id: et98z4

Remont autobusu AUTOSAN H9-35

Remont autobusu AUTOSAN H9-35

1 798 zł 
z 40 000
4%
33 dni do końca
23 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutkiIkarusy, „Ogórki”, Jelcze i nie tylko możemy spotkać w różnych polskich miastach jako autobusy zabytkowe, niestety przez długi czas Olsztyn nie postarał się o taki pojazd, pomimo takiej możliwości. Przez lata miłośnicy komunikacji miejskiej z Olsztyna zachęcali władze do zachowania chociaż jednego autobusu, który mógł być wizytówką Olsztyna. Nie wykorzystano tej okazji nawet przy odbudowie starej zajezdni trolejbusowej.

W 2019 r. powstał profil FB „Komunikacja Miejska w Olsztynie – historia i teraźniejszość”, który w 2021 roku zmienił nazwę na MUZEUM KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OLSZTNIE. Stworzyliśmy własnąstronę WWW, gdzie powstała np. fotogaleria, wraz z spisem taboru. Wiemy, że zachowanie historii w temacie transportu jest bardzo ważne. Nawet to co się dzieje na naszych oczach, czyli budowa linii tramwajowej za chwilę będzie historią.My własnymi środkami staramy się to wszystko archiwizować, aby w przyszłości nowe pokolenia mogły zobaczyć dorobek wielu ludzi zaangażowanych w tworzenie komunikacji zbiorowej. 


Tym razem mamy bardziej namacalny pomysł. To zakup i remont autobusu Autosan H9-35. To wszystko dzięki wsparciu władz Szczytna w szczególności Pana Krzysztofa Mańkowskiego Burmistrza Szczytna oraz władz  ZKM Szczytno,


Nie będziemy prosić władz Olsztyna o wsparcie dlatego, że nie chcemy być zależni ( chyba nie musimy dodawać dlaczego). Zresztą sami Wiecie, że ( jak to mawiał klasyk) w Olsztynie na takie fanaberie "PIENIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE". Ale my wierzymy w Mieszkańców Olsztyna, dla których takie inicjatywy mają sens. 


Nie prosimy o środki na zakup, te już mamy... Jednak prosimy Was o wsparcie remontu naszego autobusu. Szacujemy, że remont będzie nas kosztować 40 000 zł.


Chcemy, aby Autosan H9-35 stał się wizytówką Olsztyna i regionu.

Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty. Z waszych środków zakupiliśmy nowe akumulatory( 1600 zł) oraz klemy 55 zł. Zakupiliśmy również prostownik.

a60894e6b6a51404.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

10-371

, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 23

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

10-371

, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

892 108 zrzutek

i zebrali

833 333 924 zł

A ty na co dziś zbierasz?