Kontynuujmy misję Bogny Olszewskiej - działanie na rzecz równości! Zakończona 31.03.2019r ID: etf5cn

Kontynuujmy misję Bogny Olszewskiej - działanie na rzecz równości!

Zebrano 5 753 zł
z kwoty 5 000 zł

115 %

100 %
Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Fundacja Nieograniczona i Muzeum Sztuki Nowoczesnej rozpoczęły w zeszłym roku wspólną inicjatywę - Stypendium im. Bogny Olszewskiej, które ma na celu wspierać młode osoby działające na rzecz osób zagrożonych szeroko rozumianym wykluczeniem, wykorzystujące w działaniach sztukę współczesną. Zbieramy 5000 złotych - kwotę potrzebną do realizacji 2. edycji Stypendium!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Przedstawiciele jury z jedną z finalistek stypendium, od lewej: Marta Skowrońska-Markiewicz, Aleksandra Sztajerwald, Marta Maliszewska, Sebastian Cichocki, Agnieszka Dragon, Paulina Gul, Anna Rochowska, Tomasz Janyst.

[Na zdjęciu grupa osób stoi w rzędzie, wszyscy uśmiechają się i patrzą w obiektyw. W tle budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.]


Stypendium to jedna z inicjatyw Fundacji Nieograniczona i Muzeum Sztuk Nowoczesnej w Warszawie, założona po to, by kontynuować dzieło Bogny: działać na rzecz edukacji i dialogu społecznego, wyrównywać szanse oraz upowszechnianiać wiedzę na temat praw osób z niepełnosprawnościami, wykluczonych społecznie czy zawodowo, mniejszości seksualnych i etnicznych.

W tym roku chcemy kontynuować projekt Stypendium, ale żeby było to możliwe potrzebne nam Wasze wsparcie. Do sfinansowania 2. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej potrzebujemy 5000 złotych - kwotę, która pozwoli na opłacenie realizacji autorskiego programu animacyjnego zaproponowanego przez beneficjenta lub beneficjentkę tegorocznej edycji Stypendium.

Bogna Olszewska to przedwcześnie zmarła pracownica Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaangażowana w rozpowszechnianie audiodeskrypcji, warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Była feministką i aktywistką. Wierzyła i działała w imię wolności, równości i siostrzeństwa / braterstwa, walcząc o świat niestawiający ograniczeń ze względu na płeć, orientację seksualną czy niepełnosprawność. Była z nami w latach 1988-2014.

Podzielasz wartości Bogny?

Możesz włączyć się w kontynuację dzieła Bogny na kilka sposobów!

- wesprzeć zbiórkę dowolną kwotą (za wybrane kwoty możesz otrzymać prezent od wspierających nas organizacji),

- udostępnić informację o naszej zbiórce,

- działać we własnym zakresie na rzecz równości!


Zbiórka będzie trwała w dniach 18 - 31 marca.

Wszystkich nieanonimowych darczyńców wymienimy w podsumowaniu akcji jako współfundatorów tegorocznej edycji Stypendium i zaprosimy na przygotowane dla nich, bezpłatne oprowadzanie po wystawie “Daniel Rycharski. Strachy” 3 kwietnia o godzinie 18:00.

[Na zdjęciu kobieta trzyma pod rękę mężczyznę, który ma zasłonięte opaską oczy. Meżczyzna uśmiecha się. W tle widać obrazy w pastelowych kolorach - wiszące w Muzeum.]


Czemu warto wesprzeć naszą inicjatywę?

