Kontynuujmy misję Bogny Olszewskiej - działanie na rzecz równości! ID: etf5cn

Kontynuujmy misję Bogny Olszewskiej - działanie na rzecz równości! ID: etf5cn

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

5 753 zł z 5 000 zł

115%

5 753 zł

5 753 zł

z 5 000 zł
115%

Aktualności 9

 • Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę! Udało się nam zebrać 114 % planowanej kwoty!
  Czytaj więcej
 • Ostatni dzień zbiórki, rozpoczynamy z przewspanialą wiadomością, że dzięki Wam udało się uzbierać już 5 000 złotych: 100% planowanej do zebrania kwoty! Dziękujemy wszystkim za wsparcie w udostępnianiu informacji o zbiórce, w promowaniu ide Stypendium, za wszystkie wpłaty. Dziękujemy Wam za zaanagażowanie, bez Waszej pomocy realizacja 2. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej nie byłaby możliwa. Jesteście super! Stoimy razem po stronie równości i do końca dnia zbieramy dalej! W związku z zebraną sumą otworzymy nabór do 2. edycji Stypendium, w poniedziałek możecie szukać szczegółów na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej i na naszym fanpage'u. Dziękujemy raz jeszcze!
  Czytaj więcej
 • Zebrana kwota rośnie i rośnie też lista nagród: mamy dla Was prezent od TR Warszawa: zaproszenie dla dwóch osób na spektakl "Fantazja", który grany będzie 17.04.2019 o godz. 19:00 w siedzibie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8. Szczegóły w opisie nagrody po prawej, sprawdźcie koniecznie!
  Czytaj więcej
 • Dziękujemy Wszystkim, mamy już 50 %!
  Czytaj więcej
 • Za radością informujemy, że że znamy już skład Rady Programowej:. Organizacje i instytucje, które chcą wesprzeć przebieg 2. edycji Stypendium to: Fundacja Kultury bez Barier, GPAS - Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, Fundacja SYNAPSIS, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, TR Warszawa i Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Dziękujemy!
  Czytaj więcej
 • Pula nagród powiększyła się o upominki od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. Wśród prezentów torby, notesy, magnesy i ołówki. Sprawdźcie wybierzcie coś dla siebie.
  Czytaj więcej
 • Dziękujemy Wam za 1. tydzień zbiórki! Rozpoczynamy 2. tydzień mając 44% docelowej kwoty. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili - zarówno wpłatami jak i udostępnianiem informacji o zbiórce. Dodatkowo z radością informujemy, że znamy już skład Rady Programowej. Organizacje i instytucje, które chcą wesprzeć przebieg 2. edycji Stypendium to: Fundacja Kultury bez Barier, GPAS - Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, Fundacja SYNAPSIS, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, TR Warszawa i Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.
  Czytaj więcej
 • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu przekazało dla Was kolejną pulę nagród: vouchery dla dwóch osób upoważniające do jednorazowego wstępu do Muzeum oraz zestawy pierników (jeden piernik ręcznie malowany przez artystkę malarkę oraz cztery opakowania pierników jadalnych: wegańskie, z konfiturą różaną, czekoladą i kruche wytrawne z dodatkową ilością pieprzu). Dziękujemy Żywemu Muzeum Piernika za prezenty, a Wam za kolejne wpłaty z ostatnich dni - mamy już 42% - dzięki Wam jesteśmy już prawie w połowie celu!
  Czytaj więcej
 • Do listy nagród dołączamy kolejną - prezent od Rafała Lisa, laureata 1. edycji Stypendium. Jest to ręcznie wykonana - wg projektu darczyńcy - ceramiczna mozaika w formacie maksymalnym 40x40cm. Detale do uzgodnienia między darczyńcą a Rafałem Lisem. Dziękujemy Wam za dotychczasowe wpłaty! Mamy już prawie 20% potrzebnej kwoty - to wspaniały początek zbiórki.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Fundacja Nieograniczona i Muzeum Sztuki Nowoczesnej rozpoczęły w zeszłym roku wspólną inicjatywę - Stypendium im. Bogny Olszewskiej, które ma na celu wspierać młode osoby działające na rzecz osób zagrożonych szeroko rozumianym wykluczeniem, wykorzystujące w działaniach sztukę współczesną. Zbieramy 5000 złotych - kwotę potrzebną do realizacji 2. edycji Stypendium!

