id: eyw555

Pomóż nam wyremontować Schronisko dla Bezdomnych w Będzinie – Łagiszy i cieszyć się własnym ciepłem podczas tegorocznej zimy.

Pomóż nam wyremontować Schronisko dla Bezdomnych w Będzinie – Łagiszy i cieszyć się własnym ciepłem podczas tegorocznej zimy.

Nasi użytkownicy założyli 1 188 428 zrzutek i zebrali 1 251 332 512 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Budynek w którym mieści się Schronisko dla Bezdomnych Caritas Diecezji Sosnowieckiej

w Będzinie – Łagiszy powstał

w latach 60- tych XX wieku na potrzeby Elektrowni – Łagisza, służył jako hotel robotniczy. Schronisko dla bezdomnych w tym budynku jest prowadzone od 1994 r. Placówka dysponuje 50 miejscami dla osób będących kryzysie bezdomności,  sanitariatami oraz świetlicą terapeutyczną, w której prowadzone są kursy i terapie.

Rocznie zapewniamy podstawowe potrzeby ok. 85 osobom bezdomnym przebywającym

w placówce. Mieszkańcy domu mają zapewnione trzy posiłki dziennie, w tym jeden gorący, dostęp do urządzeń sanitarnych i podstawowych środków czystości i higieny. W najbliższym otoczeniu budynku zostały nasadzone drzewa iglaste sosny, świerki, a także na działkach sąsiadujących brzozy i topole, które w okresie letnim dawały cień mieszkańcom. Niestety, zbyt bliskie nasadzenie od budynku spowodowało zniszczenie poszycia dachu. Wchodzące konary oraz zalegające liście i igły na dachu spowodowały uszkodzenie poszycia dachu, pojawienie się wilgoci w pokojach, nad którymi cały czas zalegały liście i igły. Uszkodzenia były na tyle duże i poważne,

że zaistniała konieczność wymiany całego poszycia dachowego. Dzięki ludziom dobrej woli, ciężkiej pracy oraz zebranym środkom udało nam się w ostatnich tygodniach wyremontować poszycie dachowe.

Placówka nie czerpie korzyści materialnych z prowadzenia Schroniska. Środki otrzymane na utrzymanie każdej osoby będącej w kryzysie bezdomności przeznaczone są na: wyżywienie, środki czystości, opłacenie wszystkich rachunków (energii elektrycznej, ciepłej wody, ogrzewania itp.) oraz na wynagrodzenie dla personelu schroniska.

Coraz wyższe rachunki za energię elektryczną sprawiły, że postanowiliśmy wyposażyć nasze Schronisko w panele fotowoltaiczne i stać się na ile to możliwe niezależnymi energetycznie.

Koszt systemu fotowoltaicznego został wyceniony na 77.121 zł. Udało nam się pozyskać dotacje i dofinansowania w kwocie 40.000 zł, brakuje jeszcze 37.121 zł, aby cieszyć się własnym ciepłem podczas tegorocznej zimy.


Wierzymy, że dzięki Państwa wsparciu uda nam się osiągnąć nasz cel.

Za każde wsparcie już teraz przekazujemy serdeczne „Bóg zapłać”.

 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 15

AI
Ania i Miłosz
50 zł
RK
Rafał
10 zł
AM
Parafia MB Bolesnej w Czeladzi Piaskach
1 000 zł
Ks. Łukasz G.
500 zł
XP
x. Przemysław
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
ER
ERS
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
AM
Anonimowy
20 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!