id: ex3vfh

Stop Bzdurom - fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy

Stop Bzdurom - fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy

319 073 zł 
z 100 000 zł
319%
zakończona 30.11.2020r
4666 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy Stop Bzdurom - jesteśmy radykalnym, queerowym i feministycznym kolektywem. Działamy na rzecz LGBTQ+ mądrego, wyedukowanego, asertywnego, dzielnego i przede wszystkim sprawczego. Wszystko co tu zrobiłyśmy wynika z wkurzenia na okrutne, szkodliwe i nieprzemyślane działania fanatyków.

Więcej dowiesz się na naszym fejsie, oglądając filmy na naszym YouTube albo czytając tę zrzutkę do końca.

vc850738ff392e6e.png

OSTATNIE WYDARZENIA:

Rankiem 14 lipca do mieszkania, w którym gościnnie przebywała Margot, wkroczyła policja w cywilu. Wpierw groziła wywarzeniem drzwi, a po otwarciu nie podała powodu najścia i nie pozwoliła spisać swoich dnych. Następnie policjanci brutalnie wyciągnęli ją z mieszkania i w piżdżamie (bez butów, skarpet i bluzy) zawlekli do nieoznakowanego pojazdu mówiąc, grożąc jej pobiciem i śmiercią i wyzywając od ped*łów i frajerów. Dopiero po interwencji niezliczonych ilości osób i NGOSów prokuratura ujawniła, że Margot otrzymała zarzuty w związku ze zniszczneniem homofobicznej furgonetki. Aktywistka została zatrzymana na noc na dołku, a następnego dnia wypuszczona na wolność przez Sąd, bez aresztu.


vdd70490db1884a2.png

NASZA HISTORIA

Początek naszej grupy to wiosna 2019. Zatrzymałyśmy się pod namiotami Fundacji Pro (bliscy znajomi Ordo Iuris), która szczuje na społeczność LGBTQ+, zrównuje ją z pedofilią, walczy o penalizację aborcji i zakaz edukacji seksualnej. Totalny odlot - nie mogłyśmy się na to zgodzić.


Zorganizowałyśmy serię tanecznych protestów w odpowiedzi na homofobiczne namioty w Warszawskim centrum. Razem z przyjaciółkami, znajomymi, i nowo poznanymi osobami tańczyłyśmy do najbardziej queerowych kawałków. Muzyką i okrzykami zagłuszałyśmy szkodliwe komunikaty Fundacji Pro. Pokazywałyśmy, że nie ma miejsca na homofobię i nienawiść. Pokazywałyśmy, że jesteśmy - i że jak już przyjdziemy, to z zabawą i kolorami.


Tłumaczyłyśmy, że homoseksualizm to nie pedofilia, że edukacja seksualna jest OK. Przeprowadziłyśmy ogrom rozmów wyjaśniających korzyści z edukacji seksualnej w walce z molestowaniem i gwałtami na małoletnich. Założyłyśmy stronę internetową wyjaśniającą kłamstwa i manipulacje Fundacji Pro, chodziłyśmy z ulotkami i wyjasniałyśmy manipulacje na miejscu.


Ostatni protest tego typu, przeciwko homofobicznym wypowiedziom Andrzeja Dudy i polityków nazywał się Prowokacja ideologii LGBT i zrobiłyśmy go razem z kolektywem QueerTour - był ogromny!


Podczas naszych działań wielokrotnie spotykałyśmy się z policyjną przemocą - już pierwszego dnia jedna z nas została brutalnie rzucona na ziemię przez policję, obezwładniona, skuta i przewieziona na komendę. Jej sprawą zajęła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Prokuratura nie lubi się z nami za bardzo, bo ignoruje wszystkie skragi na policyjną przemoc, za to chętnie by nas doje**ła.


Wlepy:

ia7db5673d9b3e46.png

Wielokrotnie wspierałyśmy queerowe dzieciaki wlepami - totalnie za darmo. Mamy za sobą wsparcie niemal 2 tysięcy miejsc w polsce i dystrybucję 50 tysięcy wlep! Zobaczycie je, mamy nadzieję, wszędzie.

Dotychczas wypuściłyśmy ok. 30 autorskich wzorów - ale wiele najlepszych projektów dopiero czeka na publikację.


Jakie mamy plany?

Jako kolektyw chcemy poruszyć tematy zinternalizowanej homofobii i transfobii ze społecznością LGBTQ+. Mamy ambicję wygrać z częścią problemów, które zżera naszą społeczność (bierność, ukrywanie się, strach, osamotnienie). Wiemy w jakich smutnych realiach działamy i właśnie to napędza nas do działania. Ani dnia w szafie dłużej. Walczymy z pasywnym dyskursem w ramach naszej społeczności.


