id: etf5cn

Kontynuujmy misję Bogny Olszewskiej - działanie na rzecz równości!

Kontynuujmy misję Bogny Olszewskiej - działanie na rzecz równości!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
5 753 zł 
z 5 000 zł
115%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności9

 • Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę! Udało się nam zebrać 114 % planowanej kwoty!
  Czytaj więcej
 • Ostatni dzień zbiórki, rozpoczynamy z przewspanialą wiadomością, że dzięki Wam udało się uzbierać już 5 000 złotych: 100% planowanej do zebrania kwoty! Dziękujemy wszystkim za wsparcie w udostępnianiu informacji o zbiórce, w promowaniu ide Stypendium, za wszystkie wpłaty. Dziękujemy Wam za zaanagażowanie, bez Waszej pomocy realizacja 2. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej nie byłaby możliwa. Jesteście super! Stoimy razem po stronie równości i do końca dnia zbieramy dalej! W związku z zebraną sumą otworzymy nabór do 2. edycji Stypendium, w poniedziałek możecie szukać szczegółów na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej i na naszym fanpage'u. Dziękujemy raz jeszcze!
  Czytaj więcej
 • Zebrana kwota rośnie i rośnie też lista nagród: mamy dla Was prezent od TR Warszawa: zaproszenie dla dwóch osób na spektakl "Fantazja", który grany będzie 17.04.2019 o godz. 19:00 w siedzibie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8. Szczegóły w opisie nagrody po prawej, sprawdźcie koniecznie!
  Czytaj więcej
 • Dziękujemy Wszystkim, mamy już 50 %!
  Czytaj więcej
 • Za radością informujemy, że że znamy już skład Rady Programowej:. Organizacje i instytucje, które chcą wesprzeć przebieg 2. edycji Stypendium to: Fundacja Kultury bez Barier, GPAS - Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, Fundacja SYNAPSIS, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, TR Warszawa i Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Dziękujemy!
  Czytaj więcej
 • Pula nagród powiększyła się o upominki od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. Wśród prezentów torby, notesy, magnesy i ołówki. Sprawdźcie wybierzcie coś dla siebie.
  Czytaj więcej
 • Dziękujemy Wam za 1. tydzień zbiórki! Rozpoczynamy 2. tydzień mając 44% docelowej kwoty. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili - zarówno wpłatami jak i udostępnianiem informacji o zbiórce. Dodatkowo z radością informujemy, że znamy już skład Rady Programowej. Organizacje i instytucje, które chcą wesprzeć przebieg 2. edycji Stypendium to: Fundacja Kultury bez Barier, GPAS - Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, Fundacja SYNAPSIS, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, TR Warszawa i Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.
  Czytaj więcej
 • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu przekazało dla Was kolejną pulę nagród: vouchery dla dwóch osób upoważniające do jednorazowego wstępu do Muzeum oraz zestawy pierników (jeden piernik ręcznie malowany przez artystkę malarkę oraz cztery opakowania pierników jadalnych: wegańskie, z konfiturą różaną, czekoladą i kruche wytrawne z dodatkową ilością pieprzu). Dziękujemy Żywemu Muzeum Piernika za prezenty, a Wam za kolejne wpłaty z ostatnich dni - mamy już 42% - dzięki Wam jesteśmy już prawie w połowie celu!
  Czytaj więcej
 • Do listy nagród dołączamy kolejną - prezent od Rafała Lisa, laureata 1. edycji Stypendium. Jest to ręcznie wykonana - wg projektu darczyńcy - ceramiczna mozaika w formacie maksymalnym 40x40cm. Detale do uzgodnienia między darczyńcą a Rafałem Lisem. Dziękujemy Wam za dotychczasowe wpłaty! Mamy już prawie 20% potrzebnej kwoty - to wspaniały początek zbiórki.
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fundacja Nieograniczona i Muzeum Sztuki Nowoczesnej rozpoczęły w zeszłym roku wspólną inicjatywę - Stypendium im. Bogny Olszewskiej, które ma na celu wspierać młode osoby działające na rzecz osób zagrożonych szeroko rozumianym wykluczeniem, wykorzystujące w działaniach sztukę współczesną. Zbieramy 5000 złotych - kwotę potrzebną do realizacji 2. edycji Stypendium!

Przedstawiciele jury z jedną z finalistek stypendium, od lewej: Marta Skowrońska-Markiewicz, Aleksandra Sztajerwald, Marta Maliszewska, Sebastian Cichocki, Agnieszka Dragon, Paulina Gul, Anna Rochowska, Tomasz Janyst.

[Na zdjęciu grupa osób stoi w rzędzie, wszyscy uśmiechają się i patrzą w obiektyw. W tle budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.]

Stypendium to jedna z inicjatyw Fundacji Nieograniczona i Muzeum Sztuk Nowoczesnej w Warszawie, założona po to, by kontynuować dzieło Bogny: działać na rzecz edukacji i dialogu społecznego, wyrównywać szanse oraz upowszechnianiać wiedzę na temat praw osób z niepełnosprawnościami, wykluczonych społecznie czy zawodowo, mniejszości seksualnych i etnicznych.

W tym roku chcemy kontynuować projekt Stypendium, ale żeby było to możliwe potrzebne nam Wasze wsparcie. Do sfinansowania 2. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej potrzebujemy 5000 złotych - kwotę, która pozwoli na opłacenie realizacji autorskiego programu animacyjnego zaproponowanego przez beneficjenta lub beneficjentkę tegorocznej edycji Stypendium.

Bogna Olszewska to przedwcześnie zmarła pracownica Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaangażowana w rozpowszechnianie audiodeskrypcji, warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Była feministką i aktywistką. Wierzyła i działała w imię wolności, równości i siostrzeństwa / braterstwa, walcząc o świat niestawiający ograniczeń ze względu na płeć, orientację seksualną czy niepełnosprawność. Była z nami w latach 1988-2014.

Podzielasz wartości Bogny?

