id: f35sdm

Produkcja filmu dyplomowego - Taki szczęśliwy dzień

Produkcja filmu dyplomowego - Taki szczęśliwy dzień

Nasi użytkownicy założyli 1 038 070 zrzutek i zebrali 1 109 212 971 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

„Taki szczęśliwy dzień” to jeden dzień z życia nałogowego hazardzisty. Blask, szał i mrok!

Jest to także mój film dyplomowy, którym kończę Gdyńską Szkołę Filmową. Chciałbym w nim przedstawić arcyciekawą postać osoby uzależnionej od gier hazardowych. 


Obecnie wokół nas żyje około 400 tys. osób czynnie uzależnionych. Bezpośredni wpływ nałogu odczuwa ok. 6 milionów Polaków. Hazardzistów trudno jest rozpoznać, ponieważ objawy uzależnienia nie są łatwo zauważalne. Sądzę, że z tego powodu, a także z powodu mylnego wyobrażenia na temat hazardu, problem ten nie jest często poruszany w mediach i opinii publicznej.

W swoim filmie chciałbym pokazać w pigułce życie 40-letniego Tomasza, który mimo zaniedbań rodzinnych, wierzy, że wszystko może odwrócić. Wystarczy wygrać tylko jeden raz.Bo czy może być coś szczęśliwszego dla hazardzisty niż wygranie ogromnej sumy pieniędzy?

W swoim filmie chciałbym poruszyć temat szczęścia i tego czym ono jest.

Osoby uzależnione od gier hazardowych pałają wielką nadzieją i optymizmem, dlatego do filmu zaprosiłem aktora - Piotra Polaka („Człowiek z magicznym pudełkiem”, „The Office” PL), który będzie odgrywał postać Tomasza, głównego bohatera. Partnerować mu będzie Dobromir Dymecki („Jakoś to będzie”, „Cicha ziemia”) i Klara Bielawka („Zenek”, „Jak pokochałam gangstera”).

Bardzo mi miło, że powyżsi artyści uwierzyli w sens przeniesienia tej historii na duży ekran. Teraz proszę o Państwa wsparcie, dzięki któremu ta produkcja będzie mogła być zrealizowana w bardziej profesjonalny sposób.


Film w reżyserii Piotra Pluty.

m7f3eb67442694be.jpegz0d072588a3f42e8.jpeg

Urodzony w Lublinie. Studiował biotechnologie, którą porzucił na rzecz filmu. Pracował w studiu castingowym. Student Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Twórca adaptacji teatralnych wystawianych w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy i Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.


Obsada:

Piotr Polak jako Tomasz

n9fdae55d866d222.jpeg

Urodził się 24 grudnia 1980 roku w Krakowie. Aktor filmowy i teatralny. Ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Obecnie aktor Teatru Nowego w Warszawie.
Dobromir Dymecki

qc96b0e74d3f8c5c.jpegUrodził się 3 października 1985 w Łodzi. Aktor teatralny i filmowy. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Obecnie aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie.Klara Bielawka

ia50ec2f53826f7c.jpeg

Urodzona 11 września 1984 roku w Krakowie. Polska aktorka teatralna i filmowa, Jest Laureatką Wyróżnienia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Aktorskiej Nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych SETKÁNÍ/ENCOUNTER w Brnie. Ukończyła studia w Akademii Teatralnej w Krakowie. Jest aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie.Na co zbieramy:

  • elementy scenografii oraz rekwizyty
  • postprodukcję
  • wynajęcie lokacji
  • promocję filmu
  • transport sprzętu i scenografii

Ekipa


KIEROWNICZKA PRODUKCJI - AGATA MIERZWA


Studentka II roku Produkcji Form Audiowizualnych na Uniwersytecie Gdańskim. Od lat związana z Gdyńskim Centrum Filmowym, wielokrotna wolontariuszka i pracowniczka Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Film jej produkcji A few Blocks Away (2021) w reżyserii Szymona Radzio znalazł się na shortliście 15 najlepszych projektów konkursu Nespresso Talents 2021. Doświadczenie zdobyła pracując na planach teledysków i etiud studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Aktualnie asystentka i runnerka przy pełnometrażowym filmie produkcji Shipsboy oraz pracowniczka redakcji katalogu 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Poza filmem pracuje jako wokalistka. 


ra585738abbd165a.pngSCENOGRAFKA – KALINA GAŁECKA 


Skończyła Filologię Francuską w Krakowie, a następnie dostała się na Wydział Scenografii na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie nadal się kształci. W scenografii najbardziej pociąga ją tworzenie autentycznych przestrzeni, które mogą być drogowskazem do odczytania emocji i stanu bohatera filmu. 


v05bb738085af5fe.pngOPERATOR – MICHAŁ WIŚNIOWSKI 


Absolwent studiów fotograficznych i operatorskich na PWSFTviT w Łodzi. Autor zdjęć do kilkunastu filmów krótkometrażowych i kilku pełnometrażowych. Pracował na planach polskich i anielskich. Często na planach pracuje jako asystent i szwenkier. 


z3b87a67d3daac47.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

AO
Agnieszka Osiecka
100 zł
AG
Aga
100 zł
IB
Iwona Bełczącka
50 zł
AF
Agnieszka Flisowska
100 zł
SA
Szwagier Adam
1 zł
TA
TabasPożyczył2złNaGoolmana
98 zł
GK
Grzegorz Klarecki
100 zł
MJ
Mikołaj
50 zł
 
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!