id: f23g2y

URATUJ KOLEGÓW SERNIKA!

URATUJ KOLEGÓW SERNIKA!

Nasi użytkownicy założyli 1 190 029 zrzutek i zebrali 1 254 296 816 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Serniczek to nasz podopieczny. Trafił do nas jako dzieciak, ze złamaną w dwóch miejscach, przednią nóżką i realnym ryzykiem amputacji nogi.

2upQXolNe961txbG.jpgMocno utykał, a lekarze nie dawali szans na przeżycie w naturze z takim defektem, dlatego został u nas i zapoznawał się z ludźmi i z psami. Jego najbliższą przyjaciółką stała się Pepa, z którą utrzymuje kontakty do dziś, ale tylko w tych miesiącach, w których nie jest agresywny z powodu rui u saren. Z czasem nóżka zrosła się ładnie i poruszał się coraz sprawniej.

9ALV0RbCggY3oBKN.jpgDziś nie poznalibyście, że coś mu dolega, bo tylko wprawne oko dostrzeże różnicę w stawianiu przedniej nogi, i to tylko wtedy, gdy jest trochę zmęczony! :)


Sernik sprawił, że zakochaliśmy się w tym gatunku i postanowiliśmy ratować sarny, które podobnie jak on, traciły zdrowie (a najczęściej życie) podczas prac w polu.

ezckv3hGKVKl28Tr.jpg

W przeciągu dwóch lat trafiło do nas kilka takich saren - niestety, żadnej nie udało się uratować, z powodu rozległych obrażeń.

dK0tOOpSmHxZW16F.jpgPostanowiliśmy otworzyć własny ośrodek, nastawiony na niesienie pomocy poszkodowanym sarnom, oraz organizować akcje uświadamiające rolników, w jaki sposób mogą wykonywać pracę na roli, by zwiększyć bezpieczeństwo małych saren. VeAppgef2nfI7cBu.png

W tym roku staliśmy się właścicielami terenu pod lasem, w urokliwym miejscu, idealnym na ratowanie dzikich zwierząt. Ale aby zacząć pomagać w tej kwestii na większą skalę, potrzebujemy ogrodzić teren dla saren wysoką na 2,5 metra, bezpieczną siatką i przystosować go do życia w nim saren. Teren musi być podzielony na kilka wybiegów, aby kozły takie jak Sernik, nie były zmuszone dzielić przestrzeni z innymi samcami, co byłoby niebezpieczne. Musimy postawić tam budynek z kilkoma pomieszczeniami, w których ranne sarny będą mogły dochodzić do zdrowia, jednocześnie czując się bezpiecznie i nie wchodząc w bliskie interakcje z ludźmi i psami, na wypadek, gdyby udało się je zwrócić przyrodzie po odzyskaniu pełnej sprawności. Potrzebujemy pomieszczenia na trzymanie siana, słomy, potrzebujemy paśnika.

Dlaczego Sernik jest jest bardzo ważny w naszych planach? Bo oswojony koziołek będzie pełnił rolę przewodnika dla tych saren, które trafią do Ośrodka. Dzięki temu, że on nie odczuwa strachu na widok ludzi i psów, jego spokój udzieli się jego pobratymcom, co widzieliśmy już wcześniej, gdy trafiały do nas inne sarny.

pRSJh09NuUDIbuW2.jpg

Pomagając nam, pomagacie dzikim zwierzętom. Robimy to z pasji, o czym świadczy choćby fakt, że żadna osoba z Fundacji Psierociniec nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę. Wesprzyjcie naszą zbiórkę, a efekty naszych działań będziecie mogli obserwować na Facebooku, albo na żywo - serdecznie zapraszamy do nowego Ośrodka, kiedy już powstanie!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 561

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków