id: far9rc

DZIECIOM NA KRESACH - Wspieramy pierwsze hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie

DZIECIOM NA KRESACH - Wspieramy pierwsze hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie

Nasi użytkownicy założyli 917 122 zrzutki i zebrali 885 211 940 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Nasz cel początkowy został zrealizowany, teraz każda wpłata będzie przeznaczona na zakup rzeczy do Hospicjum w Wilnie

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

I etapem zrzutki był zakup sprzętu sportowego do Polskiej szkoły w Dajnowie.

Cel 1500zł został szybko osiągnięty dzięki sponsorom. Zakupiliśmy sprzęt sportowy za kwotę 1700zł dokładając 200zł od sponsora.

II etapem jest kwota 3000zł. Cała kwota powyżej 1500zł (przeznaczona na I etap) zostanie przekazana do Hospicjum w Wilnie.


Kilka lat temu do wileńskiego hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci”. – opowiada s. Michaela Rak. 

Most do Nieba wziął się z tej prośby. I gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się z Wilna na całą Litwę, a przecież Wilno, to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia. Co więcej - hospicjum stoi na Wzgórzu Nadziei - w miejscu, gdzie został namalowany pierwszy obraz "Jezu ufam Tobie".

Prowadzone przez s. Michaelę hospicjum w Wilnie opiekuje się przeszło 300 pacjentami rocznie, jednak może przyjmować tylko dorosłych. Co roku z powodu nieuleczalnych chorób umiera na Litwie ponad 120 dzieci. Dla większości rodzin oznaczało to samotną batalię o ostatnie chwile swoich skarbów. Dlatego s. Michaela postanowiła to zmienić.

Co roku z powodu nieuleczalnych chorób umiera na Litwie ponad 120 dzieci. Do niedawna nie było dla nich godnego miejsca. Dzięki ludziom dobrej woli powstał Most do Nieba - pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie.

Umierające dzieci nie miały swojego miejsca, gdzie mogłyby spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy Mostu do Nieba. Budowa kosztowała 5.000.000 zł. Do akcji włączyli się Przyjaciele z całego świata i stało się: dzięki ludziom dobrej woli powstał Most do Nieba - pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie. W Wilnie, wszyscy wiedzą, że jeżeli trzeba zrobić coś niemożliwego, to trzeba poprosić s. Michaelę 🙂


https://mostdonieba.pl/campaigns/pierwsze-hospicjum-dla-dzieci/JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 20

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!