id: exb7a3

Warsztaty teatralno-cyrkowe dla rodzin w zakładach karnych

Warsztaty teatralno-cyrkowe dla rodzin w zakładach karnych

Nasi użytkownicy założyli 1 188 124 zrzutki i zebrali 1 250 554 277 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


#ZWIĄZANI


Już od 2018 roku jako Fundacja Wszyscy Obecni we współpracy ze Stowarzyszeniem Probacja prowadzimy warsztaty teatralno - cyrkowe w zakładach karnych w Ruszczy, Trzebini i Krakowie. To szczególne spotkania, bo łączą dzieci z rodzicami, którzy odbywają karę pozbawienia wolności. Spotykamy się podczas comiesięcznych widzeń. To nie są proste spotkania przepełnione wyłącznie radością. Jest tam cała paleta uczuć: tęsknota, żal, smutek, złość, niezrozumienie, poczucie winy czy wstyd. Potężna armia często trudnych emocji. Czasem nie wiadomo jak się spotkać, bo więzi naruszone odległością i nieobecnością trzeba na nowo kleić. Innym razem emocji jest tak dużo i są tak skrajne, że paraliżują i nie pozwalają nic zrobić.


Nasze warsztaty są łącznikiem między dziećmi i rodzicami. Czasem pretekstem do spotkania, innym razem okazją do przeżycia i rozładowania emocji. Dzieci razem z rodzicami uczą się żonglowania, chodzenia na szczudłach czy kręcenia talerzami. Wspólnie przeżywają morskie przygody czy tworzą niezwykłe kostiumy teatralne z najzwyklejszej folii malarskiej. Z przyjemnością obserwujemy jak z chwili na chwilę to napięcie, które było w dzieciach i rodzicach topnieje, ustępując miejsca bliskości i autentycznej radości z bycia razem. Mamy poczucie sensu naszej pracy i tych spotkań.


Badania wykazują, że w przypadku osób osadzonych zbudowane i podtrzymywane więzi rodzinne, zmniejszają o 39 % prawdopodobieństwo ponownego popełnienia przestępstwa.

Dlatego tak ważne jest, by te więzi wspierać, by stwarzać warunki by się rozwijały i wzmacniały. I to zarówno ze względu odrobinę szczęścia każdego pojedynczego dziecka jak i bezpieczeństwo każdego z nas.


Jako Fundacja Wszyscy Obecni chcemy po raz 3 przeprowadzić w zakładach karnych projekt " Osadzeni w Teatrze". W tym celu złożyliśmy wniosek w ramach konkursu " Kultura - Interwencje 2020" do Narodowego Centrum Kultury na kwotę 30 000. Dzięki tej zbiórce i Państwa wielkiemu sercu, pokryjemy 25% wkład własny tego zadania to jest 7500 zł. Jeśli z jakichś przyczyn nasz wniosek zostanie odrzucony przez NCK, za uzbieraną kwotę i tak przeprowadzimy cykl warsztatów dla rodzin osób osadzonych.

O czym na bieżąco będziemy Państwa informować. Liczy się każda wpłacona kwota.


 Zróbmy to dla dzieciaków i zróbmy to dla siebie.


Więcej o nas i o naszych działaniach można znaleźć na stronie internetowej


http://wszyscyobecni.pl/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 134

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!