Na co jest ta zrzutka?

Za pracę nikt nam nie płaci, w działanie inwestowałyśmy własne środki, a nad raportami, badaniami i bzdurnymi ustawami spędzamy nasz własny, bezpłatny czas. Bawiłyśmy się przy tym świtnie, ale by utrzymać poziom potrzebne nam wsparcie. Same nie damy rady.


 1. Potrzebny nam hajs na opłacenie prawników, którzy pomagają w sądzie w sprawie Margot - to pilna sprawa.
 2. W związku z działaniami Fundacji Pro i ich samochodami postanowiłyśmy zrobić kontrę - wypuścić po Warszawie i miastach własne auto, które dla odmiany, nie będzie obrażać osób LGBTQ.
 3. Zamierzamy zrobić jeden z największych dodruków wlep w historii grup LGBTQ, wysłać je do tysięcy osób w całej Polsce, a ew zysk z akcji przeznaczyć na inne grupy aktyiwstyczne - to plany na najbliższe miesiące.
 4. No i czasem przydałby się dodatkowy grosz na druk ulotek, farby, banery plakaty, utrzymanie strony i rozszerzenie działań na inne miasta (bilety, noclegi i wyżywienie).


Tutaj prosimy o pomoc. Żeby móc działać, musimy mieć czym działać - niestety, krzyki czasem nie wystarczają.

e9b2e3b8819bf847.jpeg

Zdjęcia:

LAPP FOTO, AP.ART, Kubis, JohnBoB&SophieArt oraz Spacerowiczka (i reszta ekip foto) jesteście wspaniałymi osobami.


[Oczywiście, nie zachęcamy i nie namawiamy do łamania prawa.]

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 4666

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze 278

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie mogę być na proteście to chociaż tak pomogę ✌🏻

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Popieram ❤️ trzymajcie się ❤️ i wydajcie na siebie ❤️

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymajcie się cieplutko.

  ukryta
 • MS
  Monika Szybiak

  Popieram Was całym sercem. Dajecie nadzieję wielu ludziom, że coś się zmieni w tym kraju na lepsze. Róbcie swoje dalej! Powodzenia!

  ukryta
 • Monika

  Żeby jeszcze bardziej wkurzyć Dobskiego. Trzymajcie się, jesteście cudowne

  ukryta
 • Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 15 zł i więcej
Kupimy SOBIE od ciebie przyrządy plastyczne (np flamastry albo farbki)

Zrobimy z nią kiedyś coś dobrego - spacjalnie dla ciebie - ale co i gdzie, pozostanie tajemnicą. Zgoda?

rozwiń

wybrano 730 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Dodruk wlep

Nastąpi już niedlugo. Za trzy dychy możemy druknąć ich naprawdę sporo. Nagrodą nie jest jednak pakiet wlep. Na to dopiero przyjdzie okazaja. Wlepy zawsze rozsyłałyśmy ludziom za darmo i chcemy pozostać przy ich benefitowym charakterze - mamy na to pomysł. Ta wpłata mianuje cie oficjalnie szczodrym "współ-drukarką/drukarzem".

rozwiń

wybrano 623 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Odłożymy środki na potrzeby aktywistek SB

Margot chciałaby rozpocząć kiedyś tranzycję... ale na razie lepiej byłoby dobrze się odżywiać, mieć hajs na bilety i pociągi, by móc wychodzić z akcją poza Warszawę łatwiej. Za pięć dych możesz w nagrodę położyć się spać, że nakarmiłaś/eś parę queerowych buziaków.

rozwiń

wybrano 913 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Pakiet "Bzdury+"

"Państwo nic nie ma, by ci dać ... ble ble ble" mawiają wielcy mędrcy. A my nie mamy takiej spiny i lubimy rozkminiać redystrybucje. W związku z tym za proponujemy ci udział w eksperymencie polegający na tym, że możesz wpłacić ten hajs (100zł) za kogoś, kto go nie ma na zbyciu.

rozwiń

wybrano 772 razy

Wybieram
Wpłać 2137 zł i więcej
Pakiet "Soros-"

Grupy i osoby, którym tak bardzo na nas zależy, mogą miec pewność, że podziękujemy im w poście na fejsie i zaśpiewamy im wieczorem Barkę.

rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

773 294 zrzutki

i zebrali

572 742 505 zł

A ty na co dziś zbierasz?