Przedstawiciele jury z jedną z finalistek stypendium, od lewej: Marta Skowrońska-Markiewicz, Aleksandra Sztajerwald, Marta Maliszewska, Sebastian Cichocki, Agnieszka Dragon, Paulina Gul, Anna Rochowska, Tomasz Janyst.

[Na zdjęciu grupa osób stoi w rzędzie, wszyscy uśmiechają się i patrzą w obiektyw. W tle budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.]

Stypendium to jedna z inicjatyw Fundacji Nieograniczona i Muzeum Sztuk Nowoczesnej w Warszawie, założona po to, by kontynuować dzieło Bogny: działać na rzecz edukacji i dialogu społecznego, wyrównywać szanse oraz upowszechnianiać wiedzę na temat praw osób z niepełnosprawnościami, wykluczonych społecznie czy zawodowo, mniejszości seksualnych i etnicznych.

W tym roku chcemy kontynuować projekt Stypendium, ale żeby było to możliwe potrzebne nam Wasze wsparcie. Do sfinansowania 2. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej potrzebujemy 5000 złotych - kwotę, która pozwoli na opłacenie realizacji autorskiego programu animacyjnego zaproponowanego przez beneficjenta lub beneficjentkę tegorocznej edycji Stypendium.

Bogna Olszewska to przedwcześnie zmarła pracownica Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaangażowana w rozpowszechnianie audiodeskrypcji, warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Była feministką i aktywistką. Wierzyła i działała w imię wolności, równości i siostrzeństwa / braterstwa, walcząc o świat niestawiający ograniczeń ze względu na płeć, orientację seksualną czy niepełnosprawność. Była z nami w latach 1988-2014.

Podzielasz wartości Bogny?

Możesz włączyć się w kontynuację dzieła Bogny na kilka sposobów!

- wesprzeć zbiórkę dowolną kwotą (za wybrane kwoty możesz otrzymać prezent od wspierających nas organizacji),

- udostępnić informację o naszej zbiórce,

- działać we własnym zakresie na rzecz równości!

Zbiórka będzie trwała w dniach 18 - 31 marca.

Wszystkich nieanonimowych darczyńców wymienimy w podsumowaniu akcji jako współfundatorów tegorocznej edycji Stypendium i zaprosimy na przygotowane dla nich, bezpłatne oprowadzanie po wystawie “Daniel Rycharski. Strachy” 3 kwietnia o godzinie 18:00.

[Na zdjęciu kobieta trzyma pod rękę mężczyznę, który ma zasłonięte opaską oczy. Meżczyzna uśmiecha się. W tle widać obrazy w pastelowych kolorach - wiszące w Muzeum.]

Czemu warto wesprzeć naszą inicjatywę?

1. edycja Stypendium okazała się sukcesem - dla beneficjenta oraz dla odbiorców jego programu. Jej laureatem był Rafał Lis. Zdecydował się on włączyć w rozwój programu Muzeum Dostępne, czyli propozycji Muzeum Sztuki Nowoczesnej skierowanej do grup o zróżnicowanych potrzebach. Jego wkład polegał na opracowaniu materiałów ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami wzroku, z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ze spektrum autyzmu poznanie Parku Rzeźby na Bródnie. W październiku minionego roku zorganizował spacer i warsztaty dostosowane do potrzeb wspomnianych grup w Parku. Przewodnik, który napisał, przygotowujący do wizyty w Parku Rzeźby na Bródnie jest dostępny bezpłatnie na stronie Muzeum a opracowane audiodeskrypcje na portalu czytanieobrazow.pl

