id: ez47hw

Polacy w Auschwitz Nie pozwólmy światu zapomnieć

Polacy w Auschwitz Nie pozwólmy światu zapomnieć

Nasi użytkownicy założyli 1 166 183 zrzutki i zebrali 1 212 523 114 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

zc0c7c8d8aa2fa36.jpeg


Niemiecki Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz został założony w roku 1940 z przeznaczeniem dla Polskich więźniów politycznych. Pierwszy transport do obozu miał miejsce 14 czerwca 1940 roku. Przywieziono wtedy z więzienia w Tarnowie 728 Polaków. Do obozu przychodziły kolejne transporty i szybko zapełnił się więźniami. Wysoka śmiertelność spowodowana była wieloma czynnikami. Niemcy głodzili więźniów, eksploatowali ich fizycznie, w końcu bili i karali za najmniejsze przewinienie. Rok później jednym z transportów przyjechał więzień, który szybko zorientował się, że według numeracji, którą otrzymał brakuje w obozie kilkunastu tysięcy więźniów. Wyniszczanie narodu polskiego zostało przez Niemców zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Auschwitz jest tego wyraźnym przykładem.


Jednakże w mediach zachodnich, a już nawet w coraz większym stopniu i w polskich panuje przekonanie, że na uwagę zasługuje jedynie martyrologia narodu żydowskiego. Jest to głęboko krzywdzące. W styczniu roku 2020 ten temat zajmował coraz więcej mojej uwagi. Postanowiłem się zaangażować i poświęcić temu tematowi. Przekazywanie tych informacji przerodziło się w coś o wiele poważniejszego. Każdy taki projekt potrzebuje wsparcia finansowego. Jest wiele elementów o które trzeba zadbać, by osiągać coraz większą rozpoznawalność. W efekcie jednak otrzymujemy coś o wiele cenniejszego. Trwałość przekazywanych informacji.


Auschwitz nie został jeszcze w pełni odkryty. Poruszamy się po niepełnych archiwach i w atmosferze pewnej wybiórczości materiałów publikowanych oficjalnie. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele. Wszystkie te zaniedbania (również nasze) powodują, że niezwykle łatwo, jest narzucać obcy nam styl myślenia.


Moje działania możesz obserwować TUTAJ Zapraszam również do kontaktu poprzez portal.


Celem tej zbiórki zebranie funduszy na powstanie strony internetowej Polacy w Auschwitz - projekt graficzny już istnieje i był dostępny dla odwiedzających, jednakże, by wszystko mogło działać na wysokim poziomie, potrzebny jest odpowiedni serwer, zabezpieczenie strony przed atakami hakerskimi (https), przygotowanie strony mobilnej. Odpowiednie moduły są kosztowne. Nie jest mi obce przygotowanie grafiki na strony, jednakże dołączanie kolejnych funkcjonalności bez odpowiedniego doświadczenia, może się skończyć niepowodzeniem.


Poświęcając swój prywatny czas trudno jest zainteresować większą publiczność. Wiadomości graficzne pojawiają się późnym wieczorem, po tym gdy przetoczy się już narracja danego dnia. Mimo tego profil zaczyna być rozpoznawalny. Jeśli możesz pomóż przekształcić pracę nad profilem w nie tylko w pełni profesjonalny portal, ale także miejsce, które będzie skupiać osoby, które nie pozwolą innym zapomnieć.


Zachęcam do spokojnego zagłębienia się w biogramy.

Dziękuję za przeczytanie i zachęcam do kontaktu.

Głębokie ukłony wszystkim wpłacającym.


Zebrane już pieniądze pozwolą, choć jest to duże wyzwanie, na stworzenie na sub-domenach szkieletów stron anglojęzycznej i niemieckojęzycznej. Niestety nie jest to równoznaczne z pełnym przygotowaniem tych stron w dwóch dodatkowych językach. Sama praca nad polską stroną pochłania czas. Biogramów do wypełnienia na podstronie Auschwitz jest około 240! Wypełnienie jednego z nich to około 2 - 3 godziny. Projekt ma objąć w fazie początkowej również obozy Dachau i Ravensbruck (porównywalna liczba biogramów). I nie będzie to koniec! Będę dołączał kolejne obozy i miejsca kaźni Polaków. Tutaj jednak nastąpi to już po oddaniu stron do użytku. Tłumaczenia i doprowadzenie tych stron do pełnej funkcjonalności do dodatkowe finanse. Będę próbował wymyślić system, w którym nie będzie to bardzo kosztowne. Istnieje jednak pytanie. Czy w obliczu zalewania nas kłamstwami stać nas na spokojne oczekiwanie, aż z ofiar staniemy się sprawcami? Byłem przekonany, że ważność projektu jest postrzegana przeze mnie, na najwyższym stopniu, dlatego że jestem jego autorem. Niestety wszystkie zdarzenia geopolityczne potwierdzają coraz bardziej moją tezę, że nie ma dziś ważniejszego projektu w Polsce!


By skrócić oczekującym na strony czas oczekiwania przygotowałem kilka artykułów i opracowań (1. Gardelegen! 2. Pociąg śmierci! 3. Spalenie więzienia Radogoszcz! 4. Wstęp do Jedwabnego!). Częściowo publikowałem już screeny artykułów. Historia ojca Maksymiliana Kolbe była rozdawana chętnym w pliku PDF. Dodatkowe historie niech będą zaskoczeniem dla czytelników.


Wyznaczyłem sobie termin oddania do użytku stron na 1 września 2021 r. Wygospodarowałem dla siebie czas wolny, by nic nie przeszkadzało w realizacji. Jednakże obawiam się, że ten czas i tak będzie mijał nieubłaganie. Zwracam się z uprzejmą prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc w dotrzymaniu terminu. Potrzebne są dodatkowe środki finansowe, które w całości zostaną przeznaczone na realizację projektu.


Pieniądze już zebrane pozwoliły na techniczne przygotowanie strony. Każda wpłata ma znaczenie i przybliża termin wrześniowy do pełnej realizacji. Ukończenie jedynie polskiej strony i jej wypełnienie to 30 dni ciężkiej pracy na wszystkich poziomach. Graficznym, merytorycznym, historycznym. Najbardziej pożądane jest jednak, by wszystkie strony pojawiły się w tym samym czasie. To cel do którego będę dążył przez kolejne 40 dni. Zachęcam do pomocy! Poproszę o pomoc! Działajmy!

q449c340976b51a5.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 35

 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków