id: eygcwn

Zakup i odrestaurowanie samochodu STAR 25

Zakup i odrestaurowanie samochodu STAR 25

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 784 zrzutki i zebrali 1 162 202 552 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy pieniądze na zakup i odrestaurowanie samochodu STAR 25


Rapa para, rapa para chcemy uratować Stara.

Szanowni Absolwenci, Uczniowie, Pedagodzy i sympatycy Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi. Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym nasza szkoła otrzyma imię Profesora Jerzego Romualda Wernera. Być może nie wszystkim to nazwisko coś mówi, ale jestem przekonany, że dla każdego kto choć trochę interesuje się motoryzacją, nazwa STAR kojarzy się niezmiennie z ciężarówkami produkowanymi w Starachowicach. Otóż Profesor Jerzy Werner, był jednym z tych inżynierów, którzy po czasach wojennej zawieruchy, odbudowywali rodzimy przemysł motoryzacyjny tworząc pierwszy polski samochód ciężarowy STAR 20. Z biegiem lat samochód STAR był poddawany różnorakim zmianom i modernizacjom, a także zmieniał się jego „numer taktyczny”. Profesor Jerzy Werner tworząc podwaliny polskiej motoryzacji, tworzył jednocześnie naukowe zaplecze dla przemysłu organizując w Łodzi Politechnikę, w której w latach późniejszych piastował stanowisko dyrektora Instytutu Pojazdów, dziekana Wydziału Mechanicznego oraz Rektora.

Drodzy Absolwenci, wiemy jak wielu z Was tęskni za „Maluchem” nad wejściem do szkoły, być może kiedyś powróci, ale póki co mając takiego patrona, chcielibyśmy ocalić od pocięcia na żyletki choć jednego STARA i sprawić, aby zamiast gnić gdzieś w trawie czy na złomowisku stał się nową „relikwią” naszej szkoły. Mamy świadomość, że znalezienie STARA 20, jest szukaniem igły w stogu siana (a może nie?), dlatego chcemy uratować od zagłady STARA 25, którego można jeszcze na różnego rodzaju aukcjach znaleźć i tchnąć w niego nowe życie, aby pamięć o jego konstruktorze była wiecznie żywa.

Zwracamy się więc do Was wszystkich z prośbą o pomoc w sfinansowaniu zakupu takiego pojazdu, aby nasi uczniowie odbudowując go, mogli wykazać się swoją kreatywnością, wiedzą i nabytymi umiejętnościami, aby poczuli się jak ci pionierzy, tworzący przed laty na powojennych zgliszczach zalążki polskiego przemysłu. Szkoły nie stać na zakup takiego pojazdu i ze względów formalnych, nie może zorganizować takiej zbiórki, dlatego też poprosiliśmy o pomoc w organizacji Zrzutki, przyjaciół naszej szkoły, współorganizatora zjazdu absolwentów samochodówki Fundację Szkolną im. Michaliny i Witolda Sobieszczuków, która w tym celu udostępniła nam specjalne konto na rzecz zebrania środków na zakup STARA 25. Naszym celem jest zebranie kwoty 12.000 złotych. Wiemy, że kryzys, inflacja itd., ale jest nas przecież absolwentów rozproszonych po całym świecie setki, jeśli nie tysiące, więc jeśli każdy z nas wpłaci choćby symboliczną kwotę, to jest szansa, że uratujemy jednego STARA przed pocięciem na przysłowiowe żyletki i będzie błyszczał na szkolnym dziedzińcu na prawdziwą gwiazdę przystało.

Wierzymy, że nasz apel nie pozostanie bez echa i wkrótce będziemy mogli pochwalić uratowaną legendą i informować Was o postępie prac nad naszą „Gwiazdą”.

Liczymy na Was!!!

Uczniowie i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi, już wkrótce im. Profesora Jerzego Romualada Wernera
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 148

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków