id: fbgwhs

Strajk w Trzemesznie - fundusz dla pracowników i pracownic Paroc Polska

Strajk w Trzemesznie - fundusz dla pracowników i pracownic Paroc Polska

158 893 zł 
z 200 000
79%
zakończona 05.10.2021r
1567 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • Obniżyliśmy cel zbiórki do 200.000 PLN. W porozumieniu kończącym strajk wynegocjowaliśmy z pracodawcą 300.000 PLN. Cel zbiórki jest więc blisko. Suma obu tych kwot, czyli 500.000 PLN, jest sumą, którą od początku zamierzaliśmy zebrać - nic się w tej sprawie nie zmieniło, dlatego też kontynuujemy zbiórkę. Jest to kwota, która - jak zakomunikowaliśmy w oryginalnym opisie zbiórki - trafi do kilkuset strajkujących pracowników Paroc Polska, kwota będąca rekompensatą za dni strajku. Będzie też sygnałem, że strajk został wygrany. Ale wygrany, tak naprawdę. Zbieramy dalej!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • O godz. 1.28 podpisaliśmy porozumienie. Zaraz potem ruszyliśmy na hale, aby przekazać warunki zakończenia strajku. Mamy to, o co walczyliśmy od roku. Ograniczenie umów śmieciowych, 58 umów na czas nieokreślony dla pracowników jeszcze w sierpniu 2021 r. i gwarancje systemowych rozwiązań od 2022 roku. Mamy drugą w tym roku waloryzację płac, która obejmie 600 osób z 800 pracowników, a także pakiet waloryzacyjny na lata 2022-2023.


  Jest wreszcie to, na czym pracownikom zależało najbardziej - radykalny wzrost dodatku stażowego. Jego najwyższy wymiar wyniesie 18 proc. płacy minimalnej, co miesiąc. Dodatek będzie się także automatycznie waloryzować, co roku. Niektórzy pracownicy zyskają na nowym dodatku nawet 600 proc. względem poprzedniego. Wynegocjowaliśmy także pulę 300.000 zł na świadczenia dla pracowników za okres strajku. Upada więc mit, że za czas strajku się nie płaci.


  To był naprawdę wielki wysiłek. Negocjowaliśmy dzisiaj przez 15 godzin. Około godziny 18 pojawiła się wstępna propozycja, Gazeta Wyborcza ogłosiła koniec strajku, ale udało nam się po północy podbić ją do takiego poziomu, który zdecydowaliśmy się przedstawić załodze do akceptacji.


  Produkcja ruszyła. Bez wątpienia w Trzemesznie wzrośnie teraz na chwilę spożycie szampanów i napojów wyskokowych. Te bąbelki będą miały swoje silne uzasadnienie w treści porozumienia strajkowego, które zawarliśmy. Polska może się uczyć od Trzemeszna konsekwencji, uporu i współpracy. Gdzie buduje się więzi, tam łatwiej wspierać się w walce o dobro wspólne.

  w6549698c0b98f33.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • UWAGA: Strajk w Paroc Polska nie został przerwany!!!


  Rozmowy trwają i są bardzo trudne. Gazeta Wyborcza pospieszyła się z informacjami o zakończeniu strajku. Jesteśmy w krytycznym momencie negocjacji na linii pracodawca-zespół negocjacyjny-pracownicy. Przekazujemy tę wiadomość, bo zewsząd dostajemy gratulacje i sygnały wsparcia. Prosimy, aby z tym jeszcze zaczekać. Decyduje się właśnie to, czy zakład ruszy, czy będzie stać dalej. Na razie nie ma przestrzeni na przekazanie bardziej szczegółowych informacji. Odezwiemy się. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze wsparcie!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Zebranie 100.000 złotych zajęło Wam niecałe 4 doby. A widzimy, że to wciąż nie wszystko, do czego jesteście zdolni i zdolne. Ogromnie Wam dziękujemy! Każda złotówka to nie tylko wielkie wsparcie dla strajkujących, ale również wzmocnienie ich pozycji negocjacyjnej.


