id: es6kug

Wsparcie dla pracowników Fundacji CWM ZHP armatora s/y Zawisza Czarny

Wsparcie dla pracowników Fundacji CWM ZHP armatora s/y Zawisza Czarny

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
6 190 zł 
z 20 000
30%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

1.      Cel zbiórki

Celem zbiórki jest udzielenie wsparcia finansowego pracownikom Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego, w tym załodze etatowej sy Zawisza Czarny, legendarnego polskiego żaglowca o numerze POL-1, flagowego żaglowca Związku Harcerstwa Polskiego eksploatowanego od 1961 r. To stalowy, trzymasztowy szkuner, o całkowitej długości ponad 42 m i powierzchni żagli 625 m2. Główny obszar aktywności „Zawiszy Czarnego” to rejsy harcerskie, skautowe i młodzieżowe. Jednak co roku kilkanaście rejsów jest otwartych dla wszystkich chętnych.

 

2.      Dlaczego zbieramy?

Związek Harcerstwa Polskiego – fundator Fundacji i jedyny podmiot uprawniony do powołania w niej organu reprezentacji (zarządu), w lipcu 2021 powołał na stanowisko Prezesa Fundacji, p. SJ, który w ciągu miesiąca doprowadził do utraty płynności w Fundacji, przestał regulować bieżące zobowiązania publiczne i wstrzymał sprzedaż rejsów Zawiszy jesienią 2021 oraz przyjmowanie zaliczek na rejsy w 2022 roku. Następnie, na początku września 2021, prezes SJ złożył rezygnację, pozostawiając Fundację bez żadnych środków, nie podpisując listy płac pracowników. Fundator Fundacji, który zgodnie ze Statutem Fundacji odpowiada za powołanie Zarządu, do dziś tego nie zrobił. W zamian za to, wchodząc w kompetencje zarządu, Główna Kwatera ZHP odwołała przygotowane rejsy Zawiszy na jesień 2021, powodując tym samym konieczność zwrotu przez Fundację wpłaconych środków za rejsy. Jednocześnie GK ZHP podjęła uchwałę o postawieniu Fundacji w stan upadłości, pozostawiając jej pracowników samym sobie.

W chwili obecnej pracownicy Fundacji drugi miesiąc pracują praktycznie za darmo. Otrzymali zaliczkę na poczet wynagrodzenia za sierpień w kwocie kilkuset złotych. Od ich determinacji, postawy i pracy, zależy bezpieczeństwo w porcie i stan żaglowca sy Zawisza Czarny, który jest dla nas naszym domem na morzu i z którym jesteśmy związani emocjonalnie.

Pracownicy Fundacji mogą wystąpić do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych o wypłatę wynagrodzenia, ale ten proces potrwa kilkanaście tygodni, a i tak wypłata z FGŚP nie obejmie całości ich wynagrodzeń.

Dlatego chcemy pomóc naszym żeglarskim kolegom – pracownikom Fundacji, w przetrwać ten okres do uruchomienia środków z FGŚP i wesprzeć ich i ich rodziny w formie, która jest im najbardziej potrzebna,

Zbieramy na pomoc prawną dla pracowników Fundacji, na wsparcie ich w odzyskiwaniu swoich należności, a w sytuacjach tego wymagających również na pomoc finansową, pozwalającą na opłacenie najbardziej pilnych wydatków.

Ponieważ sami jesteśmy żeglarzami, a żeglarze nigdy nie zostawiają potrzebujących w potrzebie, dlatego wpadliśmy na pomysł zorganizowania zrzutki na wsparcie dla naszych kolegów żeglarzy z Fundacji.


Inicjatorzy tej zbiórki są żeglarzami. W naszym środowisku nikogo nie zostawia się bez pomocy. Chcemy więc w ten sposób również Was wezwać, do zrealizowania żeglarskiego etosu. Pomóżmy tym ludziom, na których pomoc i pracę Zawisza mógł zawsze liczyć. A my zawsze mogliśmy liczyć na Zawiszę.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Nabrzeże Prezydenta, 81-001

Gdynia, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 38

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Nabrzeże Prezydenta, 81-001

Gdynia, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

892 696 zrzutek

i zebrali

834 703 971 zł

A ty na co dziś zbierasz?