Możesz włączyć się w kontynuację dzieła Bogny na kilka sposobów!

- wesprzeć zbiórkę dowolną kwotą (za wybrane kwoty możesz otrzymać prezent od wspierających nas organizacji),

- udostępnić informację o naszej zbiórce,

- działać we własnym zakresie na rzecz równości!

Zbiórka będzie trwała w dniach 18 - 31 marca.

Wszystkich nieanonimowych darczyńców wymienimy w podsumowaniu akcji jako współfundatorów tegorocznej edycji Stypendium i zaprosimy na przygotowane dla nich, bezpłatne oprowadzanie po wystawie “Daniel Rycharski. Strachy” 3 kwietnia o godzinie 18:00.

[Na zdjęciu kobieta trzyma pod rękę mężczyznę, który ma zasłonięte opaską oczy. Meżczyzna uśmiecha się. W tle widać obrazy w pastelowych kolorach - wiszące w Muzeum.]

Czemu warto wesprzeć naszą inicjatywę?

1. edycja Stypendium okazała się sukcesem - dla beneficjenta oraz dla odbiorców jego programu. Jej laureatem był Rafał Lis. Zdecydował się on włączyć w rozwój programu Muzeum Dostępne, czyli propozycji Muzeum Sztuki Nowoczesnej skierowanej do grup o zróżnicowanych potrzebach. Jego wkład polegał na opracowaniu materiałów ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami wzroku, z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ze spektrum autyzmu poznanie Parku Rzeźby na Bródnie. W październiku minionego roku zorganizował spacer i warsztaty dostosowane do potrzeb wspomnianych grup w Parku. Przewodnik, który napisał, przygotowujący do wizyty w Parku Rzeźby na Bródnie jest dostępny bezpłatnie na stronie Muzeum a opracowane audiodeskrypcje na portalu czytanieobrazow.pl

Muzeum Sztuki Nowoczesnej mając doświadczenie w pracy ze zróżnicowanymi grupami, chce się podzielić wiedzą i doświadczeniem z młodymi osobami. Stały element programu Muzeum - ma na celu dostosowanie oferty Muzeum do indywidualnych potrzeb wszystkich zwiedzających. Powstał w 2018 roku i rozwinął się w 8 stałych cykli wydarzeń włączających w grono publiczności Muzeum osoby z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu, osoby ze spektrum autyzmu, czy mającymi utrudniony dostęp do kultury podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. W ramach Muzeum Dostępnego zniesione zostały także bariery architektoniczne, tak by w budynku dobrze czuły się osoby z trudnościami w poruszaniu się.

[Na zdjęciu Rafał Lis trzyma pomoc dotykową, by uczestniczka oprowadzania po Parku Rzeźby na Bródnie mogła z niego skorzystać w czasie spaceru. W tle park i staw.] (Fot. Emilia Lipa)

[Na zdjęciu grupa młodych osób pracuje sali w ramach warsztatów plastycznych "Zmysło-dzielnia". Siedzą na podłodze, wycinają elementy z kartonów - tworzą pomoce dla osób niewidzących i słabowidzących.]

Kto nas wspiera?

Stypendium im. Bogny Olszewskiej jest objęte Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich .

Inicjatywę wspierają instytucje kultury i ogranizacje pozarządowe - wspólnie tworząc Radę Programową.

Chcesz śledzić informacje o zbiórce, poznać więcej szczegółów dotyczących projektów zrealizowanych przez Fundację Nieograniczona i Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

Zapraszamy na Fanpage’u Stypendium,

na stronę Fundacji Nieograniczona,

oraz stronę Muzeum Sztuki Nowoczesnej (zakładka Muzeum Dostępne)

Organizatorzy Stypendium im. Bogny Olszewskiej:

[Grafika przedstawia logotypy organizatorów Stypendium im. Bogny Olszewskiej: po lewej logotyp Fundacji Nieograniczona: litera "n" połączona z linią w kształcie fali. Litera i fala są niebiesko-zielono-żółte. Po prawej logotyp Muzeum Sztuki nowoczesnej w Warszawie: nazwa muzeum napisana czarnymi literami na białym tle, pod spodem duża litera "M".]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody

  Wpłać 5 zł i więcej
  Voucher na wystawę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Voucher dla jednej osoby upoważnia do jednorazowego wejścia na wystawę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisła, ważny do końca 2019 roku.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 48 z 50)

  Wpłać 6 zł i więcej
  Katalog wystawy "Syrena herbem twym zwodnicza"

  Katalog  wystawy, którą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczynało swoją działalność nad Wisłą. Wspomina wystawa była opowieścią o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i jego uniwersalności w kontekście tworzenia współczesnej tożsamości miejskiej.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

  Wpłać 7 zł i więcej
  Torba Fair Building

  Płócienna torba z długimi uchwytami o wymiarach 39x39 cm.

  Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

  Wpłać 8 zł i więcej
  Katalog jubileuszowej edycji Parku Rzeźby na Bródnie

  W katalogu znalazło się blisko dziewięćdziesiąt opisów miejsc, literackich, często bardzo osobistych wypowiedzi eseistki Olgi Byrskiej i głównego kuratora Muzeum, Sebastiana Cichockiego. Opisom towarzyszą często cytaty z mieszkańców dzielnicy (niespodziewanych autorów i kuratorów wybranych przez Goshkę Macugę i Pawła Althamera lokalizacji) zebrane przez Anielę Trojanowską. Całość dopełniają autorskie zdjęcia Wojciecha Radwańskiego. Nowoczesną i minimalistyczną szatę graficzną publikacji opracowała Ola Jasionowska.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Więcej informacji o publikacji na stronie Muzeum.

  rozwiń

  wybrano 4 razy (pozostało 6 z 10)

  Wpłać 9 zł i więcej
  Magnes i ołówek od Zachęty

  Komplet:
  magnes  z wystawy "Bardzo różnie i bardzo dobrze - grafiki z kolekcji Zachęty" i ołówek Zachęta

  Darczyńca otrzyma magnes z losowym wzorem i ołówek w looswym kolorze - jeśli jednak zależy Ci na jakimś konkretnym wzorze i kolorze napisz do nas wiadomość wybierając te nagrodę.

  Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

  Wpłać 10 zł i więcej
  Set naklejek

  Set naklejek towarzyszących wystawom Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 39 z 40)

  Wpłać 15 zł i więcej
  Plakat z wystawy "Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW"

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

  Wpłać 16 zł i więcej
  Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk"

  Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50.-70."

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wpłać 17 zł i więcej
  Plakat z wystawy "Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku"

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

  Wpłać 18 zł i więcej
  Plakat z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

  Wpłać 20 zł i więcej
  Plakat z wystawy "Edi Hila. Malarz transformacji"

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 14 z 15)

  Wpłać 25 zł i więcej
  Notes z Kolekcji Zachęty

  Notes o wymiarach  9,5 cm x 15 cm, oprawa miękka, kartki gładkie.

  Do wyboru jeden z 4 wzorów okładek:
  1. Reprodukowana praca Kuby Dąbrowskiego "Bez tytułu", 2014 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

  2. Reprodukowany fragment pracy Ryszarda Winiarskiego "Sto zdarzeń 8x8", 1977 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

  3. Reprodukowany fragment pracy Przemysława Mateckiego "Bez tytułu", 2015 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)
  4. Reprodukowany fragment pracy Jana Pamuły "Układ II. W czerni", 1972 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

  Wybierając tę nagrodę napisz do nas wiadomość notes, z którą okładką chcesz otrzymać. W przypadku wyczerpania limitu danego wzoru, o pierwszeństwie otrzymania wybranego, obowiązuje kolejność otrzymania przez nas wiadomości.


  Prezent od Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 6 z 8)

  Wpłać 34 zł i więcej
  Książka "Warszawa w budowie 2009"
  Książka jest zapisem wydarzeń pierwszej edycji festiwalu projektowania miasta WARSZAWA W BUDOWIE – próbą uchwycenia energii i twórczego fermentu, które ogarnęły wtedy Warszawę.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Więcej informacji o książce na stronie Muzeum

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wpłać 35 zł i więcej
  Książka "Kto odzyska Plac Defilad?"
  Wielogłos o placu Defilad – samym centrum Warszawy, które wkroczyło właśnie w etap wielkich przeobrażeń.

  O tym, jak zmienić parking w miejski plac, o cieniu Stalina i kompleksie Pałacu, o projektach futurystycznych i o hybrydowym współzarządzaniu przestrzeniami publicznymi piszą i rozmawiają: Tomasz Fudala, Werner Huber, Grzegorz Mika, Michał Murawski, Ania Molenda i Cristina Ampatzidou, Artur Jerzy Filip, Marlena Happach, Magda Grabowska, Aleksandra Litorowicz, Bogna Świątkowska i Tim Tompkins.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  Więcej o publikacji na stronie Muzeum.

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wpłać 36 zł i więcej
  Torba ekologiczna z logo Muzeum

  Czarna lub szara - torba ekologiczna z logotypem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  Wybierając tę nagrodę napisz do nas wiadomość czy chcesz otrzymać czarną czy szarą torbę.

  W przypadku wyczerpania limitu danego koloru o pierwszeństwie otrzymania wybranego, obowiązuje kolejność otrzymania przez nas wiadomości.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 6 razy (pozostało 4 z 10)

  Wpłać 37 zł i więcej
  Książka "1968-1989. Momenty zwrotne w polityce i sztuce"

  Wybót tekstów i wystąpień z seminarium „1968-1989” zorganizowanego w lipcu 2008 przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie we współpracy z Claire Bishop.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

  Wpłać 38 zł i więcej
  Notes z wystawy "Co po Cybisie?"

  Notes w twardej, płóciennej oprawie, format A4. Kartki gładkie.

  Notes zawiera prace polskich artystów prezentowanych na wystawie "Co po Cybisie?". Reprodukowane dzieła pochodzą z kolekcji Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

  Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

  Wpłać 39 zł i więcej
  Książka "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008"

  Książka powstała w związku z wystawą "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008" przygotowaną przez Kathrin Rhomberg i zespół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Więcej informacji na stronie Muzeum.

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wpłać 45 zł i więcej
  Szalik z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

  Czarno-biały, unikalny szalik z napisem "Sąsiedzi" w języku polskim i ukraińskim.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 9 razy (pozostało 1 z 10)

  Wpłać 46 zł i więcej
  Bluza z Muzeum nad Wisłą

  Bluza z kapturem z Muzeum nad Wisłą. Z przodu biały napis "Witamy na powiślu. Muzeum nad Wisłą". Dostępne 2 szt. w kolorze czerwonym w rozmiarze S oraz 2 szt. w kolorze niebieskim w rozmiarze M.

  Wybierając tą nagrodę napisz do nas, którą wersję chcesz otrzymać. W razie wyczerpania zapasów, o otrzymaniu wybranej wersji decyduje kolejność nadesłanych do nas wiadomości.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 3 z 4)

  Wpłać 47 zł i więcej
  Koszulka z wystawy "W sercu kraju"

  Unikatowa, niedostępna od dawna w sprzedaży koszulka z wystawy "W sercu kraju. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie", która prezentowana była w 2014 roku w nieistniejącym już pawilonie Emilia. Biały T-shirt w rozmiarze L, z przodu ówczesne logo Muzeum, z tyłu czarny napis "W sercu kraju"

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wpłać 48 zł i więcej
  Voucher dla dwóch osób do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu

  Voucher dla dwóch osób upoważnia do jednorazowego wstępu do Muzeum.

  Żywe Muzeum Piernika w Toruniu to interaktywna placówka muzealna, pierwsza tego typu w Europie, założona przez Elżbietę i Andrzeja Olszewskich w 2006 roku, w której odbywają się pokazy połączone z warsztatami historycznego wypieku piernika.

