Aktualności8

 • Kochani Nasi Darczyńcy!

  Nasza zbiórka dobiega końca. Został ostatni dzień!

  Już teraz z całego serca dziękujemy Wam za wszystkie wpłaty i słowa wsparcia. Udało się nam uzbierać ponad 12 tysięcy!

  Dziękujemy, że byliście i jesteście z nami w tak trudnym czasie! <3

  lb8aaafad2894135.png

  Czytaj więcej
 • W czwartek 10 grudnia udaliśmy się do Pana Prezydenta Jacka Sutryka, aby złożyć na jego ręce świąteczne prace przygotowane przez najmłodszych uczestników naszych warsztatów oraz petycję. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić swój apel o pomoc dla Ach! Teatru i przyznanie dotacji od Gminy Wrocław, bez której nie będziemy w stanie przetrwać. Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy nas wsparli, podpisali i udostępniali petycję. Razem z Wami udało się uzbierać 804 podpisy! Czytaj więcej


  Czytaj więcej
 • Ambasadorką naszej akcji #OcalCentrumTwórczości została Anna Wyszkoni. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Jako wokalistka i jako mama bardzo docenia istnienie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, do którego często uczęszcza ze swoją córeczką Polą. Zachęca do wsparcia naszego Centrum <3


  Czytaj więcej
 • Przedstawiamy ambasadora naszej akcji, muzyka Marcina Stycznia. Posłuchajcie czym dla niego jest twórczość i dlaczego warto wspierać ją, już od najmłodszych lat.


  #OcalCentrumTwórczości  Czytaj więcej
 • Uruchomiliśmy grupę na fb, do której serdecznie wszystkich zapraszamy: Licytacje Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka


  W grupie odbywają się licytacje, z których cały dochód jest przeznaczony na wsparcie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Dołączajcie, zapraszajcie znajomych i przyjaciół.


  Za każde okazane dobro - dziękujemy!

  z2ab7d3632deaf59.jpeg

  Czytaj więcej
 • Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka od 20 lat działa na rzecz edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży we Wrocławiu. Dlatego zdecydowaliśmy o napisaniu Listu do Prezydenta Miasta, aby dowiedział się o naszej trudnej sytuacji. Chcemy prosić go o wsparcie naszego Centrum. Podpisz list razem z nami.

  Czytaj więcej
 • Niestety sytuacja zmusiła nas do wstrzymania działalności Ach! Teatru od października. Prosimy Was o udostępnianie dalej informacji o zbiórce i o możliwości kupienia biletów na spektakle we wrześniu:


  Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. Daje nam ona nadzieję na wznowienie działalności Ach! Teatru.

  Dziękujemy!  Czytaj więcej
 • Bardzo, bardzo dziękujemy za Wasze wpłaty! Ta zbiórka to dla nas bardzo duża nadzieja na to, że Centrum Twórczości nadal będzie działać, edukować, prowadzić warsztaty i grać spektakle. Cały czas walczymy. Przygotowaliśmy start nowego sezonu artystycznego, tak również można nas wspierać:


  #OcalCentrumTwórczości

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani!

Od ponad 20 lat z nieprzerwanym entuzjazmem działamy na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych - dbamy o rozwój ich osobowości i rozbudzamy kreatywne myślenie poprzez sztukę. Robimy wszystko, żeby przygotować nawet najmłodsze pociechy do aktywnego uczestnictwa w kulturze i umożliwić do niej dostęp.


Prowadzimy warsztaty ze wszystkich dziedzin sztuki: teatru, muzyki, plastyki. Prowadzimy zajęcia ruchowe, warsztaty rodzinne, zajęcia grupowe i indywidualne - już od 1. miesiąca życia. Pomagamy zarówno starszym, jak i najmłodszym odkryć ten rodzaj sztuki, który jest im najbliższy i rozwijać swoje talenty w tym obszarze.

a0951d71fba71ee0.pngZapewniamy też profesjonalne zaplecze techniczne: wyposażone sale dydaktyczne, dekoracje, rekwizyty, pełnowymiarowa scena z garderobami, reflektorami i sprzętem elektroakustycznym oraz czuwająca nad wszystkim kadra zapalonych mentorów. W naszej siedzibie przy Kuźniczej działał wcześniej Teatr Kalambur i K2, a na scenie występowali m.in. Anna German, Ewa Dałkowska, Pola Raksa, Edward Lubaszenko czy Cezary Żak. Z całych sił staramy się kontynuować teatralne tradycje na scenie, którą odziedziczyliśmy.


