id: erwh7x

#PogońZaPrzyszłością – spełnij sportowe marzenia dzieci z Ukrainy

#PogońZaPrzyszłością – spełnij sportowe marzenia dzieci z Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 980 646 zrzutek i zebrali 1 002 309 195 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

#PogońZaPrzyszłością – spełnij sportowe marzenia dzieci z Ukrainy.


Dokładnie sto lat temu piłkarze Pogoni Lwów sięgnęli po pierwsze piłkarskie mistrzostwo Polski, które rozpoczęło serię spektakularnych sukcesów, czyniących klub z Kresów najsilniejszą przedwojenną drużyną. Dziś reaktywowana Pogoń Lwów marzy o nawiązaniu do dawnych tradycji i szkolenia piłkarzy dla reprezentacji Dumy Lwowa. Przede wszystkim jednak chce pomóc dzieciom, w tym uchodźcom z terenów dotkniętych rosyjską napaścią, w spełnianiu sportowych marzeń. Pokażmy, że gorące serca mają większą moc niż bomby spadające na Lwów i resztę Ukrainy.

Bracia Kucharowie, bramkarz Spirydion Albański, Michał Matyas – to tylko początek długiej wyliczanki graczy Pogoni Lwów, którzy przed II wojną światową stanowili o sile sportu w II Rzeczpospolitej. Ta piękna historia rozpoczęła się we lwowskim gimnazjum nr 4 już w 1904 roku. 22 października 1922 roku to pierwsze mistrzostwo Polski, wywalczone po pokonaniu po dramatycznym dwumeczu Warty Poznań. W Wielkopolsce było 1:1, a we Lwowie swój koncert zagrał Wacław Kuchar, którego hattrick dał zwycięstwo 4:3 i historyczny tytuł dla Pogoni. To był początek długiej listy sukcesów, która uczyniła z lwowskiej drużyny ogólnopolską potęgę. Ale nie będziemy ich wszystkich wymieniać, bo naszym marzeniem jest, żeby dziś przeszłość zagrała dla PRZYSZŁOŚCI.

Jesteśmy dumni z historii i chcemy, żeby odrodzona Pogoń Lwów potrafiła nawiązać do dawnych sukcesów. Do tego potrzebne jest jednak wsparcie, które w całości będzie przeznaczone na szkolenie młodzieży. Do naszego klubu zgłosiło się wiele dzieci z terenów dotkniętych rosyjską napaścią, które marzą o kontynuowaniu piłkarskiej przygody i spełnianiu marzeń na boisku. Na Lwów też spadają bomby, nieraz brakuje prądu czy internetu. Nie poddamy się jednak barbarzyńcom, pokażemy, że futbol kształtuje niezłomne charaktery. Do tego potrzebujemy jednak Waszego wsparcia!

• Kluczowy cel, na który przeznaczymy pieniądze, to organizacja wielkiego piłkarskiego Turnieju z okazji 100. Rocznicy Pierwszego Mistrzostwa Polski, dla dzieci z Polski i Ukrainy, w tym z terenów najbardziej dotkniętych przez wojnę. Turniej ze względów bezpieczeństwa odbędzie się w Polsce, a termin jego przeprowadzenia będzie dostosowany do możliwości przejazdu drużyn do Polski. Chcemy, żeby 100-lecie pierwszego mistrzostwa Pogoni stało się przyczynkiem do zacieśniania przyjaźni pomiędzy narodami, które jeszcze bardziej zbliżyła rosyjska agresja.


• Wsparcie finansowe jest również potrzebne do rozszerzenia szkolenia młodzieży, zakupu niezbędnego sprzętu, rozwijania klubowej szkółki piłkarskiej i spełniania piłkarskich marzeń. Czy Pogoń znów, jak przed II Wojną Światową będzie szkoliła reprezentantów Polski? A może Ukrainy? Marzymy o tym, żeby tak było. Z Waszym wsparciem wszystko jest możliwe!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

EA
Ewa Szkurlat
ukryta
BA
Barbara Adamska
50 zł
WP
Witalij Porodko
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
EA
Ewa adamska
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MB
Małgorzata Błasiak
ukryta
PA
Paweł
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków