id: ezn6b5

Operacja oka Chichota

Operacja oka Chichota

Nasi użytkownicy założyli 917 051 zrzutek i zebrali 885 018 911 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Przez stan zapalny w prawym oku Chichot jeszcze tydzień musi zostać w klinice.

  Dostaje silne leki co 48 godz. w zastrzyku.

  Z lewego oka lekarze są bardzo zadowoleni. Dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków.

  Myślę,że oboje źle znosimy rozłąkę...-mi odechciało się jeździć konno...on nie daje sobie podać leków do oka i jest ,,niedotykalski". Z jednej strony cieszę się jak dostanę zdjęcie/filmik...a z drugiej serce boli jak widzę jaki jest smutny...

  Wierzę,że już kolejnej zmiany co do jego powrotu nie będzie i już załatwiam transport na przyszły tydzień.

  je75adfb63a13d3a.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Witam .Łatwiej jest pomagać niż prosić o pomoc...Tym razem i ja jestem zmuszona zwrócić się o nią do Was.

W sierpniu 2020r usłyszałam-,,to koń dla Ciebie" i na mojej drodze stanął ON-6cio letni folblut-Chichot.

Nasza droga nie była łatwa...był strach,były łzy,rzucanie kaskiem i wielokrotne oznajmianie,że rezygnuję z jeździectwa skoro nie mogę sobie z Nim poradzić.Mimo wszystko narodziła się między nami niesamowita więź,której nie jestem w stanie nikomu wyjaśnić lecz widać ją golym okiem. 2 lata temu płakałam jak miałam na niego wsiąść-dziś pękło by mi serce jakby coś mu się stało...Jeździmy w tereny,skaczemy,bierzemy udział w akcjach charytatywnych, w inscenizacjach ,w rajdach,Hubertusach,nawet czasami się ścigamy ( co On uwielbia). Wszystko szło,,idealnie" można by powiedzieć aż do września 2021r...2 dni po powrocie z Mikoszewa Chichot zaczął łzawić i mrużyć oko. Myślałam,że go przewialo. Po paru dniach wezwałam weterynarza. Koń dostał krople,środek przeciwzapalny i przeciwbólowy. Pomogło...ale na parę miesięcy. Po 2 wizycie na 95 % padła diagnoza ŚLEPOTA MIESIĘCZNA-inaczej nawracające zapalenie błony naczyniowej. Jeat najczęstszą przyczyną utraty wzroku u koni.

Cały rok szykowaliśmy się do 8-mio dniowego rajdu na który nie dane nam było pojechać, ponieważ przyszedł kolejny atak...

Po konsultacji z lekarzem ustaliśmy,że Koń musi przejść operację, której w Polsce nie robią.

Dostałam namiary na lekarza z Niemiec,który pracuje w klinice ,w której robią WIREKTOMIĘ-polega na usunięciu zainfekowanego ciała szklistego wraz z komórkami zapalnymi i zastąpieniu go jałowym roztworem- taką operację musi przejść 20września mój Chichot,żeby uratować wzrok.

Koszt operacji to3500-4000 euro. Po atakach Chichotowi zostały zrosty więc kosz będzie większy ponieważ trzeba je rozbić aby mógł widzieć.

16.09 mamy zamówiony transport (2200zl w jedną stronę) do tego czasu raz w tygodniu mamy wizyty lekarza,który sprawdza czy oko nie reaguje negatywnie na silne leki. Poza tym jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzem z Niemiec. O wszystkich kosztach nawet nie będę pisać ale mogę przesłać na bierząco.

Nie liczę, że uzbieram całą kwotę ale może chociaż część.

Dziękuję WSZYSTKIM za udostępnienie i wpłacenie chociaż symbolicznej złotówki,to dla mnie ogromna pomoc.

W życiu każdego jeźdźca, kiedyś pojawia się ten jeden Koń,który zmienia wszystko...wiem, że moim jest Chichot i żadnego innego nie będzie.

t8c72f096bd1b1d8.jpg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 83

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków