id: ev3cvp

Prawdziwie za życiem - pomóż dorosłym niepełnosprawnym!

Prawdziwie za życiem - pomóż dorosłym niepełnosprawnym!

10 160 zł z 10 000 zł
101%
zakończona 28.11.2020r
133 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

„Żyjemy w biedzie, nędzy, wykluczeniu. Nie mam już siły. Mamy zdemolowane domy, matki są bite, matki są często gwałcone przez swoich niepełnosprawnych, nieświadomych w ogóle synów. MAMY JUŻ DOŚĆ!” – tak na protestach przemawiała Prezeska naszego Stowarzyszenia, Aleksandra Chromik, matka niepełnosprawnej Patrycji.
W czasie pierwszej fali pandemii zgwałcona została matka niepełnosprawnego syna. Nawet trudno to nazwać gwałtem – dorosłe, ogromne niemowlę, na starej matce wyżyło energie. Pozbawione terapii, kontaktów ze światem doroślaki, nieświadomie krzywdzą matki, bo matka kocha bezwarunkowo i na rym żerują kolejni rządzący, na bezwarunkowej miłości.


To najczęściej na matce spoczywa kilkudziesięcioletnia opieka nad dzieckiem, które z czasem staje się osoba dorosła. Niestety rozwija się ciało, ale nie rozwija się umysł. Ojcowie zwykle odchodzą, zmęczeni biedą, brakiem snu, zainteresowania zony, ciągłą walką o terapie, pieniądze i lekarzy, a matka musi trwać.


Sądy nie biorą pod uwagę ogromnych kosztów utrzymania chorego dziecka i przyznają szczątkowe alimenty matkom, twierdząc, że może zarobić. A my mamy absolutny zakaz dorobienia choćby złotówki do głodowych świadczeń! Wymaga się od nas dosłownie cudów – mamy zapewnić dzieciom dobre warunki mieszkaniowe, terapie, leczenie, diety, środki chłonne, wakacje, turnusy rehabilitacyjne, naukę, pobyt w placówkach dziennych... Ale za co?


Po urodzeniu upośledzonego dziecka najczęściej kończy się życie osobiste matki. Możemy zapomnieć o marzeniach, o miłości, seksie, pięknym wyglądzie, pracy, rozwoju, życiu w dostatku, szacunku – zaczyna się walka, wojna z rządem z urzędami z lekarzami, chorym systemem, pomocą społeczną, nietolerancją, wykluczeniem i samotnością.


Rośnie dziecko a wraz z nim rosną wydatki, rośnie siła doroślaka, który często jest agresywny i bardzo głośny. To wszystko przez brak terapii, brak placówek terapeutyczno-opiekuńczych.  Siedzimy zamknięci w domach, a problemy rosną. Starzeje się dziecko i starzeje się matka, zaczyna tracić siły, zaczyna chorować, jest zmuszona prosić o pomoc... Ale tej pomocy nie uzyskuje. Pracownicy służb wszelakich nie maja absolutnej wiedzy na temat głębokiego upośledzenia umysłowego. Pokazują w telewizji piękne doroślaki z trisomią 21, które śpiewają, recytują, są modelami, chodzą do pracy.


O tych niskofunkcjonujących, o tych ogromnych niemowlętach, bez zębów, śliniących się, bełkocących, agresywnych nikt nie mówi, nikt nie pokazuje... Matki są same, całkowicie same, bez pomocy z zewnątrz.


Jednemu z podopiecznych Dziennego Domu Pobytu umarł brat. Zdzisiu przez tydzień siedział w domu nad zwłokami swojego jedynego opiekuna, pił wodę z ubikacji, jadł resztki ze śmietnika... Po tygodniu dopiero, na absolutny nakaz kierowniczki placówki, OPS raczył zobaczyć co się dzieje z dorosłym dzieckiem, kiedy tam weszli, Zdzisiu wyglądał jak yeti...

O smrodzie i brudzie nawet trudno mówić... I co? I nikt nie wiedział co zrobić, gdzie umieścić osobę głęboko upośledzoną umysłowo, chcieli go umieścić w noclegowni dla bezdomnych...

Ile trzeba takich tragedii?


Podczas gdy rząd nie robi nic, aby poprawić naszą sytuację, nie pozostaje nam nic innego niż prosić Was o pomoc. Każda złotówka przybliża nas do godziny rehabilitacji, do niezbędnych zakupów, do sfinansowania pobytu naszych dzieci w dziennych domach pobytu. Do chwili wytchnienia dla matek.


Pomóżcie, prosimy!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 133

MK
Marcin Klimczyk
800 zł
DA
Dagmara Adwentowska i Agnieszka Biskup
720 zł
 
Dane ukryte
530 zł
OR
450 zł
 
Dane ukryte
300 zł
KR
Karolina R
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PJ
Patrycja Janiak-Szczepańska
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 770 zrzutek

i zebrali

527 441 396 zł

A ty na co dziś zbierasz?