1. edycja Stypendium okazała się sukcesem - dla beneficjenta oraz dla odbiorców jego programu. Jej laureatem był Rafał Lis. Zdecydował się on włączyć w rozwój programu Muzeum Dostępne, czyli propozycji Muzeum Sztuki Nowoczesnej skierowanej do grup o zróżnicowanych potrzebach. Jego wkład polegał na opracowaniu materiałów ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami wzroku, z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ze spektrum autyzmu poznanie Parku Rzeźby na Bródnie. W październiku minionego roku zorganizował spacer i warsztaty dostosowane do potrzeb wspomnianych grup w Parku. Przewodnik, który napisał, przygotowujący do wizyty w Parku Rzeźby na Bródnie jest dostępny bezpłatnie na stronie Muzeum a opracowane audiodeskrypcje na portalu czytanieobrazow.pl


Muzeum Sztuki Nowoczesnej mając doświadczenie w pracy ze zróżnicowanymi grupami, chce się podzielić wiedzą i doświadczeniem z młodymi osobami. Stały element programu Muzeum - ma na celu dostosowanie oferty Muzeum do indywidualnych potrzeb wszystkich zwiedzających. Powstał w 2018 roku i rozwinął się w 8 stałych cykli wydarzeń włączających w grono publiczności Muzeum osoby z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu, osoby ze spektrum autyzmu, czy mającymi utrudniony dostęp do kultury podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. W ramach Muzeum Dostępnego zniesione zostały także bariery architektoniczne, tak by w budynku dobrze czuły się osoby z trudnościami w poruszaniu się.

[Na zdjęciu Rafał Lis trzyma pomoc dotykową, by uczestniczka oprowadzania po Parku Rzeźby na Bródnie mogła z niego skorzystać w czasie spaceru. W tle park i staw.] (Fot. Emilia Lipa)

[Na zdjęciu grupa młodych osób pracuje sali w ramach warsztatów plastycznych "Zmysło-dzielnia". Siedzą na podłodze, wycinają elementy z kartonów - tworzą pomoce dla osób niewidzących i słabowidzących.]

Kto nas wspiera?

Stypendium im. Bogny Olszewskiej jest objęte Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich .

Inicjatywę wspierają instytucje kultury i ogranizacje pozarządowe - wspólnie tworząc Radę Programową.


Chcesz śledzić informacje o zbiórce, poznać więcej szczegółów dotyczących projektów zrealizowanych przez Fundację Nieograniczona i Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

Zapraszamy na Fanpage’u Stypendium,

na stronę Fundacji Nieograniczona,

oraz stronę Muzeum Sztuki Nowoczesnej  (zakładka Muzeum Dostępne)


Organizatorzy Stypendium im. Bogny Olszewskiej:

[Grafika przedstawia logotypy organizatorów Stypendium im. Bogny Olszewskiej: po lewej logotyp Fundacji Nieograniczona: litera "n" połączona z linią w kształcie fali. Litera i fala są niebiesko-zielono-żółte. Po prawej logotyp Muzeum Sztuki nowoczesnej w Warszawie: nazwa muzeum napisana czarnymi literami na białym tle, pod spodem duża litera "M".]

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 o 00:06

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę! Udało się nam zebrać 114 % planowanej kwoty!

niedziela, 31 marca 2019 o 08:47

Ostatni dzień zbiórki, rozpoczynamy z przewspanialą wiadomością, że dzięki Wam udało się uzbierać już 5 000 złotych: 100% planowanej do zebrania kwoty! Dziękujemy wszystkim za wsparcie w udostępnianiu informacji o zbiórce, w promowaniu ide Stypendium, za wszystkie wpłaty. Dziękujemy Wam za zaanagażowanie, bez Waszej pomocy realizacja 2. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej nie byłaby możliwa. Jesteście super! Stoimy razem po stronie równości i do końca dnia zbieramy dalej! W związku z zebraną sumą otworzymy nabór do 2. edycji Stypendium, w poniedziałek możecie szukać szczegółów na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej i na naszym fanpage'u. Dziękujemy raz jeszcze!

czwartek, 28 marca 2019 o 19:04

Zebrana kwota rośnie i rośnie też lista nagród: mamy dla Was prezent od TR Warszawa: zaproszenie dla dwóch osób na spektakl "Fantazja", który grany będzie 17.04.2019 o godz. 19:00 w siedzibie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8. Szczegóły w opisie nagrody po prawej, sprawdźcie koniecznie!