  A nie jest to bez znaczenia: wczorajszego wieczora wznowiono rozmowy pomiędzy przedstawicielami pracowników a zarządem Paroc Polska. Negocjacje są bardzo trudne, a wszystkie postulaty - dotyczące płac, a także ograniczenia śmieciowego zatrudnienia - są wciąż dyskutowane.


  Pozdrowienia od załogi!

  nbb5dde0c9c9be7c.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Jesteście wspaniali i wspaniałe! W przeciągu pierwszej doby udało nam się zebrać 50.000 PLN, czyli 10% niezbędnej kwoty.


  Pracownicy Paroc Polska w Trzemesznie obserwują tę zbiórkę i dziękują za nią. Dzięki powszechnemu wsparciu czują, że reprezentują nie tylko siebie, ale też aspiracje wszystkich pracowników, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. Strajk w Trzemesznie to jeden z największych protestów pracowniczych ostatnich lat i skala poparcia dla niego nie tylko nas miło zaskoczyła, ale i wzruszyła.


  Razem damy radę!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Wciąż czekamy na weryfikację naszego profilu przez pracowników zrzutka.pl. Standardowo trwa to kilka dni roboczych.

  m8b7f9d8bdd08009.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Uruchamiamy tę zbiórkę, bo dostaliśmy setki wyrazów wsparcia i pytań, jak można wesprzeć strajkujących. Pracodawca deklaruje, że nie zapłaci pracownikom żadnych wynagrodzeń za okres strajku. Choć prawda jest taka, że strajki wygrane kończą się w tej sprawie kompromisem i pracodawcy płacą wynagrodzenia, to musimy już teraz zadbać o bytowe potrzeby pracowników.


Kwota, którą zbieramy trafi do kilkuset strajkujących pracownika Paroca. Pół miliona złotych robi wrażenie, ale zebranie tej kwoty nie pozwoli na wypłatę ani całego wynagrodzenia, ani nawet jego większej części. Będą to jednak środki, które pozwolą pracownikom opłacić ratę kredytu lub czynsz. To także wielki gest solidarności społecznej. Zebrane środki zostaną podzielone po równo, bez względu, na wysokość wynagrodzenia pracownika. Otrzymają je pracownicy, którzy należą zarówno do OPZZ Konfederacja Pracy, jak i NSZZ Solidarność’80 oraz osoby, które strajkują mimo braku członkostwa związkowego!


O co walczymy?

1. O godną waloryzację wynagrodzeń, które dzisiaj zżera wzrost cen i opłat.

2. O wzrost dodatku stażowego, który dzisiaj dla pracowników po 15 latach pracy potrafi wynosić 70 zł.

3. O ograniczenie stosowania śmieciowych umów o pracę na czas określony.


A tak naprawdę walczymy o szacunek dla praw pracowniczych, o kulturę dialogu społecznego i o to, żeby ludzi szanować, a nie traktować „z buta”, kiedy zaczynają upominać się o swoje indywidualne prawa i dobro wspólne.


Strajk ogłosiliśmy po przeprowadzeniu referendum, w którym 97,5 proc. głosujących poparło akcję strajkową. Rozmowy z pracodawcą o polubownym rozwiązaniu tych spraw trwały w firmie prawie rok. Włożyliśmy dużo czasu, wysiłku oraz zaangażowania w to, żeby się porozumieć. Jednakże 4 sierpnia 2021 r. pracodawca stwierdził, że rozpoczęcie strajku oznacza wycofanie się przez niego z jakichkolwiek podwyżek. W taki sposób załoga ma być ukarana za akcję protestacyjną - to znaczy, za skorzystanie z przysługującego jej prawa.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1567

preloader

Komentarze 68

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 278 zrzutek

i zebrali

837 983 018 zł

A ty na co dziś zbierasz?