id: es5jc3

Dom i utrzymanie dla koni z AKJ-RKSOP

Dom i utrzymanie dla koni z AKJ-RKSOP

13 598 zł 
z 300 000 zł
4%
zakończona 28.04.2021r
171 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Połączyła nas pasja i miłość do koni. 


Wydawałoby się, że w dzisiejszym świecie nie ma miejsca dla inicjatyw opartych na wspólnej pracy, nie z chęci zysku, ale z pasji. A jednak jesteśmy i od 55 lat nieprzerwanie zarażamy nowe pokolenia miłością do koni. Niestety dziś może zakończyć się nasza historia. 

Drodzy Państwo, 

Jesteśmy członkami Akademickiego Klubu Jeździeckiego, działającej przy Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody, unikatowej organizacji zrzeszającej studentów i absolwentów lubelskich uczelni, opartej całkowicie na zasadach wolontariatu. Od ponad pół wieku pomagamy młodym ludziom stawiać pierwsze jeździeckie kroki i czyniąc jazdę konną sportem dostępnym nie tylko dla elitarnego grona. 

rc89211141ad1daf.jpeg

Nasze stado liczy obecnie 11 koni, które kochamy całym sercem, sami utrzymujemy i dbamy o nie, razem pracujemy i prowadzimy kursy dla nowych jeźdźców. Członkostwo w AKJ wielu z nas przyniosło, prócz nowych doświadczeń, przyjaźnie na lata, a nawet towarzyszy życia. Żaden z naszych Klubowiczów nie otrzymuje wynagrodzenia – w zamian za nasz wysiłek możemy cieszyć się naszą jeździecką pasją. 

Naszym domem od 29 lat była baza na ulicy Abramowickiej – nasza „Wólka”. Niestety w zeszłym roku dzierżawiona przez nas nieruchomość została wystawiona na sprzedaż. Przez ponad rok dokładaliśmy wszelkich starań, by uzbierać na wykup tego miejsca - między innymi założyliśmy zrzutkę, na której zebraliśmy aż 26 tysięcy złotych! Jest to dla nas kwota olbrzymia - wciąż jednak za mała na monumentalny cel, jakim jest kupno ziemi.

lf882a977ec793ba.jpeg

We wrześniu 2020 ziścił się najczarniejszy scenariusz - "Wólka" przestała być naszym domem. Wciąż nie mamy się gdzie wyprowadzić, dlatego w desperackim ruchu po raz kolejny zwracamy się do Was o pomocną dłoń. Dzięki poprzedniej zbiórce, dawnym skromnym oszczędnościom, i innym staraniom, cel jest bliższy, ale wciąż wiele brakuje.


Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o AKJ i RKSOP - Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody, zapraszamy na stronę 

AKJ - http://akjlublin.pl/o-nas/o-akademickim-klubie-jezdzieckim-w-lublinie/

Fanpejdż AKJ - https://www.facebook.com/akjlublin

Strona RKSOP - http://roztoczanskakonna.pl/

Fanpejdż RKSOP - https://www.facebook.com/roztoczanskakonna


Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę, za wszystkie udostępnienia i gesty wsparcia. Nie pozwólmy najpiękniejszej studenckiej inicjatywie zniknąć z mapy Lublina!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 171

 
Dane ukryte
1 000 zł
RP
Radosław Pawłowski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
CJ
Cezary Jordan
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MP
Majkel Pain
360 zł
O
Oleszkiewicz
200 zł
 
Karolina Piotrowska
200 zł
Janusz Święcicki
200 zł
Ł
AŁD
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

750 931 zrzutek

i zebrali

540 161 326 zł

A ty na co dziś zbierasz?