Aktualności8

 • Kochani Nasi Darczyńcy!

  Nasza zbiórka dobiega końca. Został ostatni dzień!

  Już teraz z całego serca dziękujemy Wam za wszystkie wpłaty i słowa wsparcia. Udało się nam uzbierać ponad 12 tysięcy!

  Dziękujemy, że byliście i jesteście z nami w tak trudnym czasie! <3

  lb8aaafad2894135.png

  Czytaj więcej
 • W czwartek 10 grudnia udaliśmy się do Pana Prezydenta Jacka Sutryka, aby złożyć na jego ręce świąteczne prace przygotowane przez najmłodszych uczestników naszych warsztatów oraz petycję. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić swój apel o pomoc dla Ach! Teatru i przyznanie dotacji od Gminy Wrocław, bez której nie będziemy w stanie przetrwać. Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy nas wsparli, podpisali i udostępniali petycję. Razem z Wami udało się uzbierać 804 podpisy! Czytaj więcej


  Czytaj więcej
 • Ambasadorką naszej akcji #OcalCentrumTwórczości została Anna Wyszkoni. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Jako wokalistka i jako mama bardzo docenia istnienie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, do którego często uczęszcza ze swoją córeczką Polą. Zachęca do wsparcia naszego Centrum <3


  Czytaj więcej
 • Przedstawiamy ambasadora naszej akcji, muzyka Marcina Stycznia. Posłuchajcie czym dla niego jest twórczość i dlaczego warto wspierać ją, już od najmłodszych lat.


  #OcalCentrumTwórczości  Czytaj więcej
 • Uruchomiliśmy grupę na fb, do której serdecznie wszystkich zapraszamy: Licytacje Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka


  W grupie odbywają się licytacje, z których cały dochód jest przeznaczony na wsparcie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Dołączajcie, zapraszajcie znajomych i przyjaciół.


  Za każde okazane dobro - dziękujemy!

  z2ab7d3632deaf59.jpeg

  Czytaj więcej
 • Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka od 20 lat działa na rzecz edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży we Wrocławiu. Dlatego zdecydowaliśmy o napisaniu Listu do Prezydenta Miasta, aby dowiedział się o naszej trudnej sytuacji. Chcemy prosić go o wsparcie naszego Centrum. Podpisz list razem z nami.

  Czytaj więcej
 • Niestety sytuacja zmusiła nas do wstrzymania działalności Ach! Teatru od października. Prosimy Was o udostępnianie dalej informacji o zbiórce i o możliwości kupienia biletów na spektakle we wrześniu:


  Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. Daje nam ona nadzieję na wznowienie działalności Ach! Teatru.

  Dziękujemy!  Czytaj więcej
 • Bardzo, bardzo dziękujemy za Wasze wpłaty! Ta zbiórka to dla nas bardzo duża nadzieja na to, że Centrum Twórczości nadal będzie działać, edukować, prowadzić warsztaty i grać spektakle. Cały czas walczymy. Przygotowaliśmy start nowego sezonu artystycznego, tak również można nas wspierać:


  #OcalCentrumTwórczości

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani!

Od ponad 20 lat z nieprzerwanym entuzjazmem działamy na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych - dbamy o rozwój ich osobowości i rozbudzamy kreatywne myślenie poprzez sztukę. Robimy wszystko, żeby przygotować nawet najmłodsze pociechy do aktywnego uczestnictwa w kulturze i umożliwić do niej dostęp.


Prowadzimy warsztaty ze wszystkich dziedzin sztuki: teatru, muzyki, plastyki. Prowadzimy zajęcia ruchowe, warsztaty rodzinne, zajęcia grupowe i indywidualne - już od 1. miesiąca życia. Pomagamy zarówno starszym, jak i najmłodszym odkryć ten rodzaj sztuki, który jest im najbliższy i rozwijać swoje talenty w tym obszarze.

a0951d71fba71ee0.pngZapewniamy też profesjonalne zaplecze techniczne: wyposażone sale dydaktyczne, dekoracje, rekwizyty, pełnowymiarowa scena z garderobami, reflektorami i sprzętem elektroakustycznym oraz czuwająca nad wszystkim kadra zapalonych mentorów. W naszej siedzibie przy Kuźniczej działał wcześniej Teatr Kalambur i K2, a na scenie występowali m.in. Anna German, Ewa Dałkowska, Pola Raksa, Edward Lubaszenko czy Cezary Żak. Z całych sił staramy się kontynuować teatralne tradycje na scenie, którą odziedziczyliśmy.


Dzieci, które ze względu na skromny domowy budżet nie mogą pozwolić sobie na wizytę w naszym teatrze, od kilku lat otrzymują wsparcie - ponad 1200 bezpłatnych biletów, ofiarowanych przez Darczyńców akcji "Ufunduj dziecku bilet". Prowadzimy warsztaty dla dzieci z trudnościami szkolnymi, dzieci z rodzin wielodzietnych oraz tych, które objęte są opieką MOPS. Działamy także dla świetlic środowiskowych i ośrodków socjoterapii.


Sam rok 2019 był dla nas wspaniały - w cotygodniowych warsztatach regularnie uczyło się i bawiło ok. 300 dzieci: maluchów, przedszkolaków, i uczniów, razem z dorosłymi. Dzięki zapałowi i determinacji stworzyliśmy niesamowitą przestrzeń, która integrowała wszystkich - również dzieci z niepełnosprawnościami oraz te z mniej zamożnych rodzin. Zorganizowaliśmy blisko 130 spektakli, a nasz teatr odwiedziło ponad 9000 gości - przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli.

f44b2c20766c962b.pngNiestety - plany na rok 2020 pokrzyżowała nam pandemia COVID-19. Choć staraliśmy się działać w możliwie sprawny sposób, kilkumiesięczny lockdown i związany z nim brak dochodów mocno nadwyrężył nasz budżet. W czasach pandemii również nasze miasto - Wrocław zostało zobowiązane do obniżenia wydatków, jesteśmy jedną z instytucji, którą ta redukcja dotknęła. Przez okres kwarantanny otrzymaliśmy dziesiątki telefonów od zmartwionych rodziców i wychowawców. Pytali, czy wznowimy działalność i jakie są nasze plany na kolejne miesiące i z łatwością wychwytywali w naszym głosie niepewność. Pytali, co mogą powiedzieć swoim pociechom, których niemy żal sami słyszeliśmy przez słuchawkę…


Boimy się, że kiedy sytuacja związana z pandemią wróci do normy dzieci nie będą miały do czego wrócić, ponieważ nasze Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka będzie zmuszone zakończyć swoją działalność. Dlatego dziś prosimy Was o pomoc, ponieważ przekonaliśmy się, jak bardzo zarówno maluchy i młodzież tęskniły za spotkaniami w naszej siedzibie. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu po raz kolejny swoją siłę pokaże nasze motto: Radość tworzenia z radością dzielenia. Towarzyszy nam już ponad 20 lat i wielokrotnie udowadniało swoją słuszność. Wierzymy, że tak będzie i teraz :)


Chcemy nadal działać na rzecz dzieci edukacji kulturalnej. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli nadal:

·        prowadzić warsztaty artystyczne dla dzieci już od 1 miesiąca życia, dla młodzieży i dorosłych

·        poprowadzić warsztaty artystyczne dla klas szkolnych i tym sposobem docierać z edukacją kulturalną do każdego dziecka

·        prowadzić teatr dla dzieci

·        organizować warsztaty artystyczne dla dzieci, które maja utrudniony dostęp do kultury

·        prowadzić projekty edukacyjne, które uzupełniają edukację szkolną


Jak możesz nam pomóc?

·        Wesprzyj działanie Centrum darowizną

·        Podpisz petycję

·        Udostępnij informację o zbiórce, użyj #OcalCentrumTwórczości

·        Zapisz się na zajęcia

·        Dołącz do Grupy na Fb Licytacje Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka

ka76c72b910fe400.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 90

 
Dane ukryte
3 000 zł
EK
Edward Koziarzewski
1 000 zł
I
IDENTT
1 000 zł
 
Dane ukryte
690 zł
T
Tomek Lubaczewski
500 zł
ED
Elżbieta Dulnik
500 zł
T
Tomek Lubaczewski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
377 zł
KW
Karol Walczyński
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 087 zrzutek

i zebrali

440 114 299 zł

A ty na co dziś zbierasz?