  Muzeum dokłada wszelkich starań, aby być miejscem dostępnym i przyjaznym dla wszystkich  – jest przygotowane na przyjęcie osób niepełnosprawnych: istnieje możliwość wzięcia udziału w pokazie z audiodeskrypcją.

  Prezent od Żywego Muzeum Piernika

  Więcej informacji o Muzeum na stronie

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 49 z 50)

  Wpłać 50 zł i więcej
  Wejściówka na spektakl "Globalna wojna domowa" (23,24,25 lub 26.04)

  Mamy dla Was po 2 wejściówki na spektakl w każdą z podanych wyżej dat.

  Więcej informacji o spektaklu na stronie Biennale Warszawa

  Miejsce: ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

  Wybierając tę nagrodę prześlij nam informację, którego dnia chcesz wybrać się na spektakl. O pierwszeństwie wyboru daty decyduje kolejność zgłoszeń.

  Prezent od Biennale Warszawa

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 7 z 8)

  Wpłać 51 zł i więcej
  Książka „Maria Bartuszova: Formy przejściowe”

  Historia (sztuki) zna wiele przykładów opowieści z różnych powodów pominiętych, zapomnianych czy wypartych z jej głównego nurtu. Publikacja "Maria Bartuszova: Formy przejściowe” jest próbą przypomnienia jednej z nich. 

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

  Wpłać 52 zł i więcej
  Książka Lovely, Human, True, Heartfelt The Letters of Alina Szapocznikow and Ryszard Stanislawski

  Niepublikowana dotąd korespondencja między jedną z największych dwudziestowiecznych artystek a znakomitym krytykiem, wieloletnim dyrektorem Muzeum Sztuki w Łodzi. Listy, pisany od schyłku lat czterdziestych do końca życia rzeźbiarki, przedstawiają ich narzeczeństwo, małżeństwo, a po rozwodzie - nadal bliską, przyjacielską więź.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Więcej informacji o książce.

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wpłać 53 zł i więcej
  Książka "Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade"

  Książka Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade to próba opisu rosyjskiej sceny artystycznej, ukształtowanej dosłownie w ciągu kilku ostatnich lat. Jest to próba spojrzenia na młodych artystów w jak najszerszym kontekście społeczno-politycznym.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

  Wpłać 69 zł i więcej
  Książka "Spór o odbudowę"

  Spór o odbudowę Warszawy to opowieść o odważnych planach naprawy miasta, o kontrowersjach wokół Biura Odbudowy Stolicy, ale także o „kuratorach z Karaibów” i o patologiach reprywatyzacji – jednym słowem o najnowszych dziejach Warszawy. O historii, w której „nic się nie kończy i nic nie jest na zawsze”, piszą badacze, muzealnicy i varsavianiści, mówią aktywiści i działacze społeczni. Odkrywamy ją w mało znanych dokumentach archiwalnych.

  Książka zbiera i pogłębia materiały z wystawy Spór o odbudowę, jednej z najgłośniejszych warszawskich wystaw ostatnich lat, przygotowanej w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 7 w 2015 roku.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

  Wpłać 70 zł i więcej
  Zestaw pierników

  Zestaw zawiera jeden piernik ręcznie malowany przez artystkę malarkę oraz cztery opakowania pierników jadalnych: wegańskie, z konfiturą różaną, czekoladą i kruche wytrawne z dodatkową ilością pieprzu. Na pierniku ręcznie malowanym istnieje możliwość wykonania napisu wskazanego przez darczyńcę. 

  Prezent od Żywego Muzeum Piernika

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 19 z 20)

  Wpłać 119 zł i więcej
  Książka "Yael Bartana. And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy"

  Album podsumowuje polską trylogię filmową Yael Bartany, na którą składają się filmy „Mary koszmary” (2007), „Mur i wieża” (2009) oraz „Zamach” (2011).

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Więcej informacji o książce na stronie Muzeum

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wpłać 125 zł i więcej
  Imienne zaproszenie na tour po galeriach w ramach "Friend of a Friend"

  Zaproszenie obowiązuje na objazd busem po galeriach w ramach drugiej edycja “Friend of a Friend” w Warszawie. Tour zajmie w sumie 5 godzin, z dodatkową przerwą na lunch po 2,5 godzinach.

  Formuła “FOAF” opiera się na dzieleniu się przestrzenią wystawienniczą galerii lokalnych z zagranicznymi. Jedno z założeń projektu to stworzenie komplementarnego wobec targów sztuki modelu prezentacji sztuki współczesnej, nawiązanie nowych relacji i usieciowienie polskiej sztuki. “FOAF” umożliwia lokalnej publiczności kontakt z pracami iędzynarodowych artystów, często nieprezentowanych dotychczas w Polsce. 

  Otwarcie : 6 - 7 kwietnia 2019 / Wystawy czynne: do 27 kwietnia 2019

  Wycieczka odbędzie się 6 kwietnia, początek o godz. 11:00, informacje o miejscu zbiórki zostaną przekazane darczyńcy w późniejszym terminie

  Zaproszenie dla 1 osoby wraz z osobą towarzyszącą

  Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wpłać 140 zł i więcej
  Podwójne zaproszenie na spektakl "Fantazja"

  Zaproszenie dla dwóch osób na spektakl "Fantazja", który grany będzie 17.04.2019 o godz. 19:00 w siedzibie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8.

  Twórcy spektaklu skupili się na tej specyficznej aktywności wyobraźni, która pozwala zrozumieć co czują inni ludzie, poczuć się z nimi połączonymi i w sposób nieoceniający widzieć ich w różnych sytuacjach/widzieć ich punkt widzenia.

  Prezent od TR Warszawa

  Więcej informacji o spektaklu.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wpłać 179 zł i więcej
  Książka "KwieKulik"
  Monumentalna monografia duetu KwieKulik (Zofii Kulik i Przemysława Kwieka), jednego z najważniejszych fenomenów artystycznych polskiej sztuki XX wieku.

