id: exv82j

#KomputerDlaUcznia - pomóż w edukacji na odległość!

#KomputerDlaUcznia - pomóż w edukacji na odległość!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
29 831 zł 
z 125 000 zł
23%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności3

 • Akcja #KomputerDlaUcznia daje wymierne rezultaty! W ostatnich tygodniach dołączyli do nas nowi partnerzy, dzięki którym udało się przekazać prawie 600 komputerów dzieciom w całej Polsce!


  PayU wsparło akcję finansowo kwotą 10 000 zł oraz pomogło w zbudowaniu platformy www.komputerdlaucznia.com, łączącej darczyńców, fundatorów sprzętu oraz tych, którzy potrzebują pomocy. Za jej pośrednictwem ośrodki pomocy społecznej, placówki oświatowe oraz urzędy gmin mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości.


  Bank BNP Paribas i Orange Polska przekazały nam sprzęt o łącznej wartości miliona złotych! W związku z powyższym zmniejszyliśmy pierwotną kwotę zbiórki z 1 125 000 zł do 125 000 zł. Jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia naszego celu i zebrania potrzebnej sumy!

   

  Bardzo dziękujemy za wsparcie PayU, BNP Paribas oraz Orange Polska!

  Czytaj więcej
 • Antek, Wiktoria, Dawid - oni już chodzą do e-szkoły! - kolejne komputery trafiły do uczniów w całej Polsce. Obdarowani opowiedzieli nam swoje historie

   

  Dzięki komputerowi z dostępem do internetu, w ramach akcji #KomputerDlaUcznia również Antek z Chrzanowa, Wiktoria z Jaworzna, Dawid z Trzcianki, a także cztery siostry z miejscowości Kaczory oraz Alicja, Dominik, Natasza, Kasia i Piotr z Raciborza nareszcie rozpoczęli e-naukę.

    

  Wiktoria jest czternastoletnią, skromną dziewczynką. Pochodzi z wielodzietnej rodziny. Dwa lata temu po długiej chorobie zmarła jej mama, co przyczyniło się do, tego że Wiktoria musiała stać się samodzielna. Dziewczynka, pomimo, że nie stać ją na posiadanie nowoczesnych gadżetów, nigdy nie narzekała na niedostatek, ani nie zazdrościła kolegom. W relacjach z rówieśnikami jest koleżeńska, spontaniczna i towarzyska. Do tej pory brak udogodnień technologicznych nie przyczyniał się do zaniedbania lekcji przez Wiktorię. Obecna sytuacja w kraju sprawiła, że Wiktoria nie miała możliwości uczestniczenia w nauczaniu zdalnym. Jakże wielką radością dla dziewczynki była informacja, że może otrzymać komputer z Internetem, dzięki któremu będzie mogła realizować swój obowiązek szkolny, kontaktować się z rówieśnikami oraz rozwijać swoje zainteresowania, którymi są grafika i malarstwo - opowiada dyrektor szkoły, do której uczęszcza Wiktoria z Jaworzna 

   

  Komentarz Agnieszki Rams, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Korczaka w Jaworznie

   

  W obecnej rzeczywistości stanęliśmy wszyscy przed trudnym zadaniem dostosowania nauczania młodego pokolenia do sposobu, który dotychczas wydawał się odległą przyszłością. Nauczanie zdalne stało się naszą codziennością i w obecnym czasie praktycznie jedyną skuteczną i bezpieczną możliwością kształcenia młodzieży. Po ustaniu tego trudnego czasu nauczanie zdalne pozostanie z nami i naszymi uczniami jako kierunek rozwoju oświaty. Nowoczesna technologia i rozwiązania internetowe umożliwiają realizację obowiązków Szkoły w sposób zdalny. Uczniowie w większości sprawniej niż my potrafią ją obsługiwać. Przełamanie istniejących w nas nauczycielach naturalnych oporów przed nowością jest trudniejsze, ale nie jest niemożliwe i większość z nas ma już za sobą pierwsze lekcje online. Pozostaje jeszcze jedna bariera jaką jest powszechny dostęp do tych technologii i rozwiązań. Rzeczywistość i koleje losu naszych Uczniów i ich Rodzin nie zawsze pozwalają na realizację tych potrzeb, które stają się dla wielu z nich marzeniami. Na szczęście działają takie osoby jak Państwo, które swoimi otwartymi sercami pozwalają na pokonywanie tych przeszkód, spełniając jednocześnie marzenia Uczniów. Komputer z dostępem do Internetu jest dla Wiktorii jak okno na świat, które szeroko zostało przez Państwa otwarte. Widać przez to okno nie tylko to, co nas otacza, bliżej bądź dalej, ale umożliwia także nawiązanie kontaktu z ludźmi znajdującymi się po drugiej stronie tego okna.


  Czytaj więcej
 • W piątek pierwszy komputer z Internetem w ramach akcji #KomputerDlaUcznia trafił do Julii i Alicji, aby mogły uczyć się online! Bardzo się cieszymy, że te uczennice będą mogły skorzystać ze sprzętu i brać udział w zajęciach szkolnych!

  Przy okazji chcemy się podzielić słowami, które otrzymaliśmy od mamy dziewczynek - pani Karoliny i za które bardzo dziękujemy! 


  Mam dwie cudowne córki - Julię i Alicję. Julka uczęszcza do klasy drugiej, Alicja do klasy pierwszej. Córki otrzymały laptop od Fundacji Impact w ramach akcji #KomputerDlaUcznia za co jesteśmy bardzo wdzięczne. To jest chyba najważniejsze podczas obecnej sytuacji z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym przez Koronawirusa - dzieci nie uczęszczają do szkoły. Laptop w tej sytuacji jest Nam niezbędny do nauki. Lekcje codziennie są wysyłane na portal Librus, a od przyszłego tygodnia odbywać się będą lekcje on-line. Dzięki sprzętowi możemy spokojnie kontynuować naukę, nie narażając się na zaległości, które byłyby spowodowane brakiem laptopa, czy komputera. W imieniu swoim i córek jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do daru jaki otrzymałyśmy. Wierzę, że dobro wraca!


  vaa66e10e98dddfb.jpeg  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Impulsem do uruchomienia akcji było rozpoczęcie nauki online w polskich szkołach w czasie epidemii covid-19. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że nadal 13 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera z dostępem do internetu, to oznacza, że od 200 do nawet 500 tys. uczniów nie może uczestniczyć w zdalnych lekcjach.


Nie możemy dłużej zwlekać z rozwiązaniem problemu braku dostępu do podstawowych narzędzi i sposobów edukacji dla najbardziej potrzebujących uczniów. Chcemy by każde dziecko w Polsce mogło bez przeszkód uczyć się online.


Współpracując z przedstawicielami placówek oświatowych, gminami i ośrodkami pomocy społecznej możemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących uczniów.


Razem walczmy z wykluczeniem cyfrowym uczniów i dajmy szansę na lepsze życie. Już dziś dołóżmy do tego swoją cegiełkę!


JAKI JEST NASZ CEL


Celem akcji #KomputerDlaUcznia jest zebranie środków na zakup komputerów z dostępem do internetu i przekazanie ich najbardziej potrzebującym uczniom z polskich szkół w możliwie krótkim czasie. Problem wykluczenia cyfrowego dotyka dzieci z najbiedniejszych rodzin. Dzieci, dla których wartość edukacji publicznej jest relatywnie najwyższa.


JAK DZIAŁAMY


Rozpoczynając akcję #KomputerDlaUcznia, przy wsparciu partnerów: GovTech Polska oraz portalu 300Gospodarka.pl, skontaktowaliśmy się z ośrodkami pomocy społecznej w całej Polsce oraz urzędami w 100 najbiedniejszych gminach w kraju. Przeprowadziliśmy ankietę, aby dokładniej ocenić obecną sytuację i rzeczywiste zapotrzebowanie na sprzęt.


Otrzymaliśmy odpowiedzi z 26 ośrodków, na podstawie których wiemy, że potrzebnych jest co najmniej 750 komputerów z dostępem do Internetu, a liczba ta regularnie rośnie.


Oszacowaliśmy, że koszt pojedynczego zestawu (laptop, modem i karta sim) to 1500 zł, dlatego łączna potrzebna kwota to 1 125 000 zł. Dzięki wsparciu naszych partnerów, Banku BNP Paribas oraz Orange Polska udało się pozyskać sprzęt warty milion złotych! Zatem kwota jaką zbieramy za pośrednictwem zrzutka.pl to 125 000 zł. Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na pomoc dzieciom, otwierając im drzwi do e-klasy.


Jednocześnie Fundacja Impact przekazała 50 komputerów na cel akcji #KomputerDlaUcznia.


INFORMACJA DLA POTENCJALNYCH PARTNERÓW


Jeśli chcesz wesprzeć akcję, ale z jakichkolwiek przyczyn nie możesz przekazać środków przez zrzutka.pl lub chcesz dołączyć do akcji przekazując sprzęt i zostać oficjalnym partnerem skontaktuj się z: [email protected]


ORGANIZATORZY


Organizatorem akcji #KomputerDlaUcznia jest Fundacja Impact, organizator kongresu technologicznego IMPACT.


Partnerzy organizacyjni: PayU, GovTech Polska oraz 300gospodarka.pl

Partnerzy wspierający: Bank BNP Paribas oraz Orange Polska


Więcej o naszej akcji #KomputerDlaUcznia możesz przeczytać na naszej stronie internetowej.


Razem wydajmy wojnę wykluczeniu cyfrowemu uczniów i dajmy dzieciakom szansę na lepsze życie. Być może beneficjenci tej akcji będą w przyszłości walczyć z epidemiami, których jeszcze nie znamy. Już dziś dołóżmy to tego swoją cegiełkę!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 107

PR
PayU S. A.
10 000 zł
AC
accounts
3 600 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
3 000 zł
 
Dane ukryte
1 543 zł
TI
Tom I
1 150 zł
 
Dane ukryte
1 100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MW
Michał Witkowski
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

862 986 zrzutek

i zebrali

758 917 319 zł

A ty na co dziś zbierasz?