id: f6b4bz

Naprawa bilbordu Galerii Rusz

Naprawa bilbordu Galerii Rusz

Nasi użytkownicy założyli 1 167 273 zrzutki i zebrali 1 214 603 116 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wandale ZNISZCZYLI nasz bilbord, miejsce które stało się dla nas spełnieniem marzenia o byciu z naszą sztuką blisko odbiorców. ZNISZCZYLI miejsce, na które pracowaliśmy każdego dnia przez 25 lat!


sgNexlUPoD7K3OWM.jpg


Jesteśmy duetem artystów w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski, lepiej znani jako Galeria Rusz. Już 25 lat tworzymy prace zachęcające do krytycznego myślenia, uważnego oglądania rzeczywistości, pozytywnego, troskliwego patrzenia na siebie i pokazujemy je w przestrzeni publicznej głównie na bilbordach. Szczególnie związani jesteśmy z (obecnie dwoma) bilbordami w Toruniu. Bo to właśnie od historycznego bilbordu przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu zaczęła się nasza artystyczna przygoda życia. Historycznego bilbordu dziś już nie ma, tak samo jak miejsca w którym się znajdował, ale nasza przygoda wciąż trwa - teraz pokazujemy co miesiąc nowe prace w 2 lokalizacjach w Toruniu - na Wałach Gen. Sikorskiego i naprzeciw rektoratu UMK, ul. Gagarina, skrzyżowanie z ul. Reja.


8IUKpC24E3fxOgjY.jpg


W tym roku świętujemy 25 lat pracy twórczej i 25 lat pokazywania prac w przestrzeni miejskiej na bilbordzie - naszej własnej galerii. I właśnie w tym roku wandale poważnie uszkodzili bilbord, na którym pokazujemy nasze prace, znajdujący się przy ul. Wały gen Sikorskiego w Toruniu. Zniszczenie jest tak poważne, że konieczny jest generalny remont tablicy. Prace, które należy wykonać są kosztowne, bo tego rodzaju nośników już się nie produkuje, więc części zamienne są trudno dostępne.


Nie zamierzamy się jednak poddać i pozwolić, by wandale zniweczyli nasze marzenie i włożony wysiłek w budowanie najdłużej działającej galerii bilbordowej na świecie! Stąd pomysł zbiórki. Jeśli możecie nam pomóc, lubicie nasze prace, chcecie nadal je widzieć w przestrzeni miasta to ZAPRASZAMY do wsparcia zbiórki. Każda złotówka się dla nas liczy! Będziemy również ogromnie wdzięczni za udostępnianie zbiórki. Im więcej osób się o niej dowie, tym większa szansa, że uda nam się uzbierać potrzebną kwotę.


Za każdą pomoc, dobre słowo, wsparcie już teraz serdecznie Wam dziękujemy!

Galeria Rusz - Joanna Górska, Rafał Góralski


---

Galeria Rusz to damsko-męski duet (Joanna Górska i Rafał Góralski), znany najbardziej z tworzenia artystycznych bilbordów, których mają na koncie ponad 700. Artyści tworzą również murale (od których zaczynali swoją drogę twórczą), plakaty, instalacje i akcje w przestrzeni miejskiej. Galeria Rusz to nie tylko artyści, ale też miejsce pokazywania prac, czyli dwa stałe bilbordy w Toruniu (koło CSW Znaki Czasu, na Wałach Gen Sikorskiego i w nowym miejscu naprzeciw rektoratu UMK, ul. Gagarina, skrzyżowanie z ul. Reja) oraz trzy bilbordy w Warszawie (co miesiąc w innych lokalizacjach). Artyści tak mówią o swojej twórczości: "Tworzymy sztukę na zewnątrz, która poRUSZa od wewnątrz". Na co dzień mieszkają i tworzą w Toruniu. Mówią po toruńsku ze swoimi zwierzętami i roślinami oraz nadużywają słowa "jo". 

 

Aktualnie Galeria działa na 5 bilbordach (2 w Toruniu i 3 w Warszawie).


Lokalizacje toruńskie: ul. Gagarina / na rogu z ul. Reja, Wały Gen. Sikorskiego


Lokalizacje warszawskie: co miesiąc się zmieniają


Nasza sztuka poRUSZa!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 23

ZT
Zygmunt Trześniowski
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
PG
PGG
20 zł
MT
Małgorzata Turecka
70 zł
PW
Paulina
10 zł
KP
Krystyna Parczyk
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Aga Gut
100 zł
MP
Mariusz
50 zł
MB
Maciej
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!