Produkcja filmu fabularnego "Czas dla siebie"
Produkcja filmu fabularnego "Czas dla siebie"
Nasi użytkownicy założyli 1 261 445 zrzutek i zebrali 1 448 016 622 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Emerytura zmusza Karola do konfrontacji z życiem, którego dotąd unikał – i z żoną, którą dawno przestał rozumieć.
Czas dla siebie - film o miłości, rozczarowaniach i decyzjach, których nie da się cofnąć.
„Czas dla siebie” to historia Karola, listonosza na emeryturze, który z pozoru osiągnął wszystko, co potrzebne do spokojnego życia. Jednak zamiast ulgi i radości z wolnego czasu, czuje pustkę, która narastała przez lata. Razem z Zofią, swoją żoną, przeżywają dzień, który miał być celebracją nowego początku. Uroczysty rodzinny obiad przeradza się w wieczór tylko we dwoje – pełen bolesnych wyznań, które zmienią ich życie na zawsze.
„Czas dla siebie” to film o rutynie, która zżera relacje, o przemilczanych żalach i frustracjach, które prowadzą do decyzji, jakich już nie można odwrócić. Historia Karola i Zofii pokazuje, jak łatwo jest oddalić się od drugiej osoby, nawet żyjąc obok niej przez wiele lat.
Kim jesteśmy?
Jacek Półtorak – reżyser
Reżyser, scenarzysta, operator filmowy i fotograf. W wolnym czasie muzyk, pasjonat starej motoryzacji i miłośnik zwierząt. Aktywny w branży filmowej od 2017 roku. Reżyser i producent filmów fabularnych Messenger (2021), Ostatni Raz (2022), Czwarta Taryfa (2024), a także autor zdjęć do filmów Mężczyzna ze Skrzyni (2024), Betiar (2025). W swojej karierze wyprodukował wiele spotów reklamowych do digitalu, kina czy telewizji. Aktualnie student Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku reżyseria podyplomowa.
„Filmy dają nam niesamowitą możliwość wyrażenia siebie, swoich poglądów i podejścia do życia w bardzo atrakcyjnej, przystępnej dla każdego formie. Dzięki temu możemy – z pomocą aktorów i narzędzi filmowych stworzyć swoją własną rzeczywistość i podzielić się nią ze światem. Sztuka filmowa ma wiele twarzy czyniących ją jeszcze piękniejszą – podobnie do nas, ludzi. Różnorodność i indywidualność każdego z nas porusza mnie w świecie najbardziej.”
Artur Michalik – operator obrazu
Operator filmowy i telewizyjny oraz scenarzysta, absolwent filmoznawstwa i filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył Atelier Scenariuszowe, a obecnie kontynuuje naukę w programie Script w Wajda School. Jest członkiem stowarzyszenia Gildii Scenarzystów Polskich i współwłaścicielem domu produkcyjnego Streamline Media Productions, gdzie realizuje autorskie projekty filmowe.
W jego dorobku znajdują się m.in. krótkometrażowe filmy fabularne: Wyrazy bliskoznaczne (2023), do którego napisał scenariusz i zrealizował zdjęcia, oraz Matka (2024), gdzie odpowiadał za warstwę wizualną. Obecnie pracuje nad pełnometrażowym filmem fabularnym Postój, finansowanym przez PISF w ramach programu „Mikrobudżet”, gdzie jest autorem scenariusza i operatorem.
Monika Niamtrakoon – kierownik produkcji
Kierowniczka produkcji, socjolożka, menadżer projektów. W 2022 roku ukończyła studia I stopnia na kierunku Socjologia ze specjalnością „Marketing, reklama, nowe media” w Collegium Civitas. Obecnie studiuje Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Warszawskiej Szkole Filmowej, a jej doświadczenie obejmuje zarówno projekty komercyjne, jak i autorskie filmy krótkometrażowe. Jej debiutem filmowym był projekt Messenger (2021). W pracy zawodowej specjalizuje się w organizacji reklam wszelkiego typu – filmy promocyjne, adaptacje, sceny z aktorami, sesje zdjęciowe i produktowe nie są jej obce. W produkcji skupia się na precyzyjnym planowaniu, skrupulatnym przygotowaniu i efektywnej realizacji projektów.
