Pomóżcie w leczeniu i rehabilitacji 8 letniego Bartka, który walczy z glejakiem pnia mózgu. ID: f944jw

Pomóżcie w leczeniu i rehabilitacji 8 letniego Bartka, który walczy z glejakiem pnia mózgu. ID: f944jw

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

22 851 zł z 50 000 zł

45%

22 851 zł

22 851 zł

z 50 000 zł

40 dni

40 dni

do końca

172

172

wspierających
45%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 16

 • Po 15 dniach w szpitalu wczoraj rezonans podwójny i tomograf w RCO wykonanie kaptura do naświetleń. Dziś 20.10 Bartek wrócił do domu. Czeka go teraz seria radioterapii i powrót chemii. Chłopiec jest bardzo osłabiony, wyniki poszły trochę w górę.

  Czytaj więcej
 • Dziś rezonans na cito wyniki katastrofalne.

  Czytaj więcej
 • Bartuś z uwagi na zły stan musiał awaryjnie trafić z powrotem do szpitala. Bardzo pogorszyły się wszystkie wyniki. Dziś już mija tydzień jak chłopiec jest w szpitalu. Wyniki krwi nie ulegają poprawie, wstępnie Bartek pozostanie w szpitalu do 22-23.10 br. Sytuację dziecka oraz jego stan pogarsza panująca w kraju epidemia. Bartek przebywa cały czas z tatą. Kontakt z dziadkiem i babcią jedynie przez video komunikatory.f500e471e757e22a.jpeg

  Czytaj więcej
 • Bartek po ostrej nowej chemii w WSD w Bydgoszczy wrócił 01.10.br do domu. Chłopiec bardzo ciężko znosił skutki leczenia i w związku z tym w niedzielę ponownie trafił na szpitalny oddział. Bardzo spadły wyniki krwi m dziecko jest bardzo osłabione. Czekamy na wyniki i Ci co umieją modlą się za Bartka.

  Czytaj więcej
 • Dzięki waszym sercom są pieniążki na zakup pionizatora do rehabilitacji Bartusia. Z uwagi na stan epidemii rehabilitacja musi odbywać się w domu.

  Czytaj więcej
 • Niestety wyniki rezonansu są złe, zaczynamy walkę od nowa, guz powrócił do pierwotnych rozmiarów. Od wczoraj czyli 25.09 br Bartek dostaje nową chemię i czeka go ponowna radioterapia. Minoł rok cierpień dziecka, a my jesteśmy w punkcie wyjścia sprzed roku. Niema wyjścia musimy dalej walczyć o życie i zdrowie dziecka. Bartek jsest bardzo dzielny i z pogodą ducha znosi ból. Ważne, aby chciał dalej walczyć i nie stracił nadziei.

  Czytaj więcej
 • Dziś ważny dzień rezonans, zobaczymy co badanie przyniesie.

  Czytaj więcej
 • Chwila radości. Poprosiłem, abyśmy TBD (Tata, Babcia , Dziadek) pojechali na grzyby, i tu mały sukces, chociaż kiedyś, to ja sam zbierałem grzyby, a teraz na wózku tylko po drogach ale? To dziadek poutykał znalezione na polance grzyby. Rozweselił kochanego wnuka,d289bd8567d6ee55.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziś wspaniali ludzie z Walczących Serc i Walczących Dzieciaków, zorganizowali super imprezę "Waleczne Dzieciaki Sowia Góra" Bydgoszcz, byłem tam z TBD (Tatą, Babcią, Dziadkiem), ale było mi bardzo przykro, że z uwagi na stan zdrowia na torze nie pokonałbym nawet 3 latka, było mi przykro i bardzo smutno nawet zawadiacka czapka nie pomogła.

  ze199e39eb98d5bc.jpeg

  Czytaj więcej
 • Wczoraj Bartuś obchodził 8 urodziny. Odwiedziła go wspaniała wychowawczyni Pani Ola, na Skype było spotkanie na śmiechotelefonie z szalonymi dziewczynami z Dr Clown, wieczorem największa niespodzianka , Bartka odwiedzili koledzy i koleżanki wraz z rodzicami z klasy już II C SP 60 w Bydgoszczy. Wspaniale, że pamiętają o chorym dziecku które zaledwie dwa tygodnie z ich dziećmi było razem w klasie. W sobotę byli pierwsi goście czyli przyjaciele, Maciek, Bartek i szalona Julka. Niestety dziś rano 0 6-tej Bartek zameldował się ponownie w szpitalu, miał wyjść wieczorem, jednak wyniki krwi są bardzo złe i pobyt się wydłuży, do kiedy........?

  Czytaj więcej
 • z79ca736d3553652.jpeg

  Czytaj więcej
 • Znowu jutro do szpitala na badanie krwi, następnie pobyt i chemioterapia w dniach15-18.08,25-27.08, 31.08-02.09 oraz rezonans i czekanie za wynikami. Ortezy oraz specjalne buty do ortez mam, teraz długotrwała rehabilitacja ruchowa oraz neurologopedyczna.

  Czytaj więcej
 • Dotarly ortezy na nózki Bartka oraz specjalne buciki, nadzieja na szybszą rehabilitację. Bartek jest bardzo osłabiony, oprócz rehabilìtacji ogólnej rehabilitowany jest przez neurologopedę. Sympatyczne Panie rehabilitują Bartka w domku. Od 15.08 kolejna wizyta w szpitalu.
  Czytaj więcej
 • Bartek przeżywał bardzo wyjazd do Łodzi ale sympatyczny hotelik Flora oraz super atmosfera w ORTOPRO zrekompensowały stres. Pobyt z tatą i dziadkami był małą odskocznią od szpitala. tydzień ortezy dotrą do Bartka.


  w9105fb031752964.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziś zorganizowano w Bydgoszczy rajd Wyszogród dla Bartka zorganizowało Waleczne Serca. Serdeczne podziękowania.


  l71ba29e15eaf841.jpegl09e55d49bf58f1e.jpeg

  Czytaj więcej
 • Bartuś wczoraj niespodziewanie ponownie trafił do szpitala, (wyszedł w środę). Chemia robi swoje, dziecko ma większe trudności w mówieniu i poruszaniu się niż po radioterapii.


  q10c37d64162ce58.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Prowadzę zrzutkę w imieniu ojca Bartusia.

Poznajcie Bartka.

Bartek to bardzo inteligentny, zdolny wesoły chłopiec. Nic wcześniej nie zapowiadało takiego koszmaru. Bartuś urodził się zdrowym dzieckiem prawidłowo rozwijającym się. Przed chorobą dziecko było uśmiechnięte, korzystające z życia, wokół siebie miał wielu przyjaciół.


Tak skończyło się szczęśliwe dzieciństwo.

Latem 2019 r. zaczął lekko zezować, wizyty u okulisty skończyły się skierowaniem syna na rezonans głowy. . Po wykonaniu biopsji stereotaktycznej we wrześniu 2019 r. zdiagnozowano Nowotwór Pnia Mózgu- Glejak Pnia Mózgu - 2 stopień złośliwości wg WHO. Zaczął się koszmar dla dziecka, ojca i najbliższych.

W listopadzie 2019 r. rozpoczęło się leczenie syna chemioterapią, która ma trwać 85 tygodni. Szpital stał się dla nas drugim domem. Neurologiczny stan zdrowia Bartka, pomimo zastosowanego leczenia, pogorszył się i okazało się, że będzie potrzebna kosztowna rehabilitacja, ponieważ doszło do niedowładu połowiczego spastycznego prawostronnego ataksji móżdżkowej mowy skandowanej oraz chodu hemiparetycznego.

d9df326ae5004c58.jpeg


Stan obecny.

 Obecnie Bartuś jest po radioterapii, która trwała 6 tygodni po 5 dni w tygodniu i ponownie zaczął przyjmować chemię.

Z uwagi na koronowirusa jest rehabilitowany prywatnie w domu, bardzo przydałby się synowi pobyt w sanatorium rehabilitacyjnym. Chętnie uczestniczy w zajęciach nauczania indywidualnego choć teraz tylko przez Internet. Z uwagi na trudności w chodzeniu na spacery Bartek musi wyjeżdżać na wózku inwalidzkim.

e248d96717238666.jpeg

 Bartek potrzebuje pomocy ojca we wszystkich czynnościach życia codziennego. Do kosztów rehabilitacji dochodzą koszty leków, które syn musi przyjmować na stałe oraz koszty związane z dojazdami na leczenie. Konieczny będzie pobyt w sanatorium rehabilitacyjno leczniczym prawdopodobnie prywatnym jak sobie Państwo zdajecie sprawę z uwagi na ogromne kolejki. Trudno jest znaleźć tak świadome swojej choroby dziecko, które ma zaledwie 7.5 roku i już rozumie, że nie może chodzić do szkoły, jak jego rówieśnicy, bawić się, grać w piłkę. Każda najdrobniejsza infekcja jest dla niego bardzo niebezpieczna.

Sytuacja finansowa jest bardzo trudna, gdyż jestem Ojciec Bartka samotnie wychowuje syna.

Nie traci nadziei!!! Nie może!!! Nie chce!!! Musi walczyć o dziecko. Bartuś każdego dnia udowadnia wszystkim jaką ma siłę do walki ze swoją chorobą. Jest moim Wielkim Bohaterem. Ojciec i wszyscy najbliżsi żyją nadzieją, że podjęte leczenie radioterapią, chemią i rehabilitacja pomoże u dziecku. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie i pomoc finansową na leczenie Bartusia. Nawet niewielkie kwoty od wielu dobrych ludzi mogą zdziałać wiele dobrego. We wspólnej walce siła. Razem możemy więcej.

 Mam tylko JEGO!!! Mojego Kochanego Synka.

Kochani za okazaną pomoc i wsparcie dziękuję z całego serca.


Wpłacający172

Е
Елена Макогон
50 zł
JS
Joanna Sójka-Brzykcy
5 zł
M
monia_c-a
200 zł
AW
Anna Waszkowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
25 zł
BD
Beata Dobecka
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze17

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 058 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?