id: ex7vb8

Franuś - śpiący Królewicz

Franuś - śpiący Królewicz

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
7 543 zł
z 80 000
9%
zakończona
01.06.2021r
99
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 980 660 zrzutek i zebrali 1 002 330 426 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mam na imię Franuś. Aktualnie mam 6 latek. 

Byłem zdrowym radosnym chłopcem. Wszystko zmieniło się w piątek 13 stycznia 2017 roku. Miałem trzy latka kiedy moje życie zatrzymało się w miejscu. Bezobjawowy wirus grypy zaatakował mój mały mózg, doszło do rozległego zapalenia mózgu, a w konsekwencji do śpiączki mózgowej.  W tym stanie nie ruszam się samodzielnie i nie mogę porozumiewać z moimi bliskimi. Jestem uwięziony w swoim, małym jeszcze, ciałku... Przez 10 miesięcy przebywałem z mamusią w Klinice Budzik.

ue9d7615f1a05526.png

Niestety prowadzone tam działania nie pomogły mi wrócić do moich bliskich. Opuściłem klinikę w stanie wegetatywnym. Stwierdzono, że nie ma potrzeby dalszej mojej rehabilitacji. Rodzicom powiedziano, że muszą pogodzić się z myślą, że moje serduszko może przestać bić w każdej chwili. Na szczęście nie mieli racji!

bfa4ecf7d1c7f1da.png

Moi rodzice nie poddali się, walczyli razem ze mną. Zaufaliśmy specjaliście, który dał nam nadzieję, że pomoże mi wrócić do najbliższych i będę zdrowym dzieckiem. Moje serduszko ma się dobrze. Zaczynają pracować mięśnie. Wytrwale i intensywnie ćwiczę w prywatnej klinice i w domku, a mój mały mózg poprzez odpowiednie stymulacje podejmuje pracę. Są pierwsze efekty tej rehabilitacji: siedzę prawie samodzielnie, jeżeli ktoś pomoże mi w stabilizacji główki -jest bardzo ciężka. 


Także stać mogę niemal samodzielnie o ile zostanę odpowiednio ustabilizowany. 


Moje oczka rozglądają się i wiem co się ze mną dzieje, tylko jeszcze nie potrafię powiedzieć, że jestem tutaj z Wami. 


Wszyscy wokół mówią, że jestem dzielnym Królewiczem. Walczę każdego dnia, by odzyskać sprawność i oraz wrócić w pełni do moich bliskich.

z3cc004211b4a1dc.pngZdaniem lekarzy, szansą na pełne wybudzenie i powrót do zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych, do którego zostałem pomyślnie zakwalifikowany, a pierwsze podanie już 18 czerwca 2020r. Niestety koszty tej terapii są bardzo wysokie. Jedno podanie to 20 tyś. ( obecnie zaplanowane jest 5 podań w odstępach trzymiesięcznych).Aby komórki macierzyste, które zostaną przeszczepione do mojego małego ciałka zaczęły dobrze spełniać swoje funkcje i terapia przyniosła oczekiwany efekt, niezbędna jest intensywna neurorehabilitacja wielokierunkowa przeprowadzana w specjalistycznych ośrodkach, zaraz po przeszczepie, której koszty są również bardzo wysokie.

df34057d8d36c9a7.jpegNiestety koszty najbliższej rocznej terapii są bardzo wysokie. Moi kochani rodzice nie są już w stanie sami poradzić sobie z tak dużymi kosztami. Od trzech lat jedynie tatuś pracuje, a moja mamusia ciągle jest ze mną i dba aby mi było dobrze i nic mi nie brakowało.


Proszę pomóżcie mi wrócić do normalności. Tak bardzo chciałbym jak inne dzieci bawić się, uczyć czy ganiać za piłka z moim starszym bratem. Chciałbym powiedzieć mamie, tacie i bratu jak bardzo ich kocham.

nfe7f824f6f70479.jpeg

Franek jest pod opieką fundacji Słoneczko.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”

77-400 Złotów, Stawnica 33A


Walkę Franka obserwować można też na FB => Franuś - Śpiący Królewicz

facebook.com/Franu%C5%9...


Franek jest małym bohaterem filmu w reżyserii Pawła Hejbudzkiego pt. "Powiedz tak lub nie". Premiera odbyła się 1 grudnia 2020 roku w TVP 2 => https://www.facebook.com/SayYesNoFilm

v068d5b2aff47bde.png


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 99

TP
Tomasz P.
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Aneta Ładocha
200 zł
MC
Marta Clarke
200 zł
KA
Karol
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KS
Roman Ś
200 zł
BE
Beata
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków