id: f9ug3k

Samochód dla osób z niepełnosprawnościami! Pomóż spełnić marzenie z okazji 30-lecia Fundacji L’Arche Poznań

Samochód dla osób z niepełnosprawnościami! Pomóż spełnić marzenie z okazji 30-lecia Fundacji L’Arche Poznań

Nasi użytkownicy założyli 1 188 433 zrzutki i zebrali 1 251 335 063 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Już 30 lat w Fundacji L'Arche Poznań prowadzimy bezpieczne, przyjazne domy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Od wielu lat marzymy o tym, by przestać się martwić, że pewnego dnia zostaniemy bez samochodu. A samochód to bardzo ważna i bardzo potrzebna część życia naszych, obecnie już trzech, domów L'Arche w Poznaniu.


Mieszkańcy z niepełnosprawnością codziennie, od poniedziałku do piątku, jeżdżą do Warsztatów Terapii Zajęciowej w rozmaitych miejscach na mapie Poznania. Zaledwie trzy osoby są w stanie poruszać się komunikacją miejską - pozostałe osoby potrzebują samochodu. Jeden z nas choruje na epilepsję i średnio raz w miesiącu ma duży atak - potrzebuje bezpiecznego miejsca z przodu i kierowcy przeszkolonego w zakresie pierwszej pomocy. Kierowców mamy wspaniałych, ale nasz samochód - coraz starszy - regularnie wymaga napraw i nie wiemy, jak długo nam jeszcze posłuży. Elżbieta - porusza się na wózku, bardzo źle funkcjonuje w tłumie (a ten tłum to już trzy osoby) i jazda zatłoczonym autobusem to dla niej koszmar. Samochód to jej jedyna szansa na wizytę lekarską, przyjęcie do szpitala, odwiedziny u osoby, która mieszka dalej, niż można dojść piechotą.


Samochód jest nam niezbędny, by prowadzić trzy domy, w których na stałe mieszka 11 osób z niepełnosprawnością intelektualną, a kolejne 6 korzysta z opieki wytchnieniowej. Zakupy spożywcze na 3 dni dla jednego domu to pełen bagażnik toreb i kartonów. W samochodzie przewozimy meble, dary od darczyńców, sprzęt do organizacji imprez, torty urodzinowe. Samochodem jeździmy na wakacje, rehabilitacje, rekolekcje, spotkania z przyjaciółmi, wizyty lekarskie, zawody sportowe i w rozmaite inne miejsca, które pozwalają naszym mieszkańcom żyć w pełni.


Marzy nam się samochód, do którego będzie łatwiej wsiadać naszym mieszkańcom, którzy są coraz starsi i mniej sprawni fizycznie. Samochód, który będzie sprawny, bezpieczny, pewny, gdy jedziemy w dalekie trasy i zawsze gotowy do wyjazdu, gdy trzeba szybko dostać się do szpitala. Samochód przystosowany do przewozu wózków inwalidzkich. 


Koszt takiego samochodu znacznie przekracza nasze możliwości finansowe, ponieważ wszystkie środki przeznaczamy na bieżące funkcjonowanie domów - jedzenie, rachunki, remonty, wypłaty dla pracowników - życie po prostu. Będziemy starać się o częściowe dofinansowanie, ale cena takiego pojazdu to ponad 200 tys. złotych.


Fundacja L’Arche prowadzi obecnie ok. 160 domów w 37 krajach na całym świecie. W tym roku Oddział Fundacji L'Arche w Poznaniu obchodzi Jubileusz 30-lecia. Pomóż nam spełnić marzenie o bezpiecznym, nowym samochodzie. Dzięki Twojej pomocy będziemy mogli dalej zmieniać świat osób z niepełnosprawnością i sprawiać, że mogą żyć pełnią życia!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 38

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
40 zł
AM
Agnieszka
100 zł
EP
Elżbieta Pietroń
50 zł
DA
Izabela
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
MZ
Marta
100 zł
YK
...
20 zł
RM
Ryszard M.
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!