środa, 27 marca 2019 o 23:03

Dziękujemy Wszystkim, mamy już 50 %!

poniedziałek, 25 marca 2019 o 23:15

Za radością informujemy, że że znamy już skład Rady Programowej:. Organizacje i instytucje, które chcą wesprzeć przebieg 2. edycji Stypendium to: Fundacja Kultury bez Barier, GPAS - Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, Fundacja SYNAPSIS, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, TR Warszawa i Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Dziękujemy!

poniedziałek, 25 marca 2019 o 23:13

Pula nagród powiększyła się o upominki od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. Wśród prezentów torby, notesy, magnesy i ołówki. Sprawdźcie wybierzcie coś dla siebie.

poniedziałek, 25 marca 2019 o 23:11

Dziękujemy Wam za 1. tydzień zbiórki! Rozpoczynamy 2. tydzień mając 44% docelowej kwoty. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili - zarówno wpłatami jak i udostępnianiem informacji o zbiórce. Dodatkowo z radością informujemy, że znamy już skład Rady Programowej. Organizacje i instytucje, które chcą wesprzeć przebieg 2. edycji Stypendium to: Fundacja Kultury bez Barier, GPAS - Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, Fundacja SYNAPSIS, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, TR Warszawa i Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.

sobota, 23 marca 2019 o 09:44

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu przekazało dla Was kolejną pulę nagród: vouchery dla dwóch osób upoważniające do jednorazowego wstępu do Muzeum oraz zestawy pierników (jeden piernik ręcznie malowany przez artystkę malarkę oraz cztery opakowania pierników jadalnych: wegańskie, z konfiturą różaną, czekoladą i kruche wytrawne z dodatkową ilością pieprzu). Dziękujemy Żywemu Muzeum Piernika za prezenty, a Wam za kolejne wpłaty z ostatnich dni - mamy już 42% - dzięki Wam jesteśmy już prawie w połowie celu!

wtorek, 19 marca 2019 o 18:38

Do listy nagród dołączamy kolejną - prezent od Rafała Lisa, laureata 1. edycji Stypendium. Jest to ręcznie wykonana - wg projektu darczyńcy - ceramiczna mozaika w formacie maksymalnym 40x40cm. Detale do uzgodnienia między darczyńcą a Rafałem Lisem. Dziękujemy Wam za dotychczasowe wpłaty! Mamy już prawie 20% potrzebnej kwoty - to wspaniały początek zbiórki.

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte
1 716 zł
Dane ukryte
Rafał Lis
200 zł
Rafał Lis
M
200 zł
Maciek i Paulina
BT
200 zł
Beata Trapnell
FB
150 zł
filip bartuzi
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
BK
110 zł
Beata Krajewska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MM
100 zł
Michał Mioduszewski
AW
100 zł
Aga Wielocha
KK
100 zł
Kornel Koronowski
FB
100 zł
filip bartuzi
B
85 zł
Basia
AB
70 zł
Alicja Brudło
D
70 zł
DAREK
KK
65 zł
Karol Król
AP
60 zł
Anna Płachecka
AG
55 zł
Aleksandra Górecka
DK
51 zł
Daniel Kotowski
A
51 zł
Agnieszka
Dane ukryte
51 zł
Dane ukryte
I
50 zł
Izabela
K
50 zł
kuba
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
DZ
50 zł
Dariusz Zwarzany
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
NT
50 zł
Nina Truszkowska
Dane ukryte
49 zł
Dane ukryte
KK
49 zł
Kornel Koronowski
PZ
49 zł
Piotr Ziółkowski
D
49 zł
Dariusz Żukowski
WU
47 zł
Wioleta Ujazdowska
AD
45 zł
Agnieszka Dragon
KB
45 zł
Katarzyna Brzozowska
A
45 zł
Agnieszka
RS
45 zł
Robert Statkiewicz
CW
45 zł
Cezary Wierzbicki
AP
40 zł
Aleksandra Paszkiewicz
KM
40 zł
Katarzyna Moszczyńska
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
TB
40 zł
Tomasz Błażej
A
37 zł
Agnieszka
KG
36 zł
Karolina Gutkowska
AN
36 zł
Aneta Nowakowska
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Rafał Lis
29 zł
Rafał Lis
KB
29 zł
Katarzyna Brzozowska
PP
25 zł
Paulina Pieńkowska
DJ
25 zł
Dominika Jagiełło
ZK
25 zł
Zofia Kalinowska
AG
20 zł
Anna Górecka
PZ
20 zł
Piotr Zygmanowski
AU
18 zł
Antonina Ulatowska
K
17 zł
Kinga
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
RR
15 zł
Rafał Rzatkiewicz
MD
15 zł
Magdalena Dmowska
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
ukryta
Anna Kuźnicka
J
ukryta
Justyna
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
LG
ukryta
Lena Górecka
NG
ukryta
Natalia Gołubowska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
O
ukryta
olakedziorek
AP
ukryta
Adam Płoszaj
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
NG
ukryta
Natalia Gołubowska

