id: exv82j

#KomputerDlaUcznia - pomóż w edukacji na odległość!

#KomputerDlaUcznia - pomóż w edukacji na odległość!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
29 831 zł
z 125 000
23%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 602 478 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Akcja #KomputerDlaUcznia daje wymierne rezultaty! W ostatnich tygodniach dołączyli do nas nowi partnerzy, dzięki którym udało się przekazać prawie 600 komputerów dzieciom w całej Polsce!


  PayU wsparło akcję finansowo kwotą 10 000 zł oraz pomogło w zbudowaniu platformy www.komputerdlaucznia.com, łączącej darczyńców, fundatorów sprzętu oraz tych, którzy potrzebują pomocy. Za jej pośrednictwem ośrodki pomocy społecznej, placówki oświatowe oraz urzędy gmin mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości.


  Bank BNP Paribas i Orange Polska przekazały nam sprzęt o łącznej wartości miliona złotych! W związku z powyższym zmniejszyliśmy pierwotną kwotę zbiórki z 1 125 000 zł do 125 000 zł. Jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia naszego celu i zebrania potrzebnej sumy!

   

  Bardzo dziękujemy za wsparcie PayU, BNP Paribas oraz Orange Polska!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Impulsem do uruchomienia akcji było rozpoczęcie nauki online w polskich szkołach w czasie epidemii covid-19. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że nadal 13 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera z dostępem do internetu, to oznacza, że od 200 do nawet 500 tys. uczniów nie może uczestniczyć w zdalnych lekcjach.


Nie możemy dłużej zwlekać z rozwiązaniem problemu braku dostępu do podstawowych narzędzi i sposobów edukacji dla najbardziej potrzebujących uczniów. Chcemy by każde dziecko w Polsce mogło bez przeszkód uczyć się online.


Współpracując z przedstawicielami placówek oświatowych, gminami i ośrodkami pomocy społecznej możemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących uczniów.


Razem walczmy z wykluczeniem cyfrowym uczniów i dajmy szansę na lepsze życie. Już dziś dołóżmy do tego swoją cegiełkę!


JAKI JEST NASZ CEL


Celem akcji #KomputerDlaUcznia jest zebranie środków na zakup komputerów z dostępem do internetu i przekazanie ich najbardziej potrzebującym uczniom z polskich szkół w możliwie krótkim czasie. Problem wykluczenia cyfrowego dotyka dzieci z najbiedniejszych rodzin. Dzieci, dla których wartość edukacji publicznej jest relatywnie najwyższa.


JAK DZIAŁAMY


Rozpoczynając akcję #KomputerDlaUcznia, przy wsparciu partnerów: GovTech Polska oraz portalu 300Gospodarka.pl, skontaktowaliśmy się z ośrodkami pomocy społecznej w całej Polsce oraz urzędami w 100 najbiedniejszych gminach w kraju. Przeprowadziliśmy ankietę, aby dokładniej ocenić obecną sytuację i rzeczywiste zapotrzebowanie na sprzęt.


Otrzymaliśmy odpowiedzi z 26 ośrodków, na podstawie których wiemy, że potrzebnych jest co najmniej 750 komputerów z dostępem do Internetu, a liczba ta regularnie rośnie.


Oszacowaliśmy, że koszt pojedynczego zestawu (laptop, modem i karta sim) to 1500 zł, dlatego łączna potrzebna kwota to 1 125 000 zł. Dzięki wsparciu naszych partnerów, Banku BNP Paribas oraz Orange Polska udało się pozyskać sprzęt warty milion złotych! Zatem kwota jaką zbieramy za pośrednictwem zrzutka.pl to 125 000 zł. Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na pomoc dzieciom, otwierając im drzwi do e-klasy.


Jednocześnie Fundacja Impact przekazała 50 komputerów na cel akcji #KomputerDlaUcznia.


INFORMACJA DLA POTENCJALNYCH PARTNERÓW


Jeśli chcesz wesprzeć akcję, ale z jakichkolwiek przyczyn nie możesz przekazać środków przez zrzutka.pl lub chcesz dołączyć do akcji przekazując sprzęt i zostać oficjalnym partnerem skontaktuj się z: [email protected]


ORGANIZATORZY


Organizatorem akcji #KomputerDlaUcznia jest Fundacja Impact, organizator kongresu technologicznego IMPACT.


Partnerzy organizacyjni: PayU, GovTech Polska oraz 300gospodarka.pl

Partnerzy wspierający: Bank BNP Paribas oraz Orange Polska


Więcej o naszej akcji #KomputerDlaUcznia możesz przeczytać na naszej stronie internetowej.


Razem wydajmy wojnę wykluczeniu cyfrowemu uczniów i dajmy dzieciakom szansę na lepsze życie. Być może beneficjenci tej akcji będą w przyszłości walczyć z epidemiami, których jeszcze nie znamy. Już dziś dołóżmy to tego swoją cegiełkę!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 107

PR
PayU S. A.
10 000 zł
AC
accounts
3 600 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
3 000 zł
 
Dane ukryte
1 543 zł
TI
Tom I
1 150 zł
 
Dane ukryte
1 100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MW
Michał Witkowski
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!