id: ezhagb

Zbieramy na sprzęt do nauki zdalnej dla dzieci wykluczonych cyfrowo

Zbieramy na sprzęt do nauki zdalnej dla dzieci wykluczonych cyfrowo

20 117 zł 
z 100 000 zł
20%
zakończona 30.06.2020r
150 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności9

 • Komputery od nas powędrowały już do ponad 100 miejsc w całej Polsce. Zerknijcie na mapę. :)

  m6e8bc25a13acb4c.png

  Czytaj więcej
 • Kolejne komputery lecą do dzieciaków! Łącznie jest już 180 sztuk przekazanego sprzętu, a w przyszłym tygodniu dotrą do nas kolejne dyski, będziemy więc wyposażać i przygotowywać do transportu następne kilkadziesiąt. :)

  Wielkie dzięki dla Serwisu laptopów Prolap za wsparcie w przygotowaniu dysków SSD, na których dzieciaki mogą znaleźć Windowsa 10 i programy do nauki i zabawy!

  dc8b3d49fae55303.jpeg

  Czytaj więcej
 • Ostatnie dwa tygodnie intensywnej pracy zaowocowały przekazaniem 90 z 300 komputerów stacjonarnych, a dodając do tego wcześniej przekazany sprzęt, wyjdzie 140 sztuk, które są już u dzieciaków!

  To wszystko dzieje się dzięki kolejnym super wolontariuszom i partnerom, którzy wspierają nas w doposażaniu komputerów, przygotowywaniu paczek i transporcie.


  Wielka piona w podziękowaniu dla:

  Rajapack - za bezpłatne wsparcie w cały osprzęt potrzebny do pakowania,

  Inpost - za umożliwienie bezpłatnej wysyłki komputerów w całej Polsce,

  DTS - za bezpłatną pomoc w większych transportach i logistyce

  Rossem Pack - za kartony do wysyłki

  kartony-opakowania.pl - paleta wypełnień tekturowych do zabezpieczenia paczek


  Działamy dalej, aby w najbliższym czasie przekazać dzieciakom resztę sprzętu!


  b6d40d04fa25e87a.jpeg

  i5b297010390d228.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kompletujemy, pakujemy i wysyłamy! Pierwsze 15 z 300 komputerów pojechało do dzieciaków - wczoraj do krakowskiej placówki, gdzie jest 51 uczniów. Kolejne kilkadziesiąt sztuk wypuszczamy w najbliższych dniach.

  Choć dużo domów dziecka otrzymało pomoc ze sprzętem, to zbierając zapotrzebowanie, dalej zgłasza się do nas dużo miejsc, gdzie są pojedyncze komputery na kilkanaścioro dzieci. I to najczęściej są starsze jednostki - niejednokrotnie na Win XP!

  p14e4ebf0fe94106.jpeg

  Czytaj więcej
 • Tuż przed majówką odebraliśmy kolejny sprzęt. Dzięki Sabre każdy komputer ma już monitor!

  Kupiliśmy też 90 dysków twardych i kart sieciowych od OleOle.pl w super cenie, a Precio.pl przygotowało te dyski z Windowsem i niezbędnymi programami do nauki zdalnej i nauki programowania. Dziękujemy! :)


  W najbliższych dniach będziemy wysyłać część komputerów do dzieciaków, a z kolejnych, zebranych tu środków dalej kupujemy dyski, karty sieciowe i słuchawki.

  n80e78fd14a344c6.png

  ha80a4923e4e7d05.png

  Czytaj więcej
 • Działamy dalej! :)

  Wczoraj odebraliśmy 100 monitorów od jednej z firm, zakupiliśmy też 90 dysków twardych. W najbliższym czasie czeka nas odbiór kolejnego sprzętu i wysyłka do potrzebujących dzieciaków.