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

383 144 zrzutki

NAGRODY

Voucher na wystawę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

5 zł i więcej

Voucher dla jednej osoby upoważnia do jednorazowego wejścia na wystawę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisła, ważny do końca 2019 roku.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 2 razy (pozostało 48 z 50)

Katalog wystawy "Syrena herbem twym zwodnicza"

6 zł i więcej

Katalog  wystawy, którą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczynało swoją działalność nad Wisłą. Wspomina wystawa była opowieścią o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i jego uniwersalności w kontekście tworzenia współczesnej tożsamości miejskiej.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Torba Fair Building

7 zł i więcej

Płócienna torba z długimi uchwytami o wymiarach 39x39 cm.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Katalog jubileuszowej edycji Parku Rzeźby na Bródnie

8 zł i więcej

W katalogu znalazło się blisko dziewięćdziesiąt opisów miejsc, literackich, często bardzo osobistych wypowiedzi eseistki Olgi Byrskiej i głównego kuratora Muzeum, Sebastiana Cichockiego. Opisom towarzyszą często cytaty z mieszkańców dzielnicy (niespodziewanych autorów i kuratorów wybranych przez Goshkę Macugę i Pawła Althamera lokalizacji) zebrane przez Anielę Trojanowską. Całość dopełniają autorskie zdjęcia Wojciecha Radwańskiego. Nowoczesną i minimalistyczną szatę graficzną publikacji opracowała Ola Jasionowska.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o publikacji na stronie Muzeum.

wybrano 4 razy (pozostało 6 z 10)

Magnes i ołówek od Zachęty

9 zł i więcej

Komplet:
magnes  z wystawy "Bardzo różnie i bardzo dobrze - grafiki z kolekcji Zachęty" i ołówek Zachęta

Darczyńca otrzyma magnes z losowym wzorem i ołówek w looswym kolorze - jeśli jednak zależy Ci na jakimś konkretnym wzorze i kolorze napisz do nas wiadomość wybierając te nagrodę.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Set naklejek

10 zł i więcej

Set naklejek towarzyszących wystawom Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 1 raz (pozostało 39 z 40)

Plakat z wystawy "Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW"

15 zł i więcej

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk"

16 zł i więcej

Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50.-70."

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 10 z 10)

Plakat z wystawy "Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku"

17 zł i więcej

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Plakat z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

18 zł i więcej

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Plakat z wystawy "Edi Hila. Malarz transformacji"

20 zł i więcej

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 1 raz (pozostało 14 z 15)

Notes z Kolekcji Zachęty

25 zł i więcej

Notes o wymiarach  9,5 cm x 15 cm, oprawa miękka, kartki gładkie.

