id: f6mx28

Pożar zabrał nasze ukochane Rancho Lavender. Marzymy, żeby je odbudować!

Pożar zabrał nasze ukochane Rancho Lavender. Marzymy, żeby je odbudować!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
32 284 zł 
z 300 000 zł
10%
zakończona 01.07.2020r
252 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W nocy z 30 na 31 grudnia 2019 r. pożar strawił nasze ukochane miejsce - Rancho Lavender znajdujące się w Baldwinowicach, niewielkiej, spokojnej, otoczonej polami i lasem wsi na Przedgórzu Sudeckim.


Jesteśmy osobami emocjonalnie związanymi z Rancho Lavender (członkami rodziny, przyjaciółmi, bywalcami tego miejsca). To miejsce to dla nas dużo więcej niż jedno z tysięcy gospodarstw agroturystycznych. To dom Halinki i Andrzeja a także ostoja spokoju i wypoczynku, którą właściciele dzielili się wynajmując pokoje na weekend lub dłużej. To także siedziba działającej na rzecz lokalnej społeczności fundacji Lawendowa Alternatywa, kuźnia rękodzieła, miejsce, w którym odbywały się warsztaty dla dzieci, dorosłych i seniorów, a także przestrzeń kontaktu ze sztuką i kulturą regionu, poznawania zapomnianych tradycji, czerpania inspiracji i energii, nawiązywania przyjaźni i wspólnego pomagania innym.

 

To, co działo się tam na co dzień, można zobaczyć na fanpage’u Rancho Lavender: https://www.facebook.com/rancholavender


Pożar, z którym walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej strawił dużą część gospodarstwa. To, co nie spłonęło, zostało zalane podczas akcji ratunkowej. Gospodarze wraz ze swoimi gośćmi musieli w nocy w popłochu opuścić dom, zostawiając w nim wszystkie swoje rzeczy, dokumenty, telefony, ubrania. Na szczęście fizycznie nikomu nic się nie stało.

 

O pożarze napisały lokalne portale: http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/38031,pozar-gospodarstwa-agroturystycznego-w-baldwinowicach-na-miejscu-kilkanascie-zastepow-strazy-foto


https://www.doba.pl/dza/artykul/-foto-pozar-gospodarstwa-agroturystycznego-w-baldwinowicach/19128/15


Poranek ukazał zgliszcza, poskręcane arkusze blachy na dachu oraz ziejącą czarną dziurę tam, gdzie wcześniej były przytulne wnętrza.

 

Miejsce, które Halinka i Andrzej tworzyli latami nie nadaje się obecnie do zamieszkania i potrzebuje gruntownej odbudowy. Wierzymy, że z Waszą pomocą za jakiś czas znów będzie tętniło życiem. Każda złotówka ma znaczenie. Żadna nie zostaje zmarnowana. Prosimy Was o wsparcie w walce o Rancho Lavender.

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 252

 
Dane ukryte
25 zł
AK
Angela kl
50 zł
MD
Gosia D. - Lili
200 zł
AR
Anita R-l
 
Dane ukryte
ukryta
PO
Pasik obraz
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SM
Szymon M.
WS
Wiesława Sienkiewicz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 21

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 994 zrzutki

i zebrali

760 536 901 zł

A ty na co dziś zbierasz?