id: eserph

Na pomoc dla Owczarków Podhalańskich

Na pomoc dla Owczarków Podhalańskich

Nasi użytkownicy założyli 1 038 352 zrzutki i zebrali 1 110 054 009 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nigdy nie korzystaliśmy z tej formy pomocy, więc wybaczcie nieporadność... Od 12 lat staramy się pomagać Owczarkom Podhalańskim porzuconym, źle traktowanym, potrzebującym ratunku, opieki a przede wszystkim dobrego człowieka i miłości.

Co roku pomagamy kilkudziesięciu podhalanom znaleźć nowe, odpowiedzialne, dobre domy. Leczymy je, sterylizujemy, pomagamy odbudować psychikę, stawiamy na nogi w przenośni i dosłownie- np. finansując operacje stawów czy więzadeł, które są częstą przypadłością rasy.

Dotąd radziliśmy sobie jakoś finansowo, czasami prosiliśmy o suplementy czy specjalistyczną karmę, jednak w tej chwili stanęliśmy przed ścianą.

Mamy obecnie pod opieką 16 owczarków podhalańskich, wiele z nich to starsze, schorowane psy, niektóre młodsze, ale z tak zniszczoną psychiką, że adopcja jest wręcz niemożliwa- to tzw. psy nieadopcyjne, którym zapewniamy opiekę po kres ich dni. Mamy też pod opieką podhalany w różnym wieku bardzo zaniedbane, odbierane z koszmarnych warunków, niektóre młodsze, ale wymagające odbudowy fizycznej i psychicznej, często specjalistycznego leczenia, które jest bardzo drogie, co każdy opiekun psa dużej rasy wie- te mają szansę na dom, ale najpierw nasza rola by je do tej drogi do domu przygotować...

Utrzymanie 16 psów to nie lada wydatek- worek w miarę dobrej karmy kosztuje co najmniej 200zł, szczepienia, odrobaczenia, sterylizacje, opieka medyczna i behawioralna to kolejne, ogromne koszty. O ile pies jest zdrowy.

Niestety wielu naszych podopiecznych ma problemy ze stawami- potrzebują specjalistycznego leczenia, zabiegów, rehabilitacji. Kilka psów ma problemy ze skórą, alergiami...

Chcielibyśmy pomóc każdemu podhalanowi, który stanie na naszej drodze, ale niestety przeliczyliśmy się- nasze konto zaświeciło pustkami i grozi nam widmo niewypłacalności i wstrzymania przyjmowania psów pod opiekę. Pieniądze z 1% z ubiegłego roku już dawno się skończyły a z tego roku jeszcze się nie pojawią prędko.

Dlatego prosimy wszystkich, którym dobro tych pięknych przedstawicieli naszej polskiej rasy leży na sercu o wsparcie choćby przysłowiową złotówką. Nasze podhalany podziękują Wam uśmiechem, merdającym ogonem i zdjęciami z nowych domów, które możecie zobaczyć tutaj (jak i prześledzić nasze działania): www. fb.com/fundacjabono Z góry wszystkim dziękujemy <3

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 153

AK
Alicja KLuczna
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
30 zł
DA
Dany
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JH
Hermes
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  🤍🤍🤍

  ukryta
 • BD
  Beata D-Opiekunka owczarka podhalańskiego Oziego

  Ogromny szacunek dla Państwa za pomoc dla tych wspaniałych psów i okazane im serce. Dużo zdrowia i sił.

  200 zł