Muzeum Sztuki Nowoczesnej mając doświadczenie w pracy ze zróżnicowanymi grupami, chce się podzielić wiedzą i doświadczeniem z młodymi osobami. Stały element programu Muzeum - ma na celu dostosowanie oferty Muzeum do indywidualnych potrzeb wszystkich zwiedzających. Powstał w 2018 roku i rozwinął się w 8 stałych cykli wydarzeń włączających w grono publiczności Muzeum osoby z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu, osoby ze spektrum autyzmu, czy mającymi utrudniony dostęp do kultury podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. W ramach Muzeum Dostępnego zniesione zostały także bariery architektoniczne, tak by w budynku dobrze czuły się osoby z trudnościami w poruszaniu się.

[Na zdjęciu Rafał Lis trzyma pomoc dotykową, by uczestniczka oprowadzania po Parku Rzeźby na Bródnie mogła z niego skorzystać w czasie spaceru. W tle park i staw.] (Fot. Emilia Lipa)

[Na zdjęciu grupa młodych osób pracuje sali w ramach warsztatów plastycznych "Zmysło-dzielnia". Siedzą na podłodze, wycinają elementy z kartonów - tworzą pomoce dla osób niewidzących i słabowidzących.]

Kto nas wspiera?

Stypendium im. Bogny Olszewskiej jest objęte Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich .

Inicjatywę wspierają instytucje kultury i ogranizacje pozarządowe - wspólnie tworząc Radę Programową.

Chcesz śledzić informacje o zbiórce, poznać więcej szczegółów dotyczących projektów zrealizowanych przez Fundację Nieograniczona i Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

Zapraszamy na Fanpage’u Stypendium,

na stronę Fundacji Nieograniczona,

oraz stronę Muzeum Sztuki Nowoczesnej (zakładka Muzeum Dostępne)

Organizatorzy Stypendium im. Bogny Olszewskiej:

[Grafika przedstawia logotypy organizatorów Stypendium im. Bogny Olszewskiej: po lewej logotyp Fundacji Nieograniczona: litera "n" połączona z linią w kształcie fali. Litera i fala są niebiesko-zielono-żółte. Po prawej logotyp Muzeum Sztuki nowoczesnej w Warszawie: nazwa muzeum napisana czarnymi literami na białym tle, pod spodem duża litera "M".]

Wpłacający76

 
Dane ukryte
1 716 zł
 
Rafał Lis
200 zł
M
Maciek i Paulina
200 zł
BT
Beata Trapnell
200 zł
FB
filip bartuzi
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
BK
Beata Krajewska
110 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MM
Michał Mioduszewski
100 zł
AW
Aga Wielocha
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej

Voucher na wystawę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Voucher dla jednej osoby upoważnia do jednorazowego wejścia na wystawę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisła, ważny do końca 2019 roku.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 2 razy (pozostało 48 z 50)

Wpłać 6 zł i więcej

Katalog wystawy "Syrena herbem twym zwodnicza"

Katalog wystawy "Syrena herbem twym zwodnicza"

Katalog  wystawy, którą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczynało swoją działalność nad Wisłą. Wspomina wystawa była opowieścią o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i jego uniwersalności w kontekście tworzenia współczesnej tożsamości miejskiej.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wpłać 7 zł i więcej

Torba Fair Building

Torba Fair Building

Płócienna torba z długimi uchwytami o wymiarach 39x39 cm.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 8 zł i więcej

Katalog jubileuszowej edycji Parku Rzeźby na Bródnie

Katalog jubileuszowej edycji Parku Rzeźby na Bródnie

W katalogu znalazło się blisko dziewięćdziesiąt opisów miejsc, literackich, często bardzo osobistych wypowiedzi eseistki Olgi Byrskiej i głównego kuratora Muzeum, Sebastiana Cichockiego. Opisom towarzyszą często cytaty z mieszkańców dzielnicy (niespodziewanych autorów i kuratorów wybranych przez Goshkę Macugę i Pawła Althamera lokalizacji) zebrane przez Anielę Trojanowską. Całość dopełniają autorskie zdjęcia Wojciecha Radwańskiego. Nowoczesną i minimalistyczną szatę graficzną publikacji opracowała Ola Jasionowska.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o publikacji na stronie Muzeum.

wybrano 4 razy (pozostało 6 z 10)

Wpłać 9 zł i więcej

Magnes i ołówek od Zachęty

Magnes i ołówek od Zachęty

Komplet:
magnes  z wystawy "Bardzo różnie i bardzo dobrze - grafiki z kolekcji Zachęty" i ołówek Zachęta

Darczyńca otrzyma magnes z losowym wzorem i ołówek w looswym kolorze - jeśli jednak zależy Ci na jakimś konkretnym wzorze i kolorze napisz do nas wiadomość wybierając te nagrodę.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 10 zł i więcej

Set naklejek

Set naklejek

Set naklejek towarzyszących wystawom Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 1 raz (pozostało 39 z 40)

Wpłać 15 zł i więcej

Plakat z wystawy "Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW"

Plakat z wystawy "Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wpłać 16 zł i więcej

Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk"

Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk"

Plakat z wystawy "Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50.-70."

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 17 zł i więcej

Plakat z wystawy "Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku"

Plakat z wystawy "Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 18 zł i więcej

Plakat z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

Plakat z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 20 zł i więcej

Plakat z wystawy "Edi Hila. Malarz transformacji"

Plakat z wystawy "Edi Hila. Malarz transformacji"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 1 raz (pozostało 14 z 15)

Wpłać 25 zł i więcej

Notes z Kolekcji Zachęty

Notes z Kolekcji Zachęty

Notes o wymiarach  9,5 cm x 15 cm, oprawa miękka, kartki gładkie.

Do wyboru jeden z 4 wzorów okładek:
1. Reprodukowana praca Kuby Dąbrowskiego "Bez tytułu", 2014 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

2. Reprodukowany fragment pracy Ryszarda Winiarskiego "Sto zdarzeń 8x8", 1977 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

3. Reprodukowany fragment pracy Przemysława Mateckiego "Bez tytułu", 2015 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)
4. Reprodukowany fragment pracy Jana Pamuły "Układ II. W czerni", 1972 (kolekcja Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki)

Wybierając tę nagrodę napisz do nas wiadomość notes, z którą okładką chcesz otrzymać. W przypadku wyczerpania limitu danego wzoru, o pierwszeństwie otrzymania wybranego, obowiązuje kolejność otrzymania przez nas wiadomości.


Prezent od Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

wybrano 2 razy (pozostało 6 z 8)

Wpłać 34 zł i więcej

Książka "Warszawa w budowie 2009"

Książka "Warszawa w budowie 2009"

Książka jest zapisem wydarzeń pierwszej edycji festiwalu projektowania miasta WARSZAWA W BUDOWIE – próbą uchwycenia energii i twórczego fermentu, które ogarnęły wtedy Warszawę.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 35 zł i więcej

Książka "Kto odzyska Plac Defilad?"

Książka "Kto odzyska Plac Defilad?"

Wielogłos o placu Defilad – samym centrum Warszawy, które wkroczyło właśnie w etap wielkich przeobrażeń.

O tym, jak zmienić parking w miejski plac, o cieniu Stalina i kompleksie Pałacu, o projektach futurystycznych i o hybrydowym współzarządzaniu przestrzeniami publicznymi piszą i rozmawiają: Tomasz Fudala, Werner Huber, Grzegorz Mika, Michał Murawski, Ania Molenda i Cristina Ampatzidou, Artur Jerzy Filip, Marlena Happach, Magda Grabowska, Aleksandra Litorowicz, Bogna Świątkowska i Tim Tompkins.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej o publikacji na stronie Muzeum.

