id: f9getv

Leczenie Marcina Sporek

Leczenie Marcina Sporek

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
185 937 zł z 650 000 zł
28%
252 dni do końca
1572 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Niniejsze konto zostało stworzone, aby wesprzeć finansowo leczenie Marcina Sporek z Tymbarku. 

Marcin ma 10 lat, urodził się 22 marca 2010r. W grudniu 2011r., rozpoznano u niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych wieku dziecięcego – neuroblastomę, stan kliniczny IV, grupa wysokiego ryzyka.

Guz usadowiony był w jamie brzusznej, w chwili rozpoznania był bardzo dużych rozmiarów i dał przerzuty do węzłów chłonnych śródpiersia tylnego i kości. Marcin przeszedł cykle chemioterapii i bardzo silnej chemii TVD, autoprzeszczep szpiku oraz serię radioterapii. W zasadzie po każdym cyklu wymagał przetoczeń preparatów krwiopochodnych i nawadniania pozajelitowego.

Niebezpieczeństwo udało się zażegnać. Niestety pod koniec sierpnia 2015 roku rodzice usłyszeli od lekarzy: NAWRÓT. Wówczas ludzie o wielkim sercu nie zawiedli i we wrześniu 2015 roku przeszedł operację w niemieckim Greifswald. Zabieg polegał na wycięciu nowotworowego guza znajdującego się w nerce chłopca.

Po pięciu latach, we wrześniu 2020 roku rodzice usłyszeli: WZNOWA. 

- Nasz syn Marcin, we wrześniu po raz kolejny znalazł się na oddziale onkologicznym. Tym razem choroba zaatakowała prawe płuco, opłucną, tworząc liczne guzki. Po biopsji okazało się, że guz Marcina ma pewną mutację – białko ALK (tak samo jak w badaniach w 2015r.). Dało to nowe możliwości terapii, więc lekarze prowadzący postanowili włączyć do leczenia lek nowej generacji o nazwie Lorlatynib. Niestety nie jest on refundowany. Podaje Mama. 

Koszt jednego opakowania leku, to około 27 tys. zł., a wystarcza tylko na miesiąc... Szacuje się, że dwuletnie leczenie Marcinka ma wynieść 650 000 zł. Do chwili obecnej Marcin przeszedł 4 cykle bardzo ciężkiej chemioterapii, a dzięki wcześniej zgromadzonym środkom na koncie Fundacji Limanowskiej Akcji Charytatywnej udało się już rozpocząć przyjmowanie nowego leku. 

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, działania w kierunku organizowania akcji charytatywnych na rzecz Marcinka są mocno ograniczone a pieniądze się kończą...

Dlatego też z ramienia Przyjaciół powstało to konto oraz grupa licytacji na Facebooku. Mocno wierzymy w to, że jej Członkowie nas nie zawiodą. 

💙💙💙

Zwracamy się do Ciebie, abyś udostępniał tą zbiórkę jako miejsce pełne WIARY, NADZIEI i SIŁY! Abyście pomogli nam zbierać pieniądze na leczenie Marcina za pośrednictwem licytacji, jak również niezależnych wpłat.

💙💙💙

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1572

AK
Agnieszka Karteczka-Szpak
300 zł
 
Dane ukryte
2,59 zł
P
Pokusa
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
WZ
Wojciech Zborowski
800 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
RS
Renata Smaga
500 zł
MG
Małgorzata Giza
80 zł
MC
Magdalena Chudy
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 49

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 990 zrzutek

i zebrali

441 642 614 zł

A ty na co dziś zbierasz?