Do wyboru jeden z 4 wzorów okładek:
1. Reprodukowana praca Kuby Dąbrowskiego "Bez tytułu", 2014 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

2. Reprodukowany fragment pracy Ryszarda Winiarskiego "Sto zdarzeń 8x8", 1977 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

3. Reprodukowany fragment pracy Przemysława Mateckiego "Bez tytułu", 2015 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)
4. Reprodukowany fragment pracy Jana Pamuły "Układ II. W czerni", 1972 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

Wybierając tę nagrodę napisz do nas wiadomość notes, z którą okładką chcesz otrzymać. W przypadku wyczerpania limitu danego wzoru, o pierwszeństwie otrzymania wybranego, obowiązuje kolejność otrzymania przez nas wiadomości.


Prezent od Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

wybrano 2 razy (pozostało 6 z 8)

Książka "Warszawa w budowie 2009"

34 zł i więcej

Książka jest zapisem wydarzeń pierwszej edycji festiwalu projektowania miasta WARSZAWA W BUDOWIE – próbą uchwycenia energii i twórczego fermentu, które ogarnęły wtedy Warszawę.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum

(pozostało 10 z 10)

Książka "Kto odzyska Plac Defilad?"

35 zł i więcej

Wielogłos o placu Defilad – samym centrum Warszawy, które wkroczyło właśnie w etap wielkich przeobrażeń.

O tym, jak zmienić parking w miejski plac, o cieniu Stalina i kompleksie Pałacu, o projektach futurystycznych i o hybrydowym współzarządzaniu przestrzeniami publicznymi piszą i rozmawiają: Tomasz Fudala, Werner Huber, Grzegorz Mika, Michał Murawski, Ania Molenda i Cristina Ampatzidou, Artur Jerzy Filip, Marlena Happach, Magda Grabowska, Aleksandra Litorowicz, Bogna Świątkowska i Tim Tompkins.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej o publikacji na stronie Muzeum.

(pozostało 10 z 10)

Torba ekologiczna z logo Muzeum

36 zł i więcej

Czarna lub szara - torba ekologiczna z logotypem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Wybierając tę nagrodę napisz do nas wiadomość czy chcesz otrzymać czarną czy szarą torbę.

W przypadku wyczerpania limitu danego koloru o pierwszeństwie otrzymania wybranego, obowiązuje kolejność otrzymania przez nas wiadomości.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 6 razy (pozostało 4 z 10)

Książka "1968-1989. Momenty zwrotne w polityce i sztuce"

37 zł i więcej

Wybót tekstów i wystąpień z seminarium „1968-1989” zorganizowanego w lipcu 2008 przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie we współpracy z Claire Bishop.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Notes z wystawy "Co po Cybisie?"

38 zł i więcej

Notes w twardej, płóciennej oprawie, format A4. Kartki gładkie.

Notes zawiera prace polskich artystów prezentowanych na wystawie "Co po Cybisie?". Reprodukowane dzieła pochodzą z kolekcji Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Książka "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008"

39 zł i więcej

Książka powstała w związku z wystawą "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008" przygotowaną przez Kathrin Rhomberg i zespół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji na stronie Muzeum.

(pozostało 10 z 10)

Szalik z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

45 zł i więcej

Czarno-biały, unikalny szalik z napisem "Sąsiedzi" w języku polskim i ukraińskim.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 9 razy (pozostało 1 z 10)

Bluza z Muzeum nad Wisłą

46 zł i więcej

Bluza z kapturem z Muzeum nad Wisłą. Z przodu biały napis "Witamy na powiślu. Muzeum nad Wisłą". Dostępne 2 szt. w kolorze czerwonym w rozmiarze S oraz 2 szt. w kolorze niebieskim w rozmiarze M.