  Główną część publikacji stanowią materiały wizualne i tekstowe dokumentujące 203 wydarzenia, wyznaczające trajektorię twórczości KwieKulik od końca lat 60. do końca lat 80. Książka zaopatrzona jest również w teksty źródłowe artystów oraz słowniki: pojęć używanych przez KwieKulik oraz tych charakterystycznych dla opisywanej epoki. Eseje przygotowane przez współczesnych autorów starają się z kolei wyznaczyć nowe perspektywy interpretacyjne ich dzieła.

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  Więcej informacji o książkce na stronie Muzeum.

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wpłać 250 zł i więcej
  Plakat FONTARTE (Artur Frankowski, Magdalena Frankowska), When Computers Become Curators, 2009

  rok powstania: 2009, technika: sitodruk, wymiary: 69 x 99,5 cm, (bez oprawy)

  Plakat z serii "Plakaty z przyszłości", zaprojektowany do hipotetycznej wystawy "When computers become curators", która mogłaby się odbyć w 2015-16 w nowo powstałym budynku Muzeum. Pokazywany po raz pierwszy w 2009 na wystawie Fontarte w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, kuratorowanej przez Sebastiana Cichockiego.

  Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  (pozostało 2 z 2)

  Wpłać 500 zł i więcej
  Art Book - Mariusz Tarkawian

  Jeszcze w czasach studenckich Mariusz Tarkawian rozpoczął pracę nad serią rysunków – na kartkach wielkości pocztówek kopiował 1:1 dzieła innych artystów (seria ta nazwya się "W poszukiwaniu sztuki"). Powstało ich już kilka tysięcy i wciąż przybywa.
  Książka ukazała się w limitowanej edycji 200 egzemplarzy, sygnowanych przez artystę.

  Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wpłać 2000 zł i więcej
  Zbigniew Libera, Wyjście ludzi z miast, 2011

  wydruk cyfrowy, 46 x 85 cm, edycja 100 + 10 AP

  Fotografia oparta na nawiązującej do batalistycznych panoram pracy z 2010 roku, prezentowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej na głośnej wystawie “Early Years” w Instytucie Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w Berlinie.

  Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wpłać 29 zł i więcej
  Plakat z wystawy "Zofia i Oskar Hansenowie. Forma Otwarta"

  technika: sitodruk

  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

  Wpłać 49 zł i więcej
  Notes z okładką zaprojektowaną przez Jadwigę Sawicką

  format A5,100 kartek

  Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  rozwiń

  wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

  Wpłać 100 zł i więcej
  Prywatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Oprowadzanie kuratorskie z Natalią Sielewicz po wystawie "Farba znaczy krew" - od 7.06 do 11.08 (data do ustalenia między darczyńcą a Muzeum)

  "Farba znaczy krew. Ciało i afekt we współczesnym malarstwie kobiet" będzie pierwszą tak obszerną międzynarodową wystawą malarstwa kobiet , których praktyka przewartościowuje stereotypy związane z dominacją i uległością."

  Prezent od Natalii Sielewicz, kuratorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie


  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 110 zł i więcej
  Zaproszenie imienne na wernisaż wystawy "Wolność"

  Zaproszenie na wernisaż wystawy "Wolność" zbudowanej wokół projektu eksperymentalnej przestrzeni edukacyjnej w Mathare slum w Nairobi, zrealizowanej przez lokalną społeczność, fundację Razem Pamoja i pracownię architektoniczną Macieja Siudy. Projekt ten niejako na przekór istocie budownictwa i architektury, poszukuje otwartego modelu przestrzeni edukacyjnej pozbawionej zdefiniowanej funkcji .Podczas wernisażu odbędzie się Jam Session 33 nieznających się muzyków na temat modeli edukacji wolnościowej na przykładzie przestrzeni w Mathare slum. Wprowadzenie Tomasz Czuban i Maciej Siuda.

  Miejsce: Cosmopolitan, ul. Twarda 4, Warszawa

  Data i godzina: 4 kwietnia, godz. 19:00

  Zaproszenie dla 1 osoby wraz z osobą towarzyszącą.

  Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 150 zł i więcej
  Prywatne zwiedzanie wystawy "Daniel Rycharski. Strachy" z artystą i kuratorem

  Zaproszenie na prywatne zwiedzanie wystawy w towarzystwie artysty, Daniela Rycharskiego, i kuratora, Szymona Maliborskiego, w dniu 5 kwietnia (godzina do ustalenia między darczyńcą a Muzeum).

  "Daniel Rycharski. Strachy" to pierwsza indywidualna wystawa artysty, działającego na styku różnych światów społecznych: prowincji, kultury queer i wspólnoty wiary

  Prezent od Daniela Rycharskiego i Szymona Maliborskiego, kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Więcej o wystawie na stronie Muzeum

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 200 zł i więcej
  Spacer-oprowadzanie z Sebastianem Cichockim po Parku Rzeźby na Bródnie

  Indywidualne oprowadzanie po Parku dla darzyńcy i zaproszonych przez niego przyjaciół.


  Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 400 zł i więcej
  Mozaika według projektu darczyńcy

  Ręcznie wykonana ceramiczna mozaika w formacie maksymalnym 40x40cm według projektu darczyńcy. Detale do uzgodnienia między darczyńcą a Rafałem Lisem.

  Prezent od Rafała Lisa, laureata 1. edycji Stypendium

  Na zdjęciu mozaika wykonana przez Społeczną Pracownię Mozaiki (fot. M. Pietrusza)


  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłaty 76

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Voucher na wystawę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Voucher dla jednej osoby upoważnia do jednorazowego wejścia na wystawę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisła, ważny do końca 2019 roku.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 48 z 50)

Wpłać 6 zł i więcej
Katalog wystawy "Syrena herbem twym zwodnicza"

Katalog  wystawy, którą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczynało swoją działalność nad Wisłą. Wspomina wystawa była opowieścią o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i jego uniwersalności w kontekście tworzenia współczesnej tożsamości miejskiej.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wpłać 7 zł i więcej
Torba Fair Building

Płócienna torba z długimi uchwytami o wymiarach 39x39 cm.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 8 zł i więcej
Katalog jubileuszowej edycji Parku Rzeźby na Bródnie

W katalogu znalazło się blisko dziewięćdziesiąt opisów miejsc, literackich, często bardzo osobistych wypowiedzi eseistki Olgi Byrskiej i głównego kuratora Muzeum, Sebastiana Cichockiego. Opisom towarzyszą często cytaty z mieszkańców dzielnicy (niespodziewanych autorów i kuratorów wybranych przez Goshkę Macugę i Pawła Althamera lokalizacji) zebrane przez Anielę Trojanowską. Całość dopełniają autorskie zdjęcia Wojciecha Radwańskiego. Nowoczesną i minimalistyczną szatę graficzną publikacji opracowała Ola Jasionowska.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o publikacji na stronie Muzeum.

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 6 z 10)

Wpłać 9 zł i więcej
Magnes i ołówek od Zachęty

Komplet:
magnes  z wystawy "Bardzo różnie i bardzo dobrze - grafiki z kolekcji Zachęty" i ołówek Zachęta

Darczyńca otrzyma magnes z losowym wzorem i ołówek w looswym kolorze - jeśli jednak zależy Ci na jakimś konkretnym wzorze i kolorze napisz do nas wiadomość wybierając te nagrodę.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 10 zł i więcej
Set naklejek

Set naklejek towarzyszących wystawom Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 39 z 40)

Wpłać 15 zł i więcej
Plakat z wystawy "Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wpłać 16 zł i więcej
Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk"

Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50.-70."

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 17 zł i więcej
Plakat z wystawy "Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 18 zł i więcej
Plakat z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 20 zł i więcej
Plakat z wystawy "Edi Hila. Malarz transformacji"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 14 z 15)

Wpłać 25 zł i więcej
Notes z Kolekcji Zachęty

Notes o wymiarach  9,5 cm x 15 cm, oprawa miękka, kartki gładkie.

Do wyboru jeden z 4 wzorów okładek:
1. Reprodukowana praca Kuby Dąbrowskiego "Bez tytułu", 2014 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

2. Reprodukowany fragment pracy Ryszarda Winiarskiego "Sto zdarzeń 8x8", 1977 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

3. Reprodukowany fragment pracy Przemysława Mateckiego "Bez tytułu", 2015 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)
4. Reprodukowany fragment pracy Jana Pamuły "Układ II. W czerni", 1972 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

Wybierając tę nagrodę napisz do nas wiadomość notes, z którą okładką chcesz otrzymać. W przypadku wyczerpania limitu danego wzoru, o pierwszeństwie otrzymania wybranego, obowiązuje kolejność otrzymania przez nas wiadomości.


Prezent od Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 6 z 8)

Wpłać 34 zł i więcej
Książka "Warszawa w budowie 2009"
Książka jest zapisem wydarzeń pierwszej edycji festiwalu projektowania miasta WARSZAWA W BUDOWIE – próbą uchwycenia energii i twórczego fermentu, które ogarnęły wtedy Warszawę.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 35 zł i więcej
Książka "Kto odzyska Plac Defilad?"
Wielogłos o placu Defilad – samym centrum Warszawy, które wkroczyło właśnie w etap wielkich przeobrażeń.

O tym, jak zmienić parking w miejski plac, o cieniu Stalina i kompleksie Pałacu, o projektach futurystycznych i o hybrydowym współzarządzaniu przestrzeniami publicznymi piszą i rozmawiają: Tomasz Fudala, Werner Huber, Grzegorz Mika, Michał Murawski, Ania Molenda i Cristina Ampatzidou, Artur Jerzy Filip, Marlena Happach, Magda Grabowska, Aleksandra Litorowicz, Bogna Świątkowska i Tim Tompkins.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej o publikacji na stronie Muzeum.

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 36 zł i więcej
Torba ekologiczna z logo Muzeum

Czarna lub szara - torba ekologiczna z logotypem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Wybierając tę nagrodę napisz do nas wiadomość czy chcesz otrzymać czarną czy szarą torbę.

W przypadku wyczerpania limitu danego koloru o pierwszeństwie otrzymania wybranego, obowiązuje kolejność otrzymania przez nas wiadomości.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 6 razy (pozostało 4 z 10)

Wpłać 37 zł i więcej
Książka "1968-1989. Momenty zwrotne w polityce i sztuce"

Wybót tekstów i wystąpień z seminarium „1968-1989” zorganizowanego w lipcu 2008 przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie we współpracy z Claire Bishop.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 38 zł i więcej
Notes z wystawy "Co po Cybisie?"

Notes w twardej, płóciennej oprawie, format A4. Kartki gładkie.

Notes zawiera prace polskich artystów prezentowanych na wystawie "Co po Cybisie?". Reprodukowane dzieła pochodzą z kolekcji Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wpłać 39 zł i więcej
Książka "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008"

Książka powstała w związku z wystawą "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008" przygotowaną przez Kathrin Rhomberg i zespół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji na stronie Muzeum.

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 45 zł i więcej
Szalik z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

Czarno-biały, unikalny szalik z napisem "Sąsiedzi" w języku polskim i ukraińskim.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 9 razy (pozostało 1 z 10)

Wpłać 46 zł i więcej
Bluza z Muzeum nad Wisłą

Bluza z kapturem z Muzeum nad Wisłą. Z przodu biały napis "Witamy na powiślu. Muzeum nad Wisłą". Dostępne 2 szt. w kolorze czerwonym w rozmiarze S oraz 2 szt. w kolorze niebieskim w rozmiarze M.

Wybierając tą nagrodę napisz do nas, którą wersję chcesz otrzymać. W razie wyczerpania zapasów, o otrzymaniu wybranej wersji decyduje kolejność nadesłanych do nas wiadomości.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 3 z 4)

Wpłać 47 zł i więcej
Koszulka z wystawy "W sercu kraju"

Unikatowa, niedostępna od dawna w sprzedaży koszulka z wystawy "W sercu kraju. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie", która prezentowana była w 2014 roku w nieistniejącym już pawilonie Emilia. Biały T-shirt w rozmiarze L, z przodu ówczesne logo Muzeum, z tyłu czarny napis "W sercu kraju"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 48 zł i więcej
Voucher dla dwóch osób do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu

Voucher dla dwóch osób upoważnia do jednorazowego wstępu do Muzeum.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu to interaktywna placówka muzealna, pierwsza tego typu w Europie, założona przez Elżbietę i Andrzeja Olszewskich w 2006 roku, w której odbywają się pokazy połączone z warsztatami historycznego wypieku piernika.

Muzeum dokłada wszelkich starań, aby być miejscem dostępnym i przyjaznym dla wszystkich  – jest przygotowane na przyjęcie osób niepełnosprawnych: istnieje możliwość wzięcia udziału w pokazie z audiodeskrypcją.

Prezent od Żywego Muzeum Piernika

Więcej informacji o Muzeum na stronie

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 49 z 50)

Wpłać 50 zł i więcej
Wejściówka na spektakl "Globalna wojna domowa" (23,24,25 lub 26.04)

Mamy dla Was po 2 wejściówki na spektakl w każdą z podanych wyżej dat.

Więcej informacji o spektaklu na stronie Biennale Warszawa

Miejsce: ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wybierając tę nagrodę prześlij nam informację, którego dnia chcesz wybrać się na spektakl. O pierwszeństwie wyboru daty decyduje kolejność zgłoszeń.

Prezent od Biennale Warszawa

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 7 z 8)

Wpłać 51 zł i więcej
Książka „Maria Bartuszova: Formy przejściowe”

Historia (sztuki) zna wiele przykładów opowieści z różnych powodów pominiętych, zapomnianych czy wypartych z jej głównego nurtu. Publikacja "Maria Bartuszova: Formy przejściowe” jest próbą przypomnienia jednej z nich. 

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 52 zł i więcej
Książka Lovely, Human, True, Heartfelt The Letters of Alina Szapocznikow and Ryszard Stanislawski

Niepublikowana dotąd korespondencja między jedną z największych dwudziestowiecznych artystek a znakomitym krytykiem, wieloletnim dyrektorem Muzeum Sztuki w Łodzi. Listy, pisany od schyłku lat czterdziestych do końca życia rzeźbiarki, przedstawiają ich narzeczeństwo, małżeństwo, a po rozwodzie - nadal bliską, przyjacielską więź.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce.

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 53 zł i więcej
Książka "Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade"

Książka Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade to próba opisu rosyjskiej sceny artystycznej, ukształtowanej dosłownie w ciągu kilku ostatnich lat. Jest to próba spojrzenia na młodych artystów w jak najszerszym kontekście społeczno-politycznym.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wpłać 69 zł i więcej
Książka "Spór o odbudowę"

Spór o odbudowę Warszawy to opowieść o odważnych planach naprawy miasta, o kontrowersjach wokół Biura Odbudowy Stolicy, ale także o „kuratorach z Karaibów” i o patologiach reprywatyzacji – jednym słowem o najnowszych dziejach Warszawy. O historii, w której „nic się nie kończy i nic nie jest na zawsze”, piszą badacze, muzealnicy i varsavianiści, mówią aktywiści i działacze społeczni. Odkrywamy ją w mało znanych dokumentach archiwalnych.

Książka zbiera i pogłębia materiały z wystawy Spór o odbudowę, jednej z najgłośniejszych warszawskich wystaw ostatnich lat, przygotowanej w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 7 w 2015 roku.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wpłać 70 zł i więcej
Zestaw pierników

Zestaw zawiera jeden piernik ręcznie malowany przez artystkę malarkę oraz cztery opakowania pierników jadalnych: wegańskie, z konfiturą różaną, czekoladą i kruche wytrawne z dodatkową ilością pieprzu. Na pierniku ręcznie malowanym istnieje możliwość wykonania napisu wskazanego przez darczyńcę. 

Prezent od Żywego Muzeum Piernika

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 19 z 20)

Wpłać 119 zł i więcej
Książka "Yael Bartana. And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy"

Album podsumowuje polską trylogię filmową Yael Bartany, na którą składają się filmy „Mary koszmary” (2007), „Mur i wieża” (2009) oraz „Zamach” (2011).

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 125 zł i więcej
Imienne zaproszenie na tour po galeriach w ramach "Friend of a Friend"

Zaproszenie obowiązuje na objazd busem po galeriach w ramach drugiej edycja “Friend of a Friend” w Warszawie. Tour zajmie w sumie 5 godzin, z dodatkową przerwą na lunch po 2,5 godzinach.

Formuła “FOAF” opiera się na dzieleniu się przestrzenią wystawienniczą galerii lokalnych z zagranicznymi. Jedno z założeń projektu to stworzenie komplementarnego wobec targów sztuki modelu prezentacji sztuki współczesnej, nawiązanie nowych relacji i usieciowienie polskiej sztuki. “FOAF” umożliwia lokalnej publiczności kontakt z pracami iędzynarodowych artystów, często nieprezentowanych dotychczas w Polsce. 

Otwarcie : 6 - 7 kwietnia 2019 / Wystawy czynne: do 27 kwietnia 2019

Wycieczka odbędzie się 6 kwietnia, początek o godz. 11:00, informacje o miejscu zbiórki zostaną przekazane darczyńcy w późniejszym terminie

Zaproszenie dla 1 osoby wraz z osobą towarzyszącą

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 140 zł i więcej
Podwójne zaproszenie na spektakl "Fantazja"

Zaproszenie dla dwóch osób na spektakl "Fantazja", który grany będzie 17.04.2019 o godz. 19:00 w siedzibie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8.

