id: f7yu3d

Jedziemy na festiwal - potrzebna walizka pieniędzy

Jedziemy na festiwal - potrzebna walizka pieniędzy

Nasi użytkownicy założyli 958 922 zrzutki i zebrali 966 693 473 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

JAKI MAMY CEL?

Jedziemy na FESTIWAL FESTIWALI, międzynarodowe spotkanie francuskojęzycznych teatrów licealnych z Europy i Kanady, w dniach 11 - 21 kwietnia 2023 w La Roche-sur-Yon we Francji.

grYaWO2G0aSFrqra.jpg

KIM JESTEŚMY?

La Compagnie du Vendredi  to francuskojęzyczna trupa teatralna działającą w naszym liceum, II LO w Gdyni, od 2010 roku. Przedstawiane sztuki są zawsze kreacjami całej grupy. Punktem wyjścia są improwizacje. To na ich podstawie tworzymy bohaterów naszych sztuk. Po stworzeniu postaci piszemy historię.

Pierwsze próby w tym roku szkolnym!

770C1qEsotP3TjIw.jpg

Od tego roku szkolnego to właśnie my - Aurelia, Claudia, Klara, Nikita i Franek, uczniowie II klasy dwujęzycznej - tworzymy La Compagnie du Vendredi. Konwencja naszej sztuki oparta jest na niektórych zasadach commedia de l’arte. Opowiada historię grupy podróżników gotowych absolutnie na wszystko, by dostać się "Najlepszego ze światów". 

Pierwsze zdjęcia naszych postaci!

BLPh3Cje9ixMebZJ.jpg

CZYM JEST FESTIWAL FESTIWALI ?

Festiwal Festiwali ma miejsce co trzy lata we Francji w La Roche-sur-Yon. Każdy kraj ma prawo do jednego reprezentanta, który przyjeżdża na zaproszenie organizatorów.

wYmbrQeeEbA5PyUx.jpg

Podczas pierwszej części Festiwalu Festiwali, zagraniczne grupy teatralne podejmowane są przez francuskie rodziny i goszczą kilka dni w jednym z liceów regionu Loire-Atlentique. Młodzi aktorzy uczestniczą wówczas w warsztatach teatralnych, grają przygotowany spektakl. Zwiedzają także okolice.

wNfKUKKmeZ2YMjjU.jpg

W drugiej części Festiwalu Festiwali, wszystkie grupy zakwaterowane są w tym samym miejscu w La Roche-sur-Yon. Na deskach dziewiętnastowiecznego Teatru Miejskiego podziwiają przedstawienia innych zespołów oraz grają swoje. Wszyscy licealiści uczestniczą także z warsztatach z zawodowymi aktorami teatralnymi, wymieniają się doświadczeniem i pomysłami. W ramach programu festiwalowego grają również swoje spektakle dla mieszkańców okolicznych gmin wiejskich. Jednym z punktów programu Festiwalu jest FlashMob w centrum La Roche-sur-Yon, wyjazd nad Atlantyk oraz mini przedstawienia w oryginalnych językach grup.

B2EioNd5ivXKA64p.jpg

NA CO KONKRETNIE ZBIERAMY?

Całkowity koszt naszego wyjazdu do La Roche-sur-Yon, dla 6 osób, to ponad 16 tysięcy złotych.

Sam udział w Festiwalu Festiwali wynosi 180 euro od osoby, czyli nieco ponad 5 tysięcy złotych. Koszty samej podróży w obie strony to prawie 9 tysięcy złotych. Chcemy wykorzystać tę podróż, by spędzić także trzy dni w Paryżu. Cześć wydatków pokrywamy sami lub nasi rodzice czy dziadkowie. Dostaliśmy także dofinansowanie z UM Gdynia :)

Chcielibyśmy prosić Was o wsparcie naszego uczestnictwa w Festiwalu Festiwali. Kwota 180 euro pomnożona przez 6 osób daje sumę 1080 euro, czyli przy dzisiejszym kursie dokładnie 5184 złotych. I o takie właśnie wsparcie prosimy.


Szkolną sprzedażą przygotowanych przez nas ciast finansujemy podróże metrem i posiłki w Paryżu

t71EiJfd5k4QsG3x.jpg


Już teraz dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę! Merci, merci beaucoup!

Claudia, Aurelia, Klara, Nikita i Franek wraz z opiekunem grupy Sławkiem Tyborskim

9Dx4zb3h6If0ZlkO.jpg

Lokalizacja

Gdynia, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 33

SS
Sylwia
20 zł
JI
p.Joostyna
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PC
Papa C.
1 000 zł
IO
Ivan Osek
50 zł
EP
Ewelina Parysek
1 000 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków