id: eye2k4

Tobii dynavox- moc, by być sobą

Tobii dynavox- moc, by być sobą

Nasi użytkownicy założyli 1 155 939 zrzutek i zebrali 1 199 881 832 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Marzenie Justyny będzie spełnione! 

  Zamawiamy sprzęt!


  Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy się przyczynili do tak szybkiego osiągnięcia celu, dziękuję wpłacającym i udostępniającym. Gdyby nie to drugie, kto wie ile czasu by zajęło i czy w ogóle dalibyśmy radę osiągnąć sukces. Muszę tutaj wymienić wspaniale zorganizowaną grupę nocnych Mirków 😏, którzy w jedną noc podbili z 6 do ponad 20 tys! 

  Panie i Panowie kłaniam się i dziękuję za wiarę, za zaufanie i za dobre słowo w komentarzach i tam gdzie miałam nie czytać 😏 😄 i ja daję swoje słowo, że podam do waszej wiadomości co kupiliśmy i za ile.

  Ps. Na prośbę jeszcze kilku osób, które utworzyły zbiórki lokalne na rzecz Justyny, zrzutka zostaje otwarta. Jak wiecie u osób z niepełnosprawnościami zawsze jest na co wydać, nadwyżkę przeznaczymy tylko na rehabilitację, bo tego jej sytuacja najbardziej wymaga. 

  Tak się cieszę, że was mam!

  Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych i mam nadzieję, że macie również uśmiechy, że spełniliście marzenie jednej małej istoty, która bez nas nic, a z nami wszystko 😊🫶 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Cześć, jestem Justyna.

Mój cel: 25 000 zł na 

Komunikator Tobii dynavox wraz z oprogramowaniem i osprzętem.


Za kilka tygodni będę musiała oddać wypożyczony odpłatnie sprzęt Tobii dynavox, z którego korzystam dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Retta z Konina oraz zaprzyjaźnionej Fundacji Dla Nich z Warszawy. 

Metoda komunikacji , którą do tej pory się posługiwałam (tablica z literami na wzór klawiatury komputerowej) nie dla wszystkich jest zrozumiała,  wymaga całkowitego skupienia dwóch osób ponieważ wskazuję litery wzrokiem, a druga osoba odczytuje, bądź piszę jednym palcem na tablecie, co zajmuje dużo czasu.


Nie wszyscy wiecie - od kilku lat piszę książkę. Idzie mi to na razie bardzo wolno, ponieważ piszę ją na tablecie kciukiem, przy czym ruchy mimowolne ramion skutecznie mi to utrudniają.

Skończyć i wydać ją to moje wielkie marzenie!


Na Tobii’m piszę wzrokiem ( kamera śledzi ruch gałki ocznej) i nie ukrywam, że idzie mi to łatwiej i szybciej.


Dzięki elektronicznej tablicy i oprogramowaniu mogę samodzielnie napisać i „wypowiedzieć” co tylko chcę i z każdym  mogę teraz rozmawiać!


Jak sami widzicie komunikacja za pomocą Tobii to rewelacja i zarazem rewolucja w moim życiu. 


Więc może w dalszej przyszłości napiszę więcej książek 😏. A może to będzie dla mnie sposób na realizowanie siebie, na rozwijanie pasji, a może na pracę, na życie! 


Pomożecie mi zdobyć to cudo?


Z całego serca dziękuję za wsparcie udzielone w ramach zrzutki. Każda wpłata to dowód na Wasz wyraz wsparcia mnie i moich marzeń.


Moja krótka historia: 

Mam 25 lat 😱😁, urodziłam się z mpd, postać czterokończynowa spastyczna plus ruchy mimowolne ramion, niechodząca samodzielnie, niemówiąca, zależna od innych, uwięziona we własnym ciele. 


Byłam zawsze między ludźmi- począwszy od przedszkola, przez klasę podstawową integracyjną, gimnazjum i liceum. Tam poznałam życie szkolne, miałam przyjaciół. W 2020r. ukończyłam liceum ogólnokształcące o profilu humanistycznym, maturę zdałam w całości w 2023r. (żeby pokonać matematykę, potrzebowałam więcej czasu 😉) 

Szkoda tylko, że wcześniej nie miałam pojęcia o takich możliwościach elektronicznych, nauka i egzaminy byłyby zdecydowanie łatwiejsze..


W tym roku planuję studia- kierunek polonistyczny lub sztuka pisania.


Kocham polskie kino, polską muzykę i książki oczywiście polskich pisarzy 😁. Sama trochę piszę wiersze. Uwielbiam podróże, pływanie i jazdę na rowerze. 

Poza tym cieszę się życiem, jakie mam, łapię każdy dzień, marzę i planuję… 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 375

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków