Warsztaty teatralno-cyrkowe dla rodzin w zakładach karnych ID: exb7a3

Warsztaty teatralno-cyrkowe dla rodzin w zakładach karnych ID: exb7a3

7 701 zł z 7 500 zł

102%

7 701 zł

7 701 zł

z 7 500 zł

zakończona

zakończona

03.05.2020r

134

134

wspierających
102%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki


#ZWIĄZANI


Już od 2018 roku jako Fundacja Wszyscy Obecni we współpracy ze Stowarzyszeniem Probacja prowadzimy warsztaty teatralno - cyrkowe w zakładach karnych w Ruszczy, Trzebini i Krakowie. To szczególne spotkania, bo łączą dzieci z rodzicami, którzy odbywają karę pozbawienia wolności. Spotykamy się podczas comiesięcznych widzeń. To nie są proste spotkania przepełnione wyłącznie radością. Jest tam cała paleta uczuć: tęsknota, żal, smutek, złość, niezrozumienie, poczucie winy czy wstyd. Potężna armia często trudnych emocji. Czasem nie wiadomo jak się spotkać, bo więzi naruszone odległością i nieobecnością trzeba na nowo kleić. Innym razem emocji jest tak dużo i są tak skrajne, że paraliżują i nie pozwalają nic zrobić.


Nasze warsztaty są łącznikiem między dziećmi i rodzicami. Czasem pretekstem do spotkania, innym razem okazją do przeżycia i rozładowania emocji. Dzieci razem z rodzicami uczą się żonglowania, chodzenia na szczudłach czy kręcenia talerzami. Wspólnie przeżywają morskie przygody czy tworzą niezwykłe kostiumy teatralne z najzwyklejszej folii malarskiej. Z przyjemnością obserwujemy jak z chwili na chwilę to napięcie, które było w dzieciach i rodzicach topnieje, ustępując miejsca bliskości i autentycznej radości z bycia razem. Mamy poczucie sensu naszej pracy i tych spotkań.


Badania wykazują, że w przypadku osób osadzonych zbudowane i podtrzymywane więzi rodzinne, zmniejszają o 39 % prawdopodobieństwo ponownego popełnienia przestępstwa.

Dlatego tak ważne jest, by te więzi wspierać, by stwarzać warunki by się rozwijały i wzmacniały. I to zarówno ze względu odrobinę szczęścia każdego pojedynczego dziecka jak i bezpieczeństwo każdego z nas.


Jako Fundacja Wszyscy Obecni chcemy po raz 3 przeprowadzić w zakładach karnych projekt " Osadzeni w Teatrze". W tym celu złożyliśmy wniosek w ramach konkursu " Kultura - Interwencje 2020" do Narodowego Centrum Kultury na kwotę 30 000. Dzięki tej zbiórce i Państwa wielkiemu sercu, pokryjemy 25% wkład własny tego zadania to jest 7500 zł. Jeśli z jakichś przyczyn nasz wniosek zostanie odrzucony przez NCK, za uzbieraną kwotę i tak przeprowadzimy cykl warsztatów dla rodzin osób osadzonych.

O czym na bieżąco będziemy Państwa informować. Liczy się każda wpłacona kwota.


 Zróbmy to dla dzieciaków i zróbmy to dla siebie.


Więcej o nas i o naszych działaniach można znaleźć na stronie internetowej


http://wszyscyobecni.pl/

Wpłacający134

 
Dane ukryte
1 000 zł
J
Jędrek Stocki
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
BI
Beata i Krzysztof Riess
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
K
Kasia i Angelika
100 zł
A
Agnieszka Jankiewicz ur
100 zł
D
Dagmara
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

516 956 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?