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 36 zł i więcej

Torba ekologiczna z logo Muzeum

Torba ekologiczna z logo Muzeum

Czarna lub szara - torba ekologiczna z logotypem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Wybierając tę nagrodę napisz do nas wiadomość czy chcesz otrzymać czarną czy szarą torbę.

W przypadku wyczerpania limitu danego koloru o pierwszeństwie otrzymania wybranego, obowiązuje kolejność otrzymania przez nas wiadomości.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 6 razy (pozostało 4 z 10)

Wpłać 37 zł i więcej

Książka "1968-1989. Momenty zwrotne w polityce i sztuce"

Książka "1968-1989. Momenty zwrotne w polityce i sztuce"

Wybót tekstów i wystąpień z seminarium „1968-1989” zorganizowanego w lipcu 2008 przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie we współpracy z Claire Bishop.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 38 zł i więcej

Notes z wystawy "Co po Cybisie?"

Notes z wystawy "Co po Cybisie?"

Notes w twardej, płóciennej oprawie, format A4. Kartki gładkie.

Notes zawiera prace polskich artystów prezentowanych na wystawie "Co po Cybisie?". Reprodukowane dzieła pochodzą z kolekcji Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Prezent od Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wpłać 39 zł i więcej

Książka "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008"

Książka "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008"

Książka powstała w związku z wystawą "Ion Grigorescu. W ciele ofiary, 1969-2008" przygotowaną przez Kathrin Rhomberg i zespół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji na stronie Muzeum.

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 45 zł i więcej

Szalik z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

Szalik z wystawy "Warszawa w Budowie 10. Sąsiedzi"

Czarno-biały, unikalny szalik z napisem "Sąsiedzi" w języku polskim i ukraińskim.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 9 razy (pozostało 1 z 10)

Wpłać 46 zł i więcej

Bluza z Muzeum nad Wisłą

Bluza z Muzeum nad Wisłą

Bluza z kapturem z Muzeum nad Wisłą. Z przodu biały napis "Witamy na powiślu. Muzeum nad Wisłą". Dostępne 2 szt. w kolorze czerwonym w rozmiarze S oraz 2 szt. w kolorze niebieskim w rozmiarze M.

Wybierając tą nagrodę napisz do nas, którą wersję chcesz otrzymać. W razie wyczerpania zapasów, o otrzymaniu wybranej wersji decyduje kolejność nadesłanych do nas wiadomości.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 1 raz (pozostało 3 z 4)

Wpłać 47 zł i więcej

Koszulka z wystawy "W sercu kraju"

Koszulka z wystawy "W sercu kraju"

Unikatowa, niedostępna od dawna w sprzedaży koszulka z wystawy "W sercu kraju. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie", która prezentowana była w 2014 roku w nieistniejącym już pawilonie Emilia. Biały T-shirt w rozmiarze L, z przodu ówczesne logo Muzeum, z tyłu czarny napis "W sercu kraju"

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 48 zł i więcej

Voucher dla dwóch osób do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu

Voucher dla dwóch osób do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu

Voucher dla dwóch osób upoważnia do jednorazowego wstępu do Muzeum.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu to interaktywna placówka muzealna, pierwsza tego typu w Europie, założona przez Elżbietę i Andrzeja Olszewskich w 2006 roku, w której odbywają się pokazy połączone z warsztatami historycznego wypieku piernika.

Muzeum dokłada wszelkich starań, aby być miejscem dostępnym i przyjaznym dla wszystkich  – jest przygotowane na przyjęcie osób niepełnosprawnych: istnieje możliwość wzięcia udziału w pokazie z audiodeskrypcją.