Dominik Bożyk – AD & reżyser castingu
Aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser obsady oraz drugi reżyser. Współzałożyciel stowarzyszenia artystycznego „Wędrowna Trupa”, które zajmuje się produkcją teatralną. Na swoim koncie ma role w filmach krótkometrażowych, serialach oraz projektach dubbingowych dla platform streamingowych takich jak Netflix i Amazon. Pracował przy licznych projektach reklamowych, a jego doświadczenie sceniczne obejmuje zarówno teatr dramatyczny, jak i taneczny – z zespołem Teatru Tańca „TEST” zdobył nagrody na międzynarodowym festiwalu New Prague Dance Festival. Fascynuje go praca z aktorem i budowanie pełnokrwistych postaci. W filmie poszukuje prawdy i emocji, które angażują widza. Wierzy, że obsada to nie tylko wybór twarzy, ale przede wszystkim serc i dusz, które opowiadają historię.
Michał Pyszora – Montażysta
Montażysta filmowy, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, wykładowca montażu w Liceum Filmowym i Kreacji Gier. Montażysta licznych filmów krótkometrażowych, m.in.: Czarna Chusta (2025), Nibylandex (2024), Przegryw (2024), Czwarta Taryfa (2024), Moja (2024), Syn Szczęścia (2024), Jedna/Druga (2023). Jego filmy były nagradzane na międzynarodowych festiwalach.
Montuje od 12 lat i wciąż poszukuje nowych sposobów narracji. Fascynują go chwile, które umykają w tradycyjnym montażu – momenty tuż przed klapsem i tuż po zakończeniu sceny, gdzie często kryją się emocje nadające historii nowy wymiar. Dla niego montaż to nie tylko technika, ale przede wszystkim rytm – precyzyjnie skonstruowany lub celowo zaburzony, by nadać obrazowi unikalną dynamikę.
Gabriela Siecińska – Scenografka
Studentka scenografii na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Interesuje się zarówno teatrem, jak i filmem, ponieważ obie te dziedziny pozwalają jej łączyć swoją wrażliwość z praktycznymi umiejętnościami.
Eksperymentuje z kolorem, materiałem i światłem, tworząc dzięki tym mediom autentyczne i wciągające scenografie. To dzięki nim może uprzestrzenniać charaktery postaci, nadawać klimat przestrzeni za pomocą światła i materiałów, co sprawia jej ogromną przyjemność.
Dlaczego taki film?
Potrzeba powstania tego filmu zrodziła się w moim sercu obserwując bliskich, znajomych, przede wszystkim seniorów w moim otoczeniu, którzy mimo wieku, tak samo jak wszyscy inni chcą kochać i być kochanym. Często tkwią w związkach z przyzwyczajenia, rozsądku, strachu przed samotnością, jednocześnie obserwują jak kolejne dni życia przemijają.
Uważam, że każdy z nas ma w sobie potencjał do zawalczenia o „siebie”, niezależnie na jakim etapie życia się znajduje. Każdy dzień życia nie w zgodzie z samym sobą, to dzień w którym mogliśmy być szczęśliwi, ale z jakiegoś powodu postawiliśmy swoje szczęście pod czymś innym. „Czas dla siebie” nie sprawi, że automatycznie każdy z nas stanie się szczęśliwy, podejmie walkę o siebie, zmieni swoje nawyki, relacje. Nie. Ale jeśli ktokolwiek zastanowi się nad samym sobą, nad swoimi relacjami, rozejrzy się wokół, pomyśli – wtedy film spełni swoją funkcję.
Jacek Półtorak
Dlaczego potrzebujemy Twojej pomocy?
Produkcja filmowa to skomplikowany proces, który wymaga nie tylko kreatywności, ale także funduszy. Tego typu produkcji nie da się zrealizować samemu na takim poziomie, na który zasługuje. W związku z tym zbieramy na niezbędny sprzęt kamerowy i oświetleniowy, wynagrodzenia dla ekipy, opłacenie lokacji, scenografii, charakteryzacji i kostiumów, wyżywienie na planie, wynajem grającego auta, agregat i wiele innych.
Każda wpłata, niezależnie od jej wysokości, przybliża nas do tego celu!
Co oferujemy w zamian?
W zależności od poziomu wsparcia, możesz otrzymać:
– Wczesny dostęp do filmu
– Imienne podziękowania w napisach końcowych
– Ekskluzywne materiały zza kulis produkcji
– Zaproszenie na pokaz premierowy
Wierzymy, że „Czas dla siebie” to historia, która poruszy widzów i stanie się początkiem dyskusji o tym, co naprawdę znaczy bliskość w relacjach, czym jest rutyna, kiedy walczyć o związek a kiedy o siebie i wiele innych. Twoje wsparcie pozwoli nam zrealizować ten projekt zgodnie ze sztuką filmową, na poziomie, na który uważamy, że zasługuje.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Lokalizacja
Oferty/licytacje 5
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
1500 zł
Kupione 1
100 zł
500 zł
1000 zł
5000 zł
Powodzenia synu 😜