Wybierając tą nagrodę napisz do nas, którą wersję chcesz otrzymać. W razie wyczerpania zapasów, o otrzymaniu wybranej wersji decyduje kolejność nadesłanych do nas wiadomości.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 1 raz (pozostało 3 z 4)

Koszulka z wystawy "W sercu kraju"

47 zł i więcej

Unikatowa, niedostępna od dawna w sprzedaży koszulka z wystawy "W sercu kraju. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie", która prezentowana była w 2014 roku w nieistniejącym już pawilonie Emilia. Biały T-shirt w rozmiarze L, z przodu ówczesne logo Muzeum, z tyłu czarny napis "W sercu kraju"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 1 z 1)

Voucher dla dwóch osób do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu

48 zł i więcej

Voucher dla dwóch osób upoważnia do jednorazowego wstępu do Muzeum.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu to interaktywna placówka muzealna, pierwsza tego typu w Europie, założona przez Elżbietę i Andrzeja Olszewskich w 2006 roku, w której odbywają się pokazy połączone z warsztatami historycznego wypieku piernika.

Muzeum dokłada wszelkich starań, aby być miejscem dostępnym i przyjaznym dla wszystkich  – jest przygotowane na przyjęcie osób niepełnosprawnych: istnieje możliwość wzięcia udziału w pokazie z audiodeskrypcją.

Prezent od Żywego Muzeum Piernika

Więcej informacji o Muzeum na stronie

wybrano 1 raz (pozostało 49 z 50)

Wejściówka na spektakl "Globalna wojna domowa" (23,24,25 lub 26.04)

50 zł i więcej

Mamy dla Was po 2 wejściówki na spektakl w każdą z podanych wyżej dat.

Więcej informacji o spektaklu na stronie Biennale Warszawa

Miejsce: ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wybierając tę nagrodę prześlij nam informację, którego dnia chcesz wybrać się na spektakl. O pierwszeństwie wyboru daty decyduje kolejność zgłoszeń.

Prezent od Biennale Warszawa

wybrano 1 raz (pozostało 7 z 8)

Książka „Maria Bartuszova: Formy przejściowe”

51 zł i więcej

Historia (sztuki) zna wiele przykładów opowieści z różnych powodów pominiętych, zapomnianych czy wypartych z jej głównego nurtu. Publikacja "Maria Bartuszova: Formy przejściowe” jest próbą przypomnienia jednej z nich. 

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Książka Lovely, Human, True, Heartfelt The Letters of Alina Szapocznikow and Ryszard Stanislawski

52 zł i więcej

Niepublikowana dotąd korespondencja między jedną z największych dwudziestowiecznych artystek a znakomitym krytykiem, wieloletnim dyrektorem Muzeum Sztuki w Łodzi. Listy, pisany od schyłku lat czterdziestych do końca życia rzeźbiarki, przedstawiają ich narzeczeństwo, małżeństwo, a po rozwodzie - nadal bliską, przyjacielską więź.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce.

(pozostało 10 z 10)

Książka "Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade"

53 zł i więcej

Książka Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade to próba opisu rosyjskiej sceny artystycznej, ukształtowanej dosłownie w ciągu kilku ostatnich lat. Jest to próba spojrzenia na młodych artystów w jak najszerszym kontekście społeczno-politycznym.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Książka "Spór o odbudowę"

69 zł i więcej

Spór o odbudowę Warszawy to opowieść o odważnych planach naprawy miasta, o kontrowersjach wokół Biura Odbudowy Stolicy, ale także o „kuratorach z Karaibów” i o patologiach reprywatyzacji – jednym słowem o najnowszych dziejach Warszawy. O historii, w której „nic się nie kończy i nic nie jest na zawsze”, piszą badacze, muzealnicy i varsavianiści, mówią aktywiści i działacze społeczni. Odkrywamy ją w mało znanych dokumentach archiwalnych.

Książka zbiera i pogłębia materiały z wystawy Spór o odbudowę, jednej z najgłośniejszych warszawskich wystaw ostatnich lat, przygotowanej w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 7 w 2015 roku.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Zestaw pierników

70 zł i więcej

Zestaw zawiera jeden piernik ręcznie malowany przez artystkę malarkę oraz cztery opakowania pierników jadalnych: wegańskie, z konfiturą różaną, czekoladą i kruche wytrawne z dodatkową ilością pieprzu. Na pierniku ręcznie malowanym istnieje możliwość wykonania napisu wskazanego przez darczyńcę. 

