id: fbm9uz

Wyposażenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Przymierza Rodzin dla dzieci i młodzieży

Wyposażenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Przymierza Rodzin dla dzieci i młodzieży

Nasi użytkownicy założyli 1 155 347 zrzutek i zebrali 1 199 704 799 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wyposażenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Przymierza Rodzin dla dzieci i młodzieży


“Koledzy mnie zaczepiają, boję się ich.”

“Chciałbym wyjść z domu, spotkać się z kimś, ale wszyscy grają online.”

“Nie radzę sobie z niemieckim, rodzice późno wracają, czekam na ich pomoc.”

“Jestem samotna.”


Dzieci tracą naturalne zdolności uczenia się życia w relacjach, radzenia sobie z emocjami. Jesteśmy Stowarzyszeniem Przymierze Rodzin. Pracujemy z młodymi od 40 lat. Od czasu pandemii widzimy, że problemy psychiczne dzieci i młodzieży stały się potrzebą najwyższej wagi.


Chcielibyśmy stworzyć poradnię, która wspiera dzieci i ich całe rodziny w budowaniu zdrowych relacji, pragniemy przeciwdziałać poważnym zaburzeniom. Mamy duży potencjał:

  • doświadczony zespół psychologów i pedagogów, który stale wymienia się obserwacjami; 
  • zaplecze organizacyjne (zbudowaliśmy 5 szkół, prowadzimy kluby pomocy dzieciom, mamy już miejsce na poradnię).


Zwracamy się z prośbą o wsparcie w wyposażeniu poradni. Z większą liczbą darczyńców szybciej pomożemy dzieciom!


Do otwarcia poradni potrzebne są fundusze na zakupienie mebli, oświetlenia, komputerów oraz niezbędnych pomocy do przeprowadzania diagnoz i zajęć terapeutycznych.

Skąd pomysł na poradnię?

Nasi zaangażowani pedagodzy pracujący w szkołach Przymierza Rodzin zaobserwowali wiele trudności dzieci z ich emocjami i relacjami. Dodatkowo zauważyli, że wielu dzieciom nie udaje się pomóc w porę. Długie kolejki do psychologów na NFZ, jak również dobrych specjalistów w poradniach odpłatnych sprawiają, że nie każdy może otrzymać pomoc w odpowiednim momencie. Gdy jest za późno pomoc psychologiczna jest trudniejsza - wiąże się z leczeniem stanów depresyjnych czy lękowych. W wielu przypadkach można by uniknąć leczenia farmakologicznego.

Co wyróżnia naszą poradnię?

Pomysł na poradnię to wzmocnienie działań prewencyjnych, poprzez unikalne połączenie doświadczeń zarówno pedagogów, jak i psychologów. Nasi specjaliści, którzy tworzą jeden zespół, wspólnie udoskonalają metody pracy. Dzięki temu mogą skuteczniej wspierać dzieci i rodziców oraz rozwijać swoje kompetencje. W planach poradni są programy treningów umiejętności społecznych, warsztatów dla rodziców i nauczycieli, terapie, konsultacje psychiatry oraz mediacje.


Ponadto specjaliści poradni są przygotowani do leczenia z dbałością o cierpiących w wielu wymiarach ich potrzeb umysłowych, psychicznych, duchowych, cielesnych. Szacunek do człowieka w każdym z obszarów jest dla nas kluczem do pomocy poprzez współczucie, trwanie, pomoc terapeutyczną i kliniczną.

Czym jest “Przymierze Rodzin”?

Poradnia jest kontynuacją misji Stowarzyszenia “Przymierze Rodzin” realizowanej już przez 40 lat jego istnienia - wsparcie rodzin. Pomysłodawcy poradni chcą dzielić się bogactwem naszego środowiska, które buduje na towarzyszeniu sobie wzajemnie wielu pokoleń w zintegrowanej wspólnocie: dzieci, młodzieży, dorosłych i dziadków. W Przymierzu wychowały się setki osób tworzących silne rodziny, jednakże wyzwania współczesności dają nam powody do kontynuowania naszej misji wypływającej z chrześcijaństwa.


Rozumiemy, że zdrowie psychiczne członków rodzin często zależy od jakości więzi między nimi, umiejętności towarzyszenia sobie wzajemnie na różnych etapach życia, odwagi do przyjmowania drugiego człowieka z szacunkiem do jego odrębności i praw jego wieku. Naszą misję realizujemy przez autorskie metody wychowania dzieci w naszych jednostkach organizacyjnych:

- program wychowawczy naszych szkół podstawowych i liceów,

- wolontariat w ośrodkach przyparafialnych,

- opieka w świetlicach środowiskowych.

Włączamy całą społeczność Przymierza Rodzin do uczestniczenia w rozwoju autorskich koncepcji psychologicznych i pedagogicznych.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 92

EO
EOl
KJ
Katarzyna Jaworska
50 zł
PA
Anonimowy
100 zł
MG
Marzena Gramatnikowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Michał Kulesza
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AH
Asia Heleniak
50 zł
AS
Agnieszka
300 zł
AP
Agnieszka P.
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!