  Zebrane tutaj środki cały czas przeznaczamy na pełne doposażanie, aby gotowe komputery mogły służyć do nauki przez długie lata.

  d3739ca5fe82d393.png

  Czytaj więcej
 • W Wielki Piątek odebraliśmy od State Street Bank Polska 300 komputerów, myszek i klawiatur, które po doposażeniu w dyski i monitory trafią do najbardziej potrzebujących domów dziecka, by dzieciaki mogły kontynuować zdalną naukę. A dzięki współpracy z Ogólnopolskim Portalem Domów Dziecka trafią w miejsca, gdzie tego sprzętu brakuje najbardziej.


  Z zebranych tutaj środków kupujemy dyski i monitory, aby skompletowane i gotowe komputery przekazać w najbardziej potrzebujące miejsca.

  ffb5fd06a706c67f.png

  Czytaj więcej
 • Jedna z zaprzyjaźnionych firm przekazała nam 300 komputerów. Trafią one finalnie do dzieci z domów dziecka. Odbieramy je w piątek 10 kwietnia, by skompletować całość i przygotować do wysyłki.

  Jest to dobry sprzęt, który będzie mógł służyć przez lata, 4 lub 8 GB RAM pamięci i procesorach intel core i5. Potrzebujemy jeszcze wsparcia finansowego na zakup dysków i monitorów – szacowany całościowy koszt zakupu to 111 000 zł.

  Pod kątem logistycznym współpracujemy z portalem domydziecka.org. Mamy również zweryfikowaną listę placówek, do których ten sprzęt trafi. Są to najtrudniejsze przypadki, w których średnio na kilkanaście dzieci przypadają dwa-trzy komputery.

  Czytaj więcej
 • Pierwsze komputery są już u Hakersów ;) Powodzenia w nauce!h45cf3190af47db8.jpeg


  od582ce49fc8df7e.png

  fa23539121b4e927.png

  v0c54ecefc612b5e.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

25 marca ruszyły obowiązkowe zajęcia online w całej Polsce. Oficjalnie ponad 90% szkół jest do tego przygotowana. A w rzeczywistości?


Niewielka wieś w województwie mazowieckim, 300 mieszkańców. A wśród nich rodzina zastępcza, która ma pięcioro dzieci w wieku szkolnym i jeden komputer stacjonarny. 200 km dalej wieś, gdzie jest pół tysiąca mieszkańców i rodzina zastępcza z 13 dziećmi. Do nauki mają dwa laptopy.


Rodzina zastępcza w jednej z wielkopolskich wsi opiekuje się siedmiorgiem dzieci, a do nauki mają dwa laptopy ze starym oprogramowaniem. W Rodzinnym Domu Dziecka w tym samym województwie mieszka ośmioro dzieci i mają dwa laptopy. Wszystkie naraz nie są w stanie z nich korzystać, a za niezalogowanie się w odpowiednich porach dostają nieobecności, jakby to był zwykły dzień w szkole.


Takich sytuacji jest teraz tysiące. Z dnia na dzień dzieci, rodzice, wychowawcy muszą się przystosować do nowej rzeczywistości. Robią wszystko, żeby nie przerywać nauki, ale nieraz jest to dla nich niemożliwe.


W Hakersach na co dzień łączymy się, by wspierać potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się, ucząc ich programowania i robotyki. Teraz skupiamy nasze działania na zapewnieniu im sprzętu do podstawowej nauki szkolnej. Przekazujemy od siebie 10 000 zł i już kupujemy pierwsze komputery, ale to jest zaledwie początek. Zbieramy na kolejny sprzęt, żeby pomóc jak największej liczbie rodzin, placówek i przede wszystkim - dzieci. 


Jako Hakersi nie możemy bezczynnie patrzeć, jak cała sytuacja odbija się na najbardziej potrzebujących dzieciakach. Dołącz do nas i dorzuć coś od siebie, żebyśmy wspólnie mogli zhakować system, a dzieci mogły dalej się uczyć!


Jeśli masz sprzęt, który możesz przekazać, odezwij się do nas - znamy dzieciaki, które na pewno z tego skorzystają.

https://www.facebook.com/HakersiPL/

https://bit.ly/FundacjaSarigato-Hakersi


[email protected]

+48 668 161 149

Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 150

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

877 653 zrzutki

i zebrali

805 814 424 zł

A ty na co dziś zbierasz?