Twórcy spektaklu skupili się na tej specyficznej aktywności wyobraźni, która pozwala zrozumieć co czują inni ludzie, poczuć się z nimi połączonymi i w sposób nieoceniający widzieć ich w różnych sytuacjach/widzieć ich punkt widzenia.

Prezent od TR Warszawa

Więcej informacji o spektaklu.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 179 zł i więcej
Książka "KwieKulik"
Monumentalna monografia duetu KwieKulik (Zofii Kulik i Przemysława Kwieka), jednego z najważniejszych fenomenów artystycznych polskiej sztuki XX wieku.

Główną część publikacji stanowią materiały wizualne i tekstowe dokumentujące 203 wydarzenia, wyznaczające trajektorię twórczości KwieKulik od końca lat 60. do końca lat 80. Książka zaopatrzona jest również w teksty źródłowe artystów oraz słowniki: pojęć używanych przez KwieKulik oraz tych charakterystycznych dla opisywanej epoki. Eseje przygotowane przez współczesnych autorów starają się z kolei wyznaczyć nowe perspektywy interpretacyjne ich dzieła.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej informacji o książkce na stronie Muzeum.

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 250 zł i więcej
Plakat FONTARTE (Artur Frankowski, Magdalena Frankowska), When Computers Become Curators, 2009

rok powstania: 2009, technika: sitodruk, wymiary: 69 x 99,5 cm, (bez oprawy)

Plakat z serii "Plakaty z przyszłości", zaprojektowany do hipotetycznej wystawy "When computers become curators", która mogłaby się odbyć w 2015-16 w nowo powstałym budynku Muzeum. Pokazywany po raz pierwszy w 2009 na wystawie Fontarte w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, kuratorowanej przez Sebastiana Cichockiego.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

Wpłać 500 zł i więcej
Art Book - Mariusz Tarkawian

Jeszcze w czasach studenckich Mariusz Tarkawian rozpoczął pracę nad serią rysunków – na kartkach wielkości pocztówek kopiował 1:1 dzieła innych artystów (seria ta nazwya się "W poszukiwaniu sztuki"). Powstało ich już kilka tysięcy i wciąż przybywa.
Książka ukazała się w limitowanej edycji 200 egzemplarzy, sygnowanych przez artystę.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 2000 zł i więcej
Zbigniew Libera, Wyjście ludzi z miast, 2011

wydruk cyfrowy, 46 x 85 cm, edycja 100 + 10 AP

Fotografia oparta na nawiązującej do batalistycznych panoram pracy z 2010 roku, prezentowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej na głośnej wystawie “Early Years” w Instytucie Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w Berlinie.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 29 zł i więcej
Plakat z wystawy "Zofia i Oskar Hansenowie. Forma Otwarta"

technika: sitodruk

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 49 zł i więcej
Notes z okładką zaprojektowaną przez Jadwigę Sawicką

format A5,100 kartek

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 100 zł i więcej
Prywatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Oprowadzanie kuratorskie z Natalią Sielewicz po wystawie "Farba znaczy krew" - od 7.06 do 11.08 (data do ustalenia między darczyńcą a Muzeum)

"Farba znaczy krew. Ciało i afekt we współczesnym malarstwie kobiet" będzie pierwszą tak obszerną międzynarodową wystawą malarstwa kobiet , których praktyka przewartościowuje stereotypy związane z dominacją i uległością."

Prezent od Natalii Sielewicz, kuratorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie


rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 110 zł i więcej
Zaproszenie imienne na wernisaż wystawy "Wolność"

Zaproszenie na wernisaż wystawy "Wolność" zbudowanej wokół projektu eksperymentalnej przestrzeni edukacyjnej w Mathare slum w Nairobi, zrealizowanej przez lokalną społeczność, fundację Razem Pamoja i pracownię architektoniczną Macieja Siudy. Projekt ten niejako na przekór istocie budownictwa i architektury, poszukuje otwartego modelu przestrzeni edukacyjnej pozbawionej zdefiniowanej funkcji .Podczas wernisażu odbędzie się Jam Session 33 nieznających się muzyków na temat modeli edukacji wolnościowej na przykładzie przestrzeni w Mathare slum. Wprowadzenie Tomasz Czuban i Maciej Siuda.

Miejsce: Cosmopolitan, ul. Twarda 4, Warszawa

Data i godzina: 4 kwietnia, godz. 19:00

Zaproszenie dla 1 osoby wraz z osobą towarzyszącą.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 150 zł i więcej
Prywatne zwiedzanie wystawy "Daniel Rycharski. Strachy" z artystą i kuratorem

Zaproszenie na prywatne zwiedzanie wystawy w towarzystwie artysty, Daniela Rycharskiego, i kuratora, Szymona Maliborskiego, w dniu 5 kwietnia (godzina do ustalenia między darczyńcą a Muzeum).

"Daniel Rycharski. Strachy" to pierwsza indywidualna wystawa artysty, działającego na styku różnych światów społecznych: prowincji, kultury queer i wspólnoty wiary

Prezent od Daniela Rycharskiego i Szymona Maliborskiego, kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej o wystawie na stronie Muzeum

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 200 zł i więcej
Spacer-oprowadzanie z Sebastianem Cichockim po Parku Rzeźby na Bródnie

Indywidualne oprowadzanie po Parku dla darzyńcy i zaproszonych przez niego przyjaciół.


Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 400 zł i więcej
Mozaika według projektu darczyńcy

Ręcznie wykonana ceramiczna mozaika w formacie maksymalnym 40x40cm według projektu darczyńcy. Detale do uzgodnienia między darczyńcą a Rafałem Lisem.

Prezent od Rafała Lisa, laureata 1. edycji Stypendium

Na zdjęciu mozaika wykonana przez Społeczną Pracownię Mozaiki (fot. M. Pietrusza)


rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

877 685 zrzutek

i zebrali

805 894 736 zł

A ty na co dziś zbierasz?