id: f46xmf

Wsparcie Kuchni Konfliktu // Fundusz dla osób z doświadczeniem uchodźczym

Wsparcie Kuchni Konfliktu // Fundusz dla osób z doświadczeniem uchodźczym

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
37 045 zł 
z 19 500 zł
189%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Kim jesteśmy?

Kuchnia Konfliktu to miejsce spotkania, które daje uchodźcom i uchodźczyniom to czego najbardziej im potrzeba czyli: bezpieczne zatrudnienie na godnych i legalnych warunkach, okazję do podzielenia się swoją kulturą i kuchnią oraz poczucie stabilności w nowej rzeczywistości. Założeniem naszej fundacji jest łączenie gastronomii z działalnością społeczną i przełamywanie krzywdzących stereotypów.

s32a0aa57659e49f.jpeg

Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia? 

Nie mamy zapasu finansowego by przetrwać kolejne miesiące. Istnieje duże ryzyko, że będziemy musieli się z Wami pożegnać. Najważniejsze jest dla nas jednak to by uchodźczynie i uchodźcy związani z nami nie zostali na lodzie. Zarówno osoby zatrudnione w kuchni, jak i osoby które stale wspieramy potrzebują naszej pomocy. Obecna sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, ale wyjątkowo mocno dotyka właśnie tę społeczność. Osoby z doświadczeniem uchodźczym na codzień borykają się z ogromnym wykluczeniem na bardzo wielu płaszczyznach, a aktualnie większość z nich została pozbawiona środków do życia. Najczęściej nie mają tu rodziny ani zbyt wielu przyjaciół, którzy w sytuacji kryzysu mogliby ich wesprzeć. 

j16fdcfa9ee22e30.jpeg

Dzielimy się z Wami historią Zargan by bliżej pokazać o jakich sytuacjach mowa. 

Zargan jest samotną mamą wychowującą dwójkę dzieci z niepełnosprawnością. Dodatkowo sama jest osobą z niepełnosprawnością i nie jest w stanie podjąć stałej pracy. We wrześniu straciła jedyne świadczenie pielęgnacyjne na jednego z synów ponieważ w trakcie jego pobytu w szpitalu zmieniono mu przyznany stopień niepełnosprawności na umiarkowany. Do niedawna próbowała wiązać koniec z końcem realizując drobne cateringi i przygotowując czeczeńskie przysmaki na sprzedaż. Od kilku miesięcy ma trudności z opłaceniem czynszu. W związku z pandemią koronawirusa nie może liczyć na żadne zamówienia ani dorywcze prace. Podobna sytuacja dotyka wiele osób, z którymi jesteśmy blisko. 

v45460ebe1eb63f3.jpeg

Na co dokładnie zbieramy?

Z zebranych środków chcielibyśmy pokryć koszt miesięcznych rachunków i podstawowych zobowiązań finansowych Kuchni Konfliktu, w tym przede wszystkim pracowniczych. Kwota, o którą się staramy pozwoli nam przetrwać miesiąc. 

gcaf0a6d2192e38c.jpeg

mda6c39e0109b893.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 416

 
Dane ukryte
5 000 zł
 
Dane ukryte
1 200 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
KS
Kinga Stańczuk
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MW
Mikołaj
500 zł
AJ
Amadeusz Just
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 054 zrzutki

i zebrali

760 789 569 zł

A ty na co dziś zbierasz?