id: ezfd4v

Budowa świetlicy dla dzieci ulicy w Etiopii, mieście Auasa

Budowa świetlicy dla dzieci ulicy w Etiopii, mieście Auasa

Nasi użytkownicy założyli 957 427 zrzutek i zebrali 964 040 011 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Moi drodzy! Po raz kolejny udajemy się do Etiopii z misją medyczną. W zeszłym roku z Polish Medical Team Helping Hand wykonaliśmy kilkadziesiąt operacji niosąc pomoc ofiarom wojny domowej w Etiopii. (Tu szczegóły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100078008452911). Poznaliśmy piękny kraj, świetnych ludzi ale także ubóstwo na tak wielką skalę, że uświadomiło to nam jak wielkie szczęście mielismy rodząc się Polsce. Jakie szczęście i możliwości mają Polacy, czego niestety nie można powiedzieć o większości dzieci Etiopii. W tym roku oprócz pomocy medycznej chcemy rozszerzyć działalność na pomoc właśnie najmłodszym, aby dostały szansę na lepszy start - czyli posiłek i podstawową edukację, a nie żebranie na ulicach i -na przykład- wdychanie oparów benzyny co tłumi głód i poczucie bezsilności...

Potrzeby w wielu rejonach tego afrykańskiego kraju są ogromne, a chcieliśmy mieć pewność że nasze i Wasze pieniądze dadzą jak najwięcej efektu- dadzą radość, uśmiech i nadzieję na lepsze jutro dla jak największej ilości dzieciaków. Szczęśliwie trafiliśmy na działalność Polki, która działa w tej materii od prawie 7 lat :)


Magda Soboka najpierw pracowała w szkole i w parafii, ale widok dzieci nie dawał jej spokoju. Dlatego założyła Fundację Dzieci Etiopii "Barkot" i tuż po tym ośrodek dla dzieci ulicy.

Od ponad trzech lat Magda i jej fundacja pomaga najbiedniejszym dzieciom, które często wałęsają się ulicami miasta Auasy prosząc o drobne, czy coś do jedzenia.

Pracownicy socjalni fundacji wychodzą do nich, by zapraszać je na zajęcia otwarte w ośrodku, gdzie mogą zjeść śniadanie, bawić się i uczyć, a docelowo zacząć formalna edukację i zamieszkać w ośrodku lub wrócić do swojego domu rodzinnego.

Misja Magdy wśród dzieci ulicy zaczęła się bardzo skromnie od pomocy kilku dzieciakom, ale w tej chwili fundacja ma już ich pod opieką ponad 100!

Niestety póki co fundacja nie ma żadnego własnego budynku, a wszystkie pomieszczenia są wynajmowane, co jest dużym wyzwaniem, bo z roku na rok wynajem jest coraz droższy. Dlatego też marzy im się wybudowanie własnego ośrodka. Jest to bardzo drogie przedsięwzięcie.

Nie mniej jednak Magda wierzy, że marzeniom trzeba pomagać, by się spełniły i kupiła niedawno kawałek ziemi. Zanim stanie na nim cały budynek, wspólnie chcielibyśmy wybudować tam prostą świetlicę dla dzieci, w którym już wkrótce mogłyby się odbywać otwarte zajęcia. Teren znajduje się na uboczu miasta- nie ma tam żadnych rozrywek dla dzieci. Często właśnie z takich miejsc dzieci idą do centrum miasta szukać czegoś ciekawszego. A miasto niestety ma na dzieci bardzo niekorzystny wpływ. Dlatego prowadzenie świetlicy miałoby charakter prewencyjno- pomocowy. 

W świetlicy odbywałyby się różne zajęcia:

-edukacyjne

-motywacyjne

-artystyczne (muzyczne, plastyczne)

-o zdrowiu i higienie (dzieci oczywiście miałyby dostęp do czystej wody i mydła)

-o życiu 

-sportowe

-rekreacyjne

-zabawowe


Strona fb działalności fundacji Magdy: https://www.facebook.com/dzieci.etiopii

Filmik pokazujący życie dzieciaków w Awwasie: https://www.youtube.com/watch?v=FQgdV_rkfOc


Akcję będziemy na bieżąco komentować i nagrywać relację tik toku: https://www.tiktok.com/@goodstuffforethiopia?_t=8Z0FVkLZXBV&_r=1&fbclid=IwAR21vMjxVq1mA2K2WLCYLwPfJRbiCFwyGMl4bshnFokwIxHuPLGJZYXISjw


Akcji patronuje także Paula Gruszecka, której chęć pomocy dzieciom i udział w kolejnej akcji charytatywnej napędza także to wydarzenie:

https://www.tiktok.com/@paulagruszecka?_t=8Z0GhETf2lK&_r=1&fbclid=IwAR2tH3T4VKkZ0GXQ9nilnnASlscEAI67vZM3VNtrM-zF8dvg4yxjC80pq3c


W ramach tej zrzutki chcemy wybudować ogrodzenie i prosty budynek, który będzie przeznaczony na świetlicę. Zachęcamy do dołożenia małej cegiełki w celu, który może zrobić dużą różnicę wielu dzieciom. Misję medyczną planujemy na przełomie lutego marca 2023r. Oprócz szeregu działań medycznych mamy w planie dotarcie do ośrodka Magdy, spotkanie się z jej podopiecznymi, wręczenia każdemu z nich po upominku... Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą uda nam się wywołać na ich twarzach dużo szczerego, pięknego uśmiechu :)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 340

 
Dane ukryte
17 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
1 zł
BD
Bartosz Derda
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków