id: fbgwhs

Strajk w Trzemesznie - fundusz dla pracowników i pracownic Paroc Polska

Strajk w Trzemesznie - fundusz dla pracowników i pracownic Paroc Polska

Nasi użytkownicy założyli 1 220 598 zrzutek i zebrali 1 333 030 019 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

  • Obniżyliśmy cel zbiórki do 200.000 PLN. W porozumieniu kończącym strajk wynegocjowaliśmy z pracodawcą 300.000 PLN. Cel zbiórki jest więc blisko. Suma obu tych kwot, czyli 500.000 PLN, jest sumą, którą od początku zamierzaliśmy zebrać - nic się w tej sprawie nie zmieniło, dlatego też kontynuujemy zbiórkę. Jest to kwota, która - jak zakomunikowaliśmy w oryginalnym opisie zbiórki - trafi do kilkuset strajkujących pracowników Paroc Polska, kwota będąca rekompensatą za dni strajku. Będzie też sygnałem, że strajk został wygrany. Ale wygrany, tak naprawdę. Zbieramy dalej!

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Uruchamiamy tę zbiórkę, bo dostaliśmy setki wyrazów wsparcia i pytań, jak można wesprzeć strajkujących. Pracodawca deklaruje, że nie zapłaci pracownikom żadnych wynagrodzeń za okres strajku. Choć prawda jest taka, że strajki wygrane kończą się w tej sprawie kompromisem i pracodawcy płacą wynagrodzenia, to musimy już teraz zadbać o bytowe potrzeby pracowników.


Kwota, którą zbieramy trafi do kilkuset strajkujących pracownika Paroca. Pół miliona złotych robi wrażenie, ale zebranie tej kwoty nie pozwoli na wypłatę ani całego wynagrodzenia, ani nawet jego większej części. Będą to jednak środki, które pozwolą pracownikom opłacić ratę kredytu lub czynsz. To także wielki gest solidarności społecznej. Zebrane środki zostaną podzielone po równo, bez względu, na wysokość wynagrodzenia pracownika. Otrzymają je pracownicy, którzy należą zarówno do OPZZ Konfederacja Pracy, jak i NSZZ Solidarność’80 oraz osoby, które strajkują mimo braku członkostwa związkowego!


O co walczymy?

1. O godną waloryzację wynagrodzeń, które dzisiaj zżera wzrost cen i opłat.

2. O wzrost dodatku stażowego, który dzisiaj dla pracowników po 15 latach pracy potrafi wynosić 70 zł.

3. O ograniczenie stosowania śmieciowych umów o pracę na czas określony.


A tak naprawdę walczymy o szacunek dla praw pracowniczych, o kulturę dialogu społecznego i o to, żeby ludzi szanować, a nie traktować „z buta”, kiedy zaczynają upominać się o swoje indywidualne prawa i dobro wspólne.


Strajk ogłosiliśmy po przeprowadzeniu referendum, w którym 97,5 proc. głosujących poparło akcję strajkową. Rozmowy z pracodawcą o polubownym rozwiązaniu tych spraw trwały w firmie prawie rok. Włożyliśmy dużo czasu, wysiłku oraz zaangażowania w to, żeby się porozumieć. Jednakże 4 sierpnia 2021 r. pracodawca stwierdził, że rozpoczęcie strajku oznacza wycofanie się przez niego z jakichkolwiek podwyżek. W taki sposób załoga ma być ukarana za akcję protestacyjną - to znaczy, za skorzystanie z przysługującego jej prawa.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1567

preloader

Komentarze 68

 
2500 znaków