Prezent od Żywego Muzeum Piernika

Więcej informacji o Muzeum na stronie

wybrano 1 raz (pozostało 49 z 50)

Wpłać 50 zł i więcej

Wejściówka na spektakl "Globalna wojna domowa" (23,24,25 lub 26.04)

Wejściówka na spektakl "Globalna wojna domowa" (23,24,25 lub 26.04)

Mamy dla Was po 2 wejściówki na spektakl w każdą z podanych wyżej dat.

Więcej informacji o spektaklu na stronie Biennale Warszawa

Miejsce: ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wybierając tę nagrodę prześlij nam informację, którego dnia chcesz wybrać się na spektakl. O pierwszeństwie wyboru daty decyduje kolejność zgłoszeń.

Prezent od Biennale Warszawa

wybrano 1 raz (pozostało 7 z 8)

Wpłać 51 zł i więcej

Książka „Maria Bartuszova: Formy przejściowe”

Książka „Maria Bartuszova: Formy przejściowe”

Historia (sztuki) zna wiele przykładów opowieści z różnych powodów pominiętych, zapomnianych czy wypartych z jej głównego nurtu. Publikacja "Maria Bartuszova: Formy przejściowe” jest próbą przypomnienia jednej z nich. 

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 52 zł i więcej

Książka Lovely, Human, True, Heartfelt The Letters of Alina Szapocznikow and Ryszard Stanislawski

Książka Lovely, Human, True, Heartfelt The Letters of Alina Szapocznikow and Ryszard Stanislawski

Niepublikowana dotąd korespondencja między jedną z największych dwudziestowiecznych artystek a znakomitym krytykiem, wieloletnim dyrektorem Muzeum Sztuki w Łodzi. Listy, pisany od schyłku lat czterdziestych do końca życia rzeźbiarki, przedstawiają ich narzeczeństwo, małżeństwo, a po rozwodzie - nadal bliską, przyjacielską więź.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce.

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 53 zł i więcej

Książka "Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade"

Książka "Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade"

Książka Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade to próba opisu rosyjskiej sceny artystycznej, ukształtowanej dosłownie w ciągu kilku ostatnich lat. Jest to próba spojrzenia na młodych artystów w jak najszerszym kontekście społeczno-politycznym.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum.

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wpłać 69 zł i więcej

Książka "Spór o odbudowę"

Książka "Spór o odbudowę"

Spór o odbudowę Warszawy to opowieść o odważnych planach naprawy miasta, o kontrowersjach wokół Biura Odbudowy Stolicy, ale także o „kuratorach z Karaibów” i o patologiach reprywatyzacji – jednym słowem o najnowszych dziejach Warszawy. O historii, w której „nic się nie kończy i nic nie jest na zawsze”, piszą badacze, muzealnicy i varsavianiści, mówią aktywiści i działacze społeczni. Odkrywamy ją w mało znanych dokumentach archiwalnych.

Książka zbiera i pogłębia materiały z wystawy Spór o odbudowę, jednej z najgłośniejszych warszawskich wystaw ostatnich lat, przygotowanej w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 7 w 2015 roku.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wpłać 70 zł i więcej

Zestaw pierników

Zestaw pierników

Zestaw zawiera jeden piernik ręcznie malowany przez artystkę malarkę oraz cztery opakowania pierników jadalnych: wegańskie, z konfiturą różaną, czekoladą i kruche wytrawne z dodatkową ilością pieprzu. Na pierniku ręcznie malowanym istnieje możliwość wykonania napisu wskazanego przez darczyńcę. 

Prezent od Żywego Muzeum Piernika

wybrano 1 raz (pozostało 19 z 20)

Wpłać 119 zł i więcej

Książka "Yael Bartana. And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy"

Książka "Yael Bartana. And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy"

Album podsumowuje polską trylogię filmową Yael Bartany, na którą składają się filmy „Mary koszmary” (2007), „Mur i wieża” (2009) oraz „Zamach” (2011).

