id: f5h34m

Pomóżmy polskim misjonarzom prowadzącym domowe hospicjum dla ubogich w Gruzji

Pomóżmy polskim misjonarzom prowadzącym domowe hospicjum dla ubogich w Gruzji

11 161 zł 
z 10 000 zł
111%
zakończona 22.05.2017r
194 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Polscy misjonarze i (przede wszystkim) ich podopieczni pilnie potrzebują specjalistycznego łóżka kąpielowego. Jest ono szczególnie potrzebne 50 bardzo ubogim starszym i niepełnosprawnym podopiecznym hospicjum domowego. Dzięki niemu bardzo ubogie osoby, które w swoich mieszkaniach nie mają łazienek, będą mogły zostać umyte w godnych warunkach.

Co myślisz, kiedy ktoś mówi Gruzja? Dobre wina, piękne krajobrazy, fantastyczne jedzenie i niesamowicie przyjaźni, gościnni i otwarci ludzie? To wszystko prawda.

Ale równocześnie w Gruzji mnóstwo ludzi żyje w skrajnym ubóstwie. Czasem w takich warunkach, jakie trudno nam sobie wyobrazić. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów poza turystyczne centrum Tiblisi, żeby zobaczyć w jakiej biedzie przychodzi żyć wielu starszym i niepełnosprawnym osobom.

Na szczęście są też ludzie, którzy chcą im na co dzień pomagać. Kilka tygodni temu poznaliśmy dwóch Polaków, którzy każdego dnia starają się służyć ubogim, niepełnosprawnym i potrzebującym Gruzinom. To Paweł i Zygmunt, polscy zakonnicy, kamilianie.

Kiedy pojawili się w Gruzji, niepełnosprawność, szczególnie ta intelektualna była w społeczeństwie tematem tabu. Kiedy rodziło się chore dziecko, często traktowano je jako karę Bożą, przyczynę wielkiego nieszczęścia i wstydu. Rodzice potrafili ukrywać niepełnosprawne dzieci latami tak dobrze, że najbliżsi sąsiedzi nie wiedzieli o ich istnieniu. Osoby te przez lata nie wychodziły z własnych pokoi, ukryte w łóżkach, za zasłoniętymi szczelnie oknami. Egzystowały bez szkoły, bez opieki, poza systemem. Kamilianie postanowili to zmienić. Byli w Gruzji pionierami nowoczesnej opieki nad osobami niepełnosprawnymi. W roku 2002 otworzyli Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze w Tbilisi. W ramach Centrum działa także hospicjum domowe.

Mieliśmy okazję poznać ich podopiecznych. Na własne oczy widzieliśmy, że dzięki działaniom polskich zakonników pojawiają się na ich twarzach szczere uśmiechy. Czują się ważni i piękni. Czyli dokładnie tak jak się powinni czuć.

A teraz konkret. Polscy misjonarze i (przede wszystkim) ich podopieczni pilnie potrzebują specjalistycznego łóżka kąpielowego. Jest ono szczególnie potrzebne 50 bardzo ubogim starszym i niepełnosprawnym podopiecznym hospicjum domowego. Dzięki niemu bardzo ubogie osoby, które w swoich mieszkaniach nie mają łazienek, będą mogły zostać umyte w godnych warunkach.

Z całego serducha zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję.

Dominika Feiglewicz, Piotrek Żyłka i cała ekipa Zupy na Plantach z Krakowa

Więcej informacji o kamiliańskiej misji w Gruzji znajdziecie tutaj: kamilianie-gruzja.com

Zbieramy na dokładnie takie łóżko: innow.com.pl

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 194

 
Dane ukryte
1 000 zł
KK
Kaja kaska
500 zł
KK
Katarzyna Kozłowska
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
210 zł
FK
Franek Kimono
200 zł
PK
Piotr Kosiarski
200 zł
 
Joanna Żymła
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 079 zrzutek

i zebrali

620 159 537 zł

A ty na co dziś zbierasz?