#wspieramykulturę - Zbiórka na wsparcie Fundacji Varsztatovnia ID: exwemg

346 zł z 25 000 zł

1%

346 zł

z 25 000 zł

19 dni

do końca

8

wspierających
1%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pięć lat temu grupa młodych, ambitnych działaczy społecznych miała pomysł. Chcieli stworzyć miejsce, które będzie wspierać niezależnych artystów w ich działaniach, pomoże sztuce rozwinąć skrzydła, stworzy nowe miejsca pracy w sektorze kreatywnym i będzie działać promując wartości takie jak autentyczność, wolność ekspresji, partycypacja obywatelska i świadomość społeczna. Pomysł się ziścił i tak powstała Fundacja Varsztatovnia, która od lokalnego projektu społecznego z Warszawy, stała się ogólnopolską instytucją kultury, wspierającą dziesiątki artystów w siedmiu miastach w Polsce, organizując setki godzin warsztatów, zajęć kreatywnych, koncertów i wydarzeń. Wciąż przyświecają nam te same wartości i cele statutowe.


Przez ostatni czas nie próżnowaliśmy - tylko w 2019 udało nam się zorganizować ponad 25 otwartych koncertów, wesprzeć liczne inicjatywy obywatelskie i młodzieżowe festiwale artystyczne (np. festiwal Kultura Nieponura, Festiwal Teatralny w Kochanowskim), wzbudzić dialog na ważne tematy społeczne (seria Stołeczne Spotkania Społeczne), wesprzeć licznych wschodzących artystów przez promocję ich działalności i organizację warsztatów i wykładów (program Inwestycje w Ambicje, seria Wykłady w Varsztatovni, Monodram Weroniki Walasiewicz i inne), wesprzeć wykluczone grupy społeczne (współpraca z MOPS Kraków i organizacja bezpłatnych warsztatów dla seniorów) i wiele innych.


Nadeszły jednak wymagające czasy - epidemia koronawirusa daje się we znaki nam wszystkim, jednak szczególnie mocno uderza w sektor kultury. W związku z pandemią nie możemy organizować żadnych zajęć i mierzymy się z szeregiem wyzwań organizacyjnych. Warsztaty, które organizujemy są jedyną formą działalności odpłatnej, jaką zajmuje się Fundacja - dlatego obecna sytuacja jest dla nas sporym wyzwaniem budżetowym, szczególnie że nikt z nas nie wie, ile potrwa obecny stan rzeczy. W chwili obecnej Varsztatovnia zatrudnia 34 prowadzących warsztatów, oraz trzy osoby z kadry kierowniczej i sześciu koordynatorów lokalnych oraz wynajmuje przestrzeń w 14 miejscach zajęciowych, co generuje koszty utrzymania, których nie uda się pokryć, jeśli obecna sytuacja nie ustąpi.


Dlatego też zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie Fundacji w tych trudnych czasach. Każda wpłata robi ogromną różnicę - zebrane środki w całości przeznaczymy na realizację celów statutowych Fundacji (więcej o celach statutowych można znaleźć na stronie varsztatovnia.pl w naszym statucie).


Każdą wpłaconą kwotę każdy wspierający będzie mógł odliczyć od kosztów płatnych zajęć obowiązujących w momencie zapisu, odbywających się w dowolnym mieście w którym działamy (Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Trójmiasto, Poznań, Katowice) startujących do końca 2020 roku. Oznacza to na przykład, że jeśli wpłaciłeś 340 zł, a koszt zajęć cyklicznych na które będziesz chciał się zapisać jest takiej wysokości, będą one dla Ciebie bezpłatne.


Dodatkowo, by odwdzięczyć się za pomoc, przygotowaliśmy inne bonusy za Wasze wpłaty:


  • Przy wpłacie dowolnej wysokości umieścimy Cię w podziękowaniach na stronie Varsztatovni po zakończeniu zbiórki
  • Przy wpłacie od 40zł wyślemy Ci odręcznie podpisane przez nasz zespół podziękowania za wsparcie Fundacji
  • Przy wpłacie od 70zł dołączymy do tego dwie superowe przypinki
  • Przy wpłacie od 600zł zorganizujemy dla Ciebie pojednyncze indywidualne zajęcia z tematyki warsztatowej, która Cię interesuje w dowolnym z siedmiu miast (tą kwotę wciąż będziesz mógł odliczyć od kosztu zajęć grupowych)
  • Przy wpłacie od 1200zł wesprzemy organizację Twojego wydarzenia do 70 osób - niezależnie czy planujesz kameralny koncert wokalny, chcesz wystawić spektakl twojej grupy teatralnej czy zorganizować spotkanie dyskusyjne lub warsztat. Udostępnimy Ci przestrzeń w jednym z naszych miejsc, rozpromujemy je na naszych kanałach i zajmiemy się rejestracją uczestników. Wydarzenie musi być oczywiście zgodne z naszymi celami statutowymi :)


Z góry dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie udzielone Varsztatovni (również w postacie udostępnień tej zrzutki)! Wasza pomoc jest nieoceniona i nigdy Wam tego nie zapomnimy <3

Wpłacający8

TC
Tatiana Cecocho
100 zł
TC
Tatiana Cecocho
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

460 974 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?