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej informacji o książce na stronie Muzeum

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 125 zł i więcej

Imienne zaproszenie na tour po galeriach w ramach "Friend of a Friend"

Imienne zaproszenie na tour po galeriach w ramach "Friend of a Friend"

Zaproszenie obowiązuje na objazd busem po galeriach w ramach drugiej edycja “Friend of a Friend” w Warszawie. Tour zajmie w sumie 5 godzin, z dodatkową przerwą na lunch po 2,5 godzinach.

Formuła “FOAF” opiera się na dzieleniu się przestrzenią wystawienniczą galerii lokalnych z zagranicznymi. Jedno z założeń projektu to stworzenie komplementarnego wobec targów sztuki modelu prezentacji sztuki współczesnej, nawiązanie nowych relacji i usieciowienie polskiej sztuki. “FOAF” umożliwia lokalnej publiczności kontakt z pracami iędzynarodowych artystów, często nieprezentowanych dotychczas w Polsce. 

Otwarcie : 6 - 7 kwietnia 2019 / Wystawy czynne: do 27 kwietnia 2019

Wycieczka odbędzie się 6 kwietnia, początek o godz. 11:00, informacje o miejscu zbiórki zostaną przekazane darczyńcy w późniejszym terminie

Zaproszenie dla 1 osoby wraz z osobą towarzyszącą

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 140 zł i więcej

Podwójne zaproszenie na spektakl "Fantazja"

Podwójne zaproszenie na spektakl "Fantazja"

Zaproszenie dla dwóch osób na spektakl "Fantazja", który grany będzie 17.04.2019 o godz. 19:00 w siedzibie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8.

Twórcy spektaklu skupili się na tej specyficznej aktywności wyobraźni, która pozwala zrozumieć co czują inni ludzie, poczuć się z nimi połączonymi i w sposób nieoceniający widzieć ich w różnych sytuacjach/widzieć ich punkt widzenia.

Prezent od TR Warszawa

Więcej informacji o spektaklu.

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 179 zł i więcej

Książka "KwieKulik"

Książka "KwieKulik"

Monumentalna monografia duetu KwieKulik (Zofii Kulik i Przemysława Kwieka), jednego z najważniejszych fenomenów artystycznych polskiej sztuki XX wieku.

Główną część publikacji stanowią materiały wizualne i tekstowe dokumentujące 203 wydarzenia, wyznaczające trajektorię twórczości KwieKulik od końca lat 60. do końca lat 80. Książka zaopatrzona jest również w teksty źródłowe artystów oraz słowniki: pojęć używanych przez KwieKulik oraz tych charakterystycznych dla opisywanej epoki. Eseje przygotowane przez współczesnych autorów starają się z kolei wyznaczyć nowe perspektywy interpretacyjne ich dzieła.

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej informacji o książkce na stronie Muzeum.

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 250 zł i więcej

Plakat FONTARTE (Artur Frankowski, Magdalena Frankowska), When Computers Become Curators, 2009

Plakat FONTARTE (Artur Frankowski, Magdalena Frankowska), When Computers Become Curators, 2009

rok powstania: 2009, technika: sitodruk, wymiary: 69 x 99,5 cm, (bez oprawy)

Plakat z serii "Plakaty z przyszłości", zaprojektowany do hipotetycznej wystawy "When computers become curators", która mogłaby się odbyć w 2015-16 w nowo powstałym budynku Muzeum. Pokazywany po raz pierwszy w 2009 na wystawie Fontarte w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, kuratorowanej przez Sebastiana Cichockiego.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 2 z 2)

Wpłać 500 zł i więcej

Art Book - Mariusz Tarkawian

Art Book - Mariusz Tarkawian

Jeszcze w czasach studenckich Mariusz Tarkawian rozpoczął pracę nad serią rysunków – na kartkach wielkości pocztówek kopiował 1:1 dzieła innych artystów (seria ta nazwya się "W poszukiwaniu sztuki"). Powstało ich już kilka tysięcy i wciąż przybywa.
Książka ukazała się w limitowanej edycji 200 egzemplarzy, sygnowanych przez artystę.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 2000 zł i więcej

