Aktualności 3

 • Zbieramy na nowy rok! #młodeCZWARTKI potrzebują Twojej pomocy! r77e0143c40d6303.png

  Co czwartek w naszej parafii, wieczorami, konkrente propozycje! :-) Potrzebujemy jednak urządzić pomieszczenie z tyłu kościoła, potocznie zwane "kaplicą", tak byśmy mogli spotykać się na modlitwie, wymianach myśli i dzieleniu się wiarą! Trudno to od razu nazwać remontem - nie wiemy ile uzbieramy.

  Prosimy o Twoje wsparcie!

  Czytaj więcej
 • Jesteśmy w Ars! W miejscu, w którym św. Jan Maria Vianney był proboszczem. Nawaracał tutaj całą Francję - dziesiątki tysięcy przyjeżdżało specjalnie do niego wyspowiadać się. Dzisiaj jest patronem Proboszczów.

  s4afd9f8beca4c2b.jpegPrzed Ars nasz pielgrzymi szlak zaprowadził nas do La Salette - w tym wyjątkowym miejscu objawień Maryi pamiętaliśmy w modlitwie w intencjach, które nam przeslaliście.

  Z


  db015b6fb469dc44.jpegx6218a740fc6d944.jpegAle... Jeszcze wcześniej byliśmy przez tydzień w Taizé. To niesamowite miejsce pełne pokoju, Bożego zrozumienia i szacunku. To niesamowite miejsce ekumenicznego spotkania całego świata.

  Panu Bogu dzięki, że mogliśmy tyle przejechać, tyle dobrego otrzymać.

  f5456dee2ab11364.jpeg

  w1b4b12fc7f1691d.jpeg
  Wpłaty z zrzutki przekażemy odtąd na nasze nabożeństwa i modlitwy Taizé w naszej parafii. Chcemy trochę urządzić naszą kaplicę z tyłu kościoła, a do tego potrzebujemy Waszej pomocy!

  Pamiętamy w modlitwie i z góry dziękujemy!

  Czytaj więcej
 • Organizujemy Festiwal Życia w naszej parafii!

  Wszystkie pieniądze, które uda nam się zebrać będą przekazywane na ten cel - żeby koszt uczestnictwa był jak najmniejszy dla każdego z młodych.

  Więcej informacji: https://www.swjacek-gliwice.pl/festiwal-zycia lub z wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/651864708699539/

  n34e6b93d36c8f6c.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

"Prawdziwa młodość polega na posiadaniu serca zdolnego do kochania" - przypomina nam papież Franciszek w adhortacji Christus Vivit.

Cieszymy się, że w naszej parafii można zrobić wiele, ale przede wszystkim z tego, że czujemy, że to nasz dom. Taki drugi dom, prawdziwy - gdzie każdy chce zawsze wracać, gdzie dobrze się czuje, gdzie jest akceptowany i spełnia się w swoich talentach. Co więcej! To taki dom, w którym mieszka Bóg. Najlepszy dom - nasz Kościół!


Stąd właśnie nasze zawołanie: "Jesteśmy w domu!" - jak dokładnie ono powstało?

To był czas pandemii COVID-19, siedzieliśmy wszyscy zamknięci w swoich pokojach - ale pewnego późnego (jak zazwyczaj wieczoru) Ala, Andzia, czy może Ania (chyba nikt już nie pamięta) wpadła na pomysł - "musimy coś wreszcie zrobić! - Bóg jest, jak Go nie stracić nawet teraz?" I tak oto narodził się pomysł wspólnego czytania i wideokonferencji podczas których wspólnie rozmawialiśmy o adhortacji papieża Franciszka - "Christus Vivit". Nie wiadomo kto, ale ktoś nazwał naszą grupę na Messengerze "w oczekiwaniu na powrót do DOMu". Tego potrzebowaliśmy! W czasach koronawirus przesłania nadziei!

Tak bardzo zapadł nam w serce ten właśnie dom, że teraz możemy już krzyczeć ile sił w piersiach: "Jesteśmy w domu!", jesteśmy z powrotem w Kościele :-)


Po co ta zrzutka? Na czym ona polega?

Chcemy prosić Was o pomoc, taką realną tym razem. Cieszymy się z tego, że możemy organizować różne wydarzenia, modlitwy, adoracje u nas w parafii - ale mamy świadomość, że niektóre z nich potrzebują też nieraz nakładów finansowych, żeby były bezpieczne, ale też dobrze przygotowane.

Jeśli chcesz i możesz nam pomóc - prosimy przez portal zrzutka.pl zadeklaruj comiesięczną (nawet drobną) kwotę, która zasili nasz młodzieżowy budżet. Będziemy bardzo wdzięczni za nawet najdrobniejszą pomoc!

Obiecujemy wydawać te pieniądze na cele religijne, parafialne. A przede wszystkim - obiecujemy Wam - naszym dobroczyńcom - nieustanną modlitwę!


Co lubimy robić?

hmm.. WIELE, ale dla przykładu:

FESTIWAL ŻYCIA:

yab0dcff84774c38.pngr1d491ef9103d0d3.jpeg

albo czuwania, czy Adoracje Najświętszego Sakramentu:

scf6fd33a2da4cfa.jpeg

nieraz też modlitwy Taizé:

l1fb7dccbe9275ed.jpeg


I WIELE WIELE WIĘCEJ, na co przecież dobrze wiesz - jesteś zawsze zaproszony!

Wpłacający 18

BB
Bartosz Brożek
25 zł
BB
Bartosz Brożek
25 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
BB
Bartosz Brożek
25 zł
P
Piotrek
70 zł
BB
Bartosz Brożek
25 zł
 
Dane ukryte
28 zł
BB
Bartosz Brożek
25 zł
BB
Bartosz Brożek
25 zł
GS
Grażyna Szamatowicz-Jakubina
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.