Dzieci, które ze względu na skromny domowy budżet nie mogą pozwolić sobie na wizytę w naszym teatrze, od kilku lat otrzymują wsparcie - ponad 1200 bezpłatnych biletów, ofiarowanych przez Darczyńców akcji "Ufunduj dziecku bilet". Prowadzimy warsztaty dla dzieci z trudnościami szkolnymi, dzieci z rodzin wielodzietnych oraz tych, które objęte są opieką MOPS. Działamy także dla świetlic środowiskowych i ośrodków socjoterapii.


Sam rok 2019 był dla nas wspaniały - w cotygodniowych warsztatach regularnie uczyło się i bawiło ok. 300 dzieci: maluchów, przedszkolaków, i uczniów, razem z dorosłymi. Dzięki zapałowi i determinacji stworzyliśmy niesamowitą przestrzeń, która integrowała wszystkich - również dzieci z niepełnosprawnościami oraz te z mniej zamożnych rodzin. Zorganizowaliśmy blisko 130 spektakli, a nasz teatr odwiedziło ponad 9000 gości - przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli.

f44b2c20766c962b.pngNiestety - plany na rok 2020 pokrzyżowała nam pandemia COVID-19. Choć staraliśmy się działać w możliwie sprawny sposób, kilkumiesięczny lockdown i związany z nim brak dochodów mocno nadwyrężył nasz budżet. W czasach pandemii również nasze miasto - Wrocław zostało zobowiązane do obniżenia wydatków, jesteśmy jedną z instytucji, którą ta redukcja dotknęła. Przez okres kwarantanny otrzymaliśmy dziesiątki telefonów od zmartwionych rodziców i wychowawców. Pytali, czy wznowimy działalność i jakie są nasze plany na kolejne miesiące i z łatwością wychwytywali w naszym głosie niepewność. Pytali, co mogą powiedzieć swoim pociechom, których niemy żal sami słyszeliśmy przez słuchawkę…


Boimy się, że kiedy sytuacja związana z pandemią wróci do normy dzieci nie będą miały do czego wrócić, ponieważ nasze Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka będzie zmuszone zakończyć swoją działalność. Dlatego dziś prosimy Was o pomoc, ponieważ przekonaliśmy się, jak bardzo zarówno maluchy i młodzież tęskniły za spotkaniami w naszej siedzibie. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu po raz kolejny swoją siłę pokaże nasze motto: Radość tworzenia z radością dzielenia. Towarzyszy nam już ponad 20 lat i wielokrotnie udowadniało swoją słuszność. Wierzymy, że tak będzie i teraz :)


Chcemy nadal działać na rzecz dzieci edukacji kulturalnej. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli nadal:

·        prowadzić warsztaty artystyczne dla dzieci już od 1 miesiąca życia, dla młodzieży i dorosłych

·        poprowadzić warsztaty artystyczne dla klas szkolnych i tym sposobem docierać z edukacją kulturalną do każdego dziecka

·        prowadzić teatr dla dzieci

·        organizować warsztaty artystyczne dla dzieci, które maja utrudniony dostęp do kultury

·        prowadzić projekty edukacyjne, które uzupełniają edukację szkolną


Jak możesz nam pomóc?

·        Wesprzyj działanie Centrum darowizną

·        Podpisz petycję

·        Udostępnij informację o zbiórce, użyj #OcalCentrumTwórczości

·        Zapisz się na zajęcia

·        Dołącz do Grupy na Fb Licytacje Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka

ka76c72b910fe400.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 90

 
Dane ukryte
3 000 zł
EK
Edward Koziarzewski
1 000 zł
I
IDENTT
1 000 zł
 
Dane ukryte
690 zł
T
Tomek Lubaczewski
500 zł
ED
Elżbieta Dulnik
500 zł
T
Tomek Lubaczewski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
377 zł
KW
Karol Walczyński
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

690 852 zrzutki

i zebrali

455 320 790 zł

A ty na co dziś zbierasz?