Prezent od Żywego Muzeum Piernika

wybrano 1 raz (pozostało 19 z 20)

Książka "Yael Bartana. And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy"

119 zł i więcej

Album podsumowuje polską trylogię filmową Yael Bartany, na którą składają się filmy „Mary koszmary” (2007), „Mur i wieża” (2009) oraz „Zamach” (2011).

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum

(pozostało 10 z 10)

Imienne zaproszenie na tour po galeriach w ramach "Friend of a Friend"

125 zł i więcej

Zaproszenie obowiązuje na objazd busem po galeriach w ramach drugiej edycja “Friend of a Friend” w Warszawie. Tour zajmie w sumie 5 godzin, z dodatkową przerwą na lunch po 2,5 godzinach.

Formuła “FOAF” opiera się na dzieleniu się przestrzenią wystawienniczą galerii lokalnych z zagranicznymi. Jedno z założeń projektu to stworzenie komplementarnego wobec targów sztuki modelu prezentacji sztuki współczesnej, nawiązanie nowych relacji i usieciowienie polskiej sztuki. “FOAF” umożliwia lokalnej publiczności kontakt z pracami iędzynarodowych artystów, często nieprezentowanych dotychczas w Polsce. 

Otwarcie : 6 - 7 kwietnia 2019 / Wystawy czynne: do 27 kwietnia 2019

Wycieczka odbędzie się 6 kwietnia, początek o godz. 11:00, informacje o miejscu zbiórki zostaną przekazane darczyńcy w późniejszym terminie

Zaproszenie dla 1 osoby wraz z osobą towarzyszącą

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

(pozostało 1 z 1)

Podwójne zaproszenie na spektakl "Fantazja"

140 zł i więcej

Zaproszenie dla dwóch osób na spektakl "Fantazja", który grany będzie 17.04.2019 o godz. 19:00 w siedzibie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8.

Twórcy spektaklu skupili się na tej specyficznej aktywności wyobraźni, która pozwala zrozumieć co czują inni ludzie, poczuć się z nimi połączonymi i w sposób nieoceniający widzieć ich w różnych sytuacjach/widzieć ich punkt widzenia.

Prezent od TR Warszawa

Więcej informacji o spektaklu.

(pozostało 1 z 1)

Książka "KwieKulik"

179 zł i więcej

Monumentalna monografia duetu KwieKulik (Zofii Kulik i Przemysława Kwieka), jednego z najważniejszych fenomenów artystycznych polskiej sztuki XX wieku.

Główną część publikacji stanowią materiały wizualne i tekstowe dokumentujące 203 wydarzenia, wyznaczające trajektorię twórczości KwieKulik od końca lat 60. do końca lat 80. Książka zaopatrzona jest również w teksty źródłowe artystów oraz słowniki: pojęć używanych przez KwieKulik oraz tych charakterystycznych dla opisywanej epoki. Eseje przygotowane przez współczesnych autorów starają się z kolei wyznaczyć nowe perspektywy interpretacyjne ich dzieła.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej informacji o książkce na stronie Muzeum.

(pozostało 10 z 10)

Plakat FONTARTE (Artur Frankowski, Magdalena Frankowska), When Computers Become Curators, 2009

250 zł i więcej

rok powstania: 2009, technika: sitodruk, wymiary: 69 x 99,5 cm, (bez oprawy)

Plakat z serii "Plakaty z przyszłości", zaprojektowany do hipotetycznej wystawy "When computers become curators", która mogłaby się odbyć w 2015-16 w nowo powstałym budynku Muzeum. Pokazywany po raz pierwszy w 2009 na wystawie Fontarte w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, kuratorowanej przez Sebastiana Cichockiego.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 2 z 2)