Zbigniew Libera, Wyjście ludzi z miast, 2011

Zbigniew Libera, Wyjście ludzi z miast, 2011

wydruk cyfrowy, 46 x 85 cm, edycja 100 + 10 AP

Fotografia oparta na nawiązującej do batalistycznych panoram pracy z 2010 roku, prezentowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej na głośnej wystawie “Early Years” w Instytucie Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w Berlinie.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 29 zł i więcej

Plakat z wystawy "Zofia i Oskar Hansenowie. Forma Otwarta"

technika: sitodruk

Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 49 zł i więcej

Notes z okładką zaprojektowaną przez Jadwigę Sawicką

Notes z okładką zaprojektowaną przez Jadwigę Sawicką

format A5,100 kartek

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 100 zł i więcej

Prywatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Oprowadzanie kuratorskie z Natalią Sielewicz po wystawie "Farba znaczy krew" - od 7.06 do 11.08 (data do ustalenia między darczyńcą a Muzeum)

"Farba znaczy krew. Ciało i afekt we współczesnym malarstwie kobiet" będzie pierwszą tak obszerną międzynarodową wystawą malarstwa kobiet , których praktyka przewartościowuje stereotypy związane z dominacją i uległością."

Prezent od Natalii Sielewicz, kuratorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie


wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 110 zł i więcej

Zaproszenie imienne na wernisaż wystawy "Wolność"

Zaproszenie na wernisaż wystawy "Wolność" zbudowanej wokół projektu eksperymentalnej przestrzeni edukacyjnej w Mathare slum w Nairobi, zrealizowanej przez lokalną społeczność, fundację Razem Pamoja i pracownię architektoniczną Macieja Siudy. Projekt ten niejako na przekór istocie budownictwa i architektury, poszukuje otwartego modelu przestrzeni edukacyjnej pozbawionej zdefiniowanej funkcji .Podczas wernisażu odbędzie się Jam Session 33 nieznających się muzyków na temat modeli edukacji wolnościowej na przykładzie przestrzeni w Mathare slum. Wprowadzenie Tomasz Czuban i Maciej Siuda.

Miejsce: Cosmopolitan, ul. Twarda 4, Warszawa

Data i godzina: 4 kwietnia, godz. 19:00

Zaproszenie dla 1 osoby wraz z osobą towarzyszącą.

Prezent od Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 150 zł i więcej

Prywatne zwiedzanie wystawy "Daniel Rycharski. Strachy" z artystą i kuratorem

Zaproszenie na prywatne zwiedzanie wystawy w towarzystwie artysty, Daniela Rycharskiego, i kuratora, Szymona Maliborskiego, w dniu 5 kwietnia (godzina do ustalenia między darczyńcą a Muzeum).

"Daniel Rycharski. Strachy" to pierwsza indywidualna wystawa artysty, działającego na styku różnych światów społecznych: prowincji, kultury queer i wspólnoty wiary

Prezent od Daniela Rycharskiego i Szymona Maliborskiego, kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Więcej o wystawie na stronie Muzeum

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 200 zł i więcej

Spacer-oprowadzanie z Sebastianem Cichockim po Parku Rzeźby na Bródnie

Indywidualne oprowadzanie po Parku dla darzyńcy i zaproszonych przez niego przyjaciół.


Prezent od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 400 zł i więcej

Mozaika według projektu darczyńcy

Mozaika według projektu darczyńcy

Ręcznie wykonana ceramiczna mozaika w formacie maksymalnym 40x40cm według projektu darczyńcy. Detale do uzgodnienia między darczyńcą a Rafałem Lisem.

Prezent od Rafała Lisa, laureata 1. edycji Stypendium

Na zdjęciu mozaika wykonana przez Społeczną Pracownię Mozaiki (fot. M. Pietrusza)


wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

571 012 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?