#Weź sprawy w swoje ręce - Szczawa deptak 2019 ID: f854wr

2 336 zł z 5 000 zł

46%

2 336 zł

z 5 000 zł

zakończona

31.08.2019r

74

wspierających
46%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zbiórka ma na celu remont istniejących jeszcze ławek. Zlokalizowanych na deptaku, znajdującym się wzdłuż doliny Głębieńca w Szczawie.

Deptak w Szczawie miał być miejscem spotkań, spacerów dla turystów i mieszkańców Szczawy. Powstał z myślą o promowaniu walorów turystycznych, przyrodniczych oraz zdrowotnych Naszej miejscowości.

Usytuowanie deptaka nie jest przypadkowe albowiem wody, wypływające ze źródeł w dolinie Głębieńca, zawierają bardzo duże ilości minerałów, które przedostają się do powietrza. Stworzenie deptaka miało być jednym z wielu elementów, mających na celu przyciągnąć do Szczawy , zwolenników turystyki zdrowotnej.

Dzisiaj deptak niszczeje, zaniedbywany popada w ruinę. Niestety, ze względu na dużą ilość inwestycji w naszym rejonie remont deptaka zszedł na dalszy plan. Widząc to, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.

Sami nie będziemy w stanie wszystkiego naprawić, dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy na jego rewitalizację, zaczynając od odnowy ławek.

Prace będą polegać w szczególności na odnowieniu istniejących stelaży, demontażu zniszczonych desek i odnowieniu tych, które będą się do tego nadawać. Brakujące i zniszczone deski zostaną zastąpione nowymi. Zakres prac wydaje się nieduży, ale ławek jest sporo, a stan niektórych jest wprost tragiczny. Dodatkowo, część prac będzie wymagała zaangażowania odpowiednich specjalistów np. przy spawaniu stelaża jednej z ławek.

#weźsprawywswojeręce i pomóż nam odzyskać dawny blask Szczawy!

Jeżeli okaże się, że zostanie coś z zebranych środków to zostaną one przeznaczone na naprawy kolejnych miejsc w Szczawie.

W razie jakichkolwiek pytań kontaktujcie się z nami, chętnie odpowiemy jak również zapraszamy na profil na portalu Facebook.

Wpłacający74

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
71,50 zł
 
Dane ukryte
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

436 957 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?