Art Book - Mariusz Tarkawian

500 zł i więcej

Jeszcze w czasach studenckich Mariusz Tarkawian rozpoczął pracę nad serią rysunków – na kartkach wielkości pocztówek kopiował 1:1 dzieła innych artystów (seria ta nazwya się "W poszukiwaniu sztuki"). Powstało ich już kilka tysięcy i wciąż przybywa.
Książka ukazała się w limitowanej edycji 200 egzemplarzy, sygnowanych przez artystę.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 1 z 1)

Zbigniew Libera, Wyjście ludzi z miast, 2011

2000 zł i więcej

wydruk cyfrowy, 46 x 85 cm, edycja 100 + 10 AP

Fotografia oparta na nawiązującej do batalistycznych panoram pracy z 2010 roku, prezentowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej na głośnej wystawie “Early Years” w Instytucie Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w Berlinie.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 1 z 1)

Plakat z wystawy "Zofia i Oskar Hansenowie. Forma Otwarta"

29 zł i więcej

technika: sitodruk

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Notes z okładką zaprojektowaną przez Jadwigę Sawicką

49 zł i więcej

format A5,100 kartek

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Prywatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

100 zł i więcej

Oprowadzanie kuratorskie z Natalią Sielewicz po wystawie "Farba znaczy krew" - od 7.06 do 11.08 (data do ustalenia między darczyńcą a Muzeum)

"Farba znaczy krew. Ciało i afekt we współczesnym malarstwie kobiet" będzie pierwszą tak obszerną międzynarodową wystawą malarstwa kobiet , których praktyka przewartościowuje stereotypy związane z dominacją i uległością."

Prezent od Natalii Sielewicz, kuratorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie


wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Zaproszenie imienne na wernisaż wystawy "Wolność"

110 zł i więcej

Zaproszenie na wernisaż wystawy "Wolność" zbudowanej wokół projektu eksperymentalnej przestrzeni edukacyjnej w Mathare slum w Nairobi, zrealizowanej przez lokalną społeczność, fundację Razem Pamoja i pracownię architektoniczną Macieja Siudy. Projekt ten niejako na przekór istocie budownictwa i architektury, poszukuje otwartego modelu przestrzeni edukacyjnej pozbawionej zdefiniowanej funkcji .Podczas wernisażu odbędzie się Jam Session 33 nieznających się muzyków na temat modeli edukacji wolnościowej na przykładzie przestrzeni w Mathare slum. Wprowadzenie Tomasz Czuban i Maciej Siuda.

Miejsce: Cosmopolitan, ul. Twarda 4, Warszawa

Data i godzina: 4 kwietnia, godz. 19:00

Zaproszenie dla 1 osoby wraz z osobą towarzyszącą.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Prywatne zwiedzanie wystawy "Daniel Rycharski. Strachy" z artystą i kuratorem

150 zł i więcej

Zaproszenie na prywatne zwiedzanie wystawy w towarzystwie artysty, Daniela Rycharskiego, i kuratora, Szymona Maliborskiego, w dniu 5 kwietnia (godzina do ustalenia między darczyńcą a Muzeum).

"Daniel Rycharski. Strachy" to pierwsza indywidualna wystawa artysty, działającego na styku różnych światów społecznych: prowincji, kultury queer i wspólnoty wiary

Prezent od Daniela Rycharskiego i Szymona Maliborskiego, kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej o wystawie na stronie Muzeum

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Spacer-oprowadzanie z Sebastianem Cichockim po Parku Rzeźby na Bródnie

200 zł i więcej

Indywidualne oprowadzanie po Parku dla darzyńcy i zaproszonych przez niego przyjaciół.


Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Mozaika według projektu darczyńcy

400 zł i więcej

Ręcznie wykonana ceramiczna mozaika w formacie maksymalnym 40x40cm według projektu darczyńcy. Detale do uzgodnienia między darczyńcą a Rafałem Lisem.

Prezent od Rafała Lisa, laureata 1. edycji Stypendium

Na zdjęciu mozaika wykonana przez Społeczną Pracownię Mozaiki (fot. M. Pietrusza)


wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.