo brakowało! Ale myślmy o nim, wspominajmy go, żeby wciąż żył w Naszych sercach. Bolesław Leśmian w wierszu „Ubóstwo” napisał o swoich bliskich zmarłych:

  „Dziś rysy waszych twarzy w pamięci mi gasną,

  Umieracie raz jeszcze śmiercią spoza świata.”

  Nie pozwólmy Wojtkowi umrzeć w naszej pamięci…

  Do zobaczenia ….

  p75603464cdfdfc9.jpeg

  Czytaj więcej
 • Pogrzeb Wojtka odbędzie się 8 maja 2021 o godzinie 14:00 w Niemcach. Modlitwa różańcowa odmówiona będzie przed mszą o godzinie 13:30. Transmisję można oglądać na stronie parafii Niemce.

  Link: https://youtu.be/IWgLS7GOH7A

  Od wszystkich uczestników zbiórki zostanie złożony wieniec.y01242e04a1861b2.jpeg

  Czytaj więcej
 • Serdeczne dziękuję Rodzinie, Przyjaciołom, Kolegom, Sąsiadom oraz wszystkim tym, którzy łącząc się z nami w bólu, wspierają nas w tych najgorszych dla nas chwilach po śmierci Wojtka. Procedura repatriacji ciała Wojtka do Polski została rozpoczęta. Jak będę znała datę pogrzebu poinformuje o tym.


  Thank you very much to Family, Friends, Colleagues, Neighbors and all those who support us in the worst moments of our lives, after Wojtek's death. The procedure for repatriating Wojtek's body to a Poland has been started. When I know the date of the funeral, I will inform You about it.

  Anna Sieńczak

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Serdeczne dziękuję Rodzinie, Przyjaciołom, Kolegom, Sąsiadom oraz wszystkim tym, którzy łącząc się z nami w bólu, wspierają nas w tych najgorszych dla nas chwilach po śmierci Wojtka. Procedura repatriacji ciała Wojtka do Polski została rozpoczęta. Jak będę znała datę pogrzebu poinformuje o tym.

Anna

 

Thank you very much to Family, Friends, Colleagues, Neighbors and all those who support us in the worst moments of our lives, after Wojtek's death. The procedure for repatriating Wojtek's body to a Poland has been started. When I know the date of the funeral, I will inform You about it.

Anna


Wojtek Lesic - ukochany ojciec, syn, brat, wujek, kolega i przyjaciel… wyjątkowy, lubiany przez wielu z nas, człowiek bardzo wrażliwy… 20 lutego 2021 r. odszedł od nas niespodziewanie i zdecydowanie zbyt szybko. Zmarł nagle w Szkocji, miał 40 lat...


W imieniu naszej Mamy i moim proszę Was o pomoc w zebraniu pieniędzy na przywiezienie ciała Wojtka do Polski.

Żeby Wojtek spoczął w rodzinnej miejscowości w Niemcach, potrzebujemy Waszego wsparcia w sfinansowaniu kosztów związanych z jego powrotem do domu.

Proszę również o modlitwę za Jego duszę. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się, aby Wojtek jak najszybciej mógł znaleźć się blisko tych, których kochał i którzy kochali Jego.


W tej chwili nie znamy dokładnej sumy jaka jest potrzebna, ale wszelkie środki które ewentualnie zostaną, przeznaczymy na fundusz dla Kacpra i Filipa – synów Wojtka.

Dziękujemy za każdą pomoc.

Siostra Ania


Wojtek Lesic - our beloved father, son, brother, colleague and friend... special, cherished by many of us, a very sensitive man... left us unexpectedly and far too early on 20th February 2021, in Scotland. He died suddenly at the age of 40.

 

On behalf of our Mum and myself, I would like to ask You to help us collect the money necessary to bring Wojtek's body to Poland, so that He could rest in peace in his hometown. We need your financial support as the whole procedure is costly.

We are also asking you to pray for his soul. I do believe that together we can manage to make Wojtek be near the people whom he loved and who loved him.

 

At the moment we do not know the precise sum of money which is necessary. If any means are left, they will be allowed for Kacper and Filip's - Wojtek's sons - fund.

 

We are grateful for all your help and would appreciate any amount.

Anna - sister

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 266

ES
Rodzina
2 500 zł
P
Przyjaciel
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AJ
Arek Jaworski
500 zł
MZ
Magdalena Zub
500 zł
KH
L. H. Stachura
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
GS
Gosia
500 zł
BT
Bogusław Trupacz
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

796 489 zrzutek

i zebrali

614 520 339 zł

A ty na co dziś zbierasz?