id: ewev39

Pomóż wydać książkę edukacyjną dla dzieci pt. "Pieprzyk Pypcio Znamienity", która może uratować czyjeś zdrowie!

Pomóż wydać książkę edukacyjną dla dzieci pt. "Pieprzyk Pypcio Znamienity", która może uratować czyjeś zdrowie!

5 912 zł 
z 13 000 zł
45%
zakończona 31.12.2020r
69 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Kochani, nasz książka otrzymała kolejną ważną rekomendację, tym razem od Konsultanta Województwa Pomorskiego ds. Dermatologii i Wenerologii Pani dr. med Marii Czubek:


  "Przedstawiona do recenzji książeczka pt ”Pieprzyk, pypcio znamienity”

  stanowi doskonałe źródło popularnej wiedzy, w szczególności dla dzieci, ale także dla dorosłych. Poruszana tematyka jest bardzo ważna i mało znajdujemy opracowań na powyższy temat wśród książek dla dzieci. Znajomość problematyki pieprzyków wśród dzieci, szeroko korzystających z dobrodziejstwa jakim jest promieniowanie UV, wpływ tego promieniowania na rozwój czerniaka oraz postępowanie profilaktyczne czyli stosowanie filtrów p/słonecznych na skórę, dzięki temu wydawnictwu zostało znacznie przybliżone. Zwraca uwagę bardzo przystępny, dostępny dzieciom język, jak też bardzo przyjemna szata graficzna, która ułatwia gruntowne zapoznanie się z tematem. Pozycja ta wydaje się być unikatowa wśród książek popularno-naukowych dla dzieci. Gratuluje pomysłodawcom, redaktorom i wydawcom tej pozycji książkowej i gorąco wspieram możliwość wydania jej i rozpropagowania w szerokim zakresie wśród polskich dzieci."

  Czytaj więcej
 • Drodzy zrzutkowicze, Jest nam bardzo miło poinformować, że książka Pypcio Znamienity otrzymała patronat i rekomendację Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Myślimy, że taki partonat to coś naprawdę WOW! :-)

  Czytaj więcej
 • Wreszcie, wreszcie, udało się! Miło nam poinformować, że ukończyliśmy wersję elektroniczną Pypcia. Wszystkie ilustracje są już gotowe :-) Dzielna Malwina złożyła całość w plik PDF więc można już czytać i oglądać. Dziękujemy wam za wsparcie! To też wasza zasługa, że się projekt idzie do przodu :-)


  Czytaj więcej
 • Otrzymaliśmy piękną recenzję od Pani prof. dr hab. n med. Wioletta Barańska-Rybak (dermatolog – wenerolog, profesor nadzwyczajny w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.)


  "Książka „ Pieprzyk Pypcio Znamienity” to świetnie napisana publikacja adresowana zarówno do dzieci jak i rodziców. W niezwykle przystępny i zabawny sposób przedstawia sposób powstawania znamion barwnikowych.  Uczy też jak odróżnić zmiany łagodne od niepokojących , wymagających oceny dermatologicznej. Zwraca ponadto uwagę na konieczność ochrony przeciwsłonecznej i zasady jej właściwego stosowania. Życzę wszystkim czytelnikom udanej lektury i czujnego obserwowania pieprzyków na swojej skórze."

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Przyczyń się do powstania dobrej i mądrej publikacji! Pomóż wydać wspaniałą książkę dermatologiczną dla dzieci, która uświadamia, że warto dbać o swoją skórę i od czasu do czasu się badać.


Z roku na rok na świecie wzrasta ilość przypadków najgroźniejszego nowotworu skóry, czerniaka. W tej dramatycznej sytuacji nie pomagają coraz wyższe temperatury na ziemi oraz emisja szkodliwych dla atmosfery gazów. Aby pomóc ludziom lepiej dbać o swoją skórę trzy pozytywne osoby czyli my: Gustaw (lekarz - rezydent dermatologii), Malwina (anglistka - projektantka), Alina (polonistka - menedżerka), postanowiły stworzyć publikację, która do edukacji dermatologicznej podchodzi w zupełnie niecodzienny sposób. Do naszego zespołu dołączyła też świetna ilustratorka Dixie, która sprawiła, że nasz główny bohater stał się najbardziej uroczym pieprzykiem na tej planecie.


Nasza dermatologiczna przygoda opowiada o losach pieprzyka o imieniu Pypcio Znamienity, jego rodziny i dalekiego kuzyna Czarnego. Domem dla naszych bohaterów jest skóra Melanii, która uwielbia wycieczki na plażę.


W książeczce oprócz zabawnej, wciągającej i wzruszającej przygody czytelnicy znajdą edukacyjne plansze, które pomogą im zrozumieć na czym polega wizyta u dermatologa, jak przebiega zabieg wycięcia pieprzyka, skąd pochodzą pieprzyki i jak możemy chronić swoją skórę. Po przeczytaniu książki okazuje się, że warto odwiedzać dermatologów a sama wizyta wcale nie jest taka straszna!


x505a3f1159793f2.jpeg

fe65270b2c7f02bb.jpeg

Książka, którą powstanie z waszym wsparciem ma dobry i mądry cel. Dzięki niej:

 • uświadamiamy dzieci i ich rodziców (którzy czytają książkę na głos), że trzeba od czasu do czasu badać swoje pieprzyki bo niektóre z nich mogą zachorować i sprawiać kłopoty. Wczesne wykrycie chorych znamion może uratować komuś życie.
 • zwracamy uwagę na to, że obserwacja własnych znamion i pieprzyków to bardzo ważna sprawa! Każdy może to robić także Ty i Twoje dziecko! Jeśli zauważyłeś, że Twoje znamiona się zmieniają nie zwlekaj z wizytą u dermatologa.
 • pokazujemy w jaki sposób trzeba zachować się na słońcu i podczas opalania. Krem z filtrem UV jest naszym wielkim przyjacielem w trakcie lata.


Zajrzyj do fragmentu naszej książki tutaj


Obejrzyj filmik aby poznać bliżej nasz zespół:


Zbieramy fundusze na:

 • stworzenie wszystkich ilustracji
 • skład i korektę
 • druk pierwszego nakładu
 • uruchomienie strony www
 • wydanie publikacji w wersji cyfrowej
 • dostarczenie książek do darczyńców, którzy wybrali nagrodę
 • przekazanie puli książek do poradni dermatologicznych i szpitali dziecięcych!


 • podkład muzyczny użyty w filmie na licencji: https://www.bensound.com/royalty-free-music


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 69

PC
Pawel Celinski
300 zł
 
Dane ukryte
251 zł
AG
Aleksandra Guzik
250 zł
MI
Maria i Juliusz Krzaczkowscy
200 zł
PJ
Pluszczyński Jerzy
200 zł
JB
Justyna Błaszczyk
200 zł
TM
Tomasz Muszyński
150 zł
DO
dominikaroter
100 zł
LB
Liliana Borkowska
100 zł
SR
Stanisław Rudowicz
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 40 zł i więcej
1 egzemplarz e-booka

Twój własny egzemplarz książki w formie elektronicznej

rozwiń

wybrano 5 razy

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2020

Wybieram
Wpłać 65 zł i więcej
1 egzemplarz książki, którą przekażemy wybranemu przez ciebie szpitalowi dziecięcemu
rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 93 z 100)

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2020

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
1 egzemplarz książki z dostawą do domu i autografem
rozwiń

wybrano 30 razy (pozostało 70 z 100)

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2020

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Twoje imię i nazwisko w książce

Listę osób, które wybrały tę nagrodę wpiszemy w posłowiu książki z podziękowaniami za przyczynienie się do jej powstania

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

754 520 zrzutek

i zebrali

545 970 666 zł

A ty na co dziś zbierasz?