id: 9kswkm

STWÓRZ RAZEM Z NAMI KOLEJNY FILM VR NA PODSTAWIE EWANGELII W MIEJSCU SŁOWA!

STWÓRZ RAZEM Z NAMI KOLEJNY FILM VR NA PODSTAWIE EWANGELII W MIEJSCU SŁOWA!

Nasi użytkownicy założyli 1 179 521 zrzutek i zebrali 1 233 609 889 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

STWÓRZMY RAZEM KOLEJNY FILM - EWANGELIĘ W VR!


Historia Miejsca Słowa


W 2021 roku stworzyliśmy pierwszą scenę z Ewangelii w technologii VR. Było to dla nas ogromne wyzwanie, ponieważ technologia ta dopiero zaczyna się rozwijać na świecie. Przyświecał nam wspólny cel - chcieliśmy, aby każdy mógł spotkać się z Jezusem twarzą w twarz, przenieść się w czasie i w nowy sposób przeżyć Ewangelię.


Rozpoczęliśmy prace nad kolejną sceną Ewangelii w technologii VR. Dzięki Waszym wsparciu udało się uzbierać 80 tysięcy złotych na kolejną produkcję filmu w technologii VR. Brakuje nam jeszcze 60 tysięcy, abyśmy mogli rozpocząć produkcję i realizować misję Miejsca Słowa!

qx6a6VfQim5EhQPE.png

Pierwsza produkcja trwała cztery miesiące, a w organizację zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Na potrzeby filmu wybudowaliśmy wieczernik, zaangażowaliśmy aktorów, a we współpracy z biblistami stworzyliśmy stroje, ceramikę i potrawy z czasów życia Jezusa. Operator wraz ze specjalistyczną kamerą VR przyjechał do nas z Holandii.


Cały film powstał dzięki darowiznom prywatnych osób i ogromnemu zaangażowaniu specjalistów, którzy włożyli całe serce, aby jak najwierniej odzwierciedlić realia tamtych czasów.


W kolejnych miesiącach rozpoczęliśmy organizację pokazów w Polsce. Zależało nam, aby doświadczenie VR nie było jedynie ciekawostką technologiczną, lecz realnym przeżyciem Ewangelii. Na każdym pokazie wydzielaliśmy przestrzeń na przygotowanie, wyciszenie, medytację nad fragmentem z Pisma Świętego, a następnie w drugim pomieszczeniu można było doświadczyć Ewangelii w VR.


2022 roku zorganizowaliśmy 30 pokazów w Polsce, w których wzięło udział ponad 5 tysięcy osób. Entuzjazm ludzi sprawił, że z biegiem czasu zespół organizacyjny zaczął się powiększać, a my otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań z różnych stron kraju. Pokazy odbywały się głównie w parafiach. Bardzo chcieliśmy, aby to doświadczenie było dostępne dla wszystkich, dlatego w 2023 roku otworzyliśmy pierwsze stacjonarne Miejsce Słowa w Poznaniu, otwarte pięć dni w tygodniu. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a z darowizn udaje nam się utrzymać lokal i pracowników.

Xn8RXIXJvTeHDl6N.png

Produkcja nowej sceny z Ewangelii

Tym razem chcielibyśmy przenieść do wirtualnej rzeczywistości scenę uzdrowienia ślepca pod Jerychem. Obecnie trwają konsultacje z biblistami oraz historykami, aby jak najwierniej oddać to, co miało miejsce 2000 lat temu.


Aplikacja

W Miejscu Słowa nie chcemy nikogo wykluczać. Pragniemy, aby każdy miał możliwość doświadczenia spotkania ze Słowem dzięki Ewangelii w VR. Chcemy docierać do wszystkich z ewangelicznym przekazem, dlatego planujemy stworzyć aplikację do doświadczania Miejsca Słowa w swoim domu. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł posłuchać muzyki medytacyjnej, czytać Słowo Boże i doświadczać "Ostatniej Wieczerzy" oraz kolejnych produkcji w technologii VR. Wystarczy, że posiadasz w swoim domu gogle VR i telefon z dostępem do internetu - Miejsce Słowa znajdzie się u Ciebie!


Każda wpłata przybliża nas do realizacji i za każdą dziękujemy. Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się jeszcze w tym roku stworzyć nowy film VR na podstawie Ewangelii. 


Z Bogiem!

Fundacja Miejsca Słowa

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 25

SM
Sabina Mazela
5 zł
MJ
Marta Janik
50 zł
AK
Aleksandra K
MB
Monika
20 zł
 
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MM
Mateusz Magnuszewski
1 150 zł
AG
Agata
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!