Wyposażenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Przymierza Rodzin dla dzieci i młodzieży
Wyposażenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Przymierza Rodzin dla dzieci i młodzieży
Nasi użytkownicy założyli 1 226 249 zrzutek i zebrali 1 348 262 198 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
“Koledzy mnie zaczepiają, boję się ich.”
“Chciałbym wyjść z domu, spotkać się z kimś, ale wszyscy grają online.”
“Nie radzę sobie z niemieckim, rodzice późno wracają, czekam na ich pomoc.”
“Jestem samotna.”
Dzieci tracą naturalne zdolności uczenia się życia w relacjach, radzenia sobie z emocjami. Jesteśmy Stowarzyszeniem Przymierze Rodzin. Pracujemy z młodymi od 40 lat. Od czasu pandemii widzimy, że problemy psychiczne dzieci i młodzieży stały się potrzebą najwyższej wagi.
Chcielibyśmy stworzyć poradnię, która wspiera dzieci i ich całe rodziny w budowaniu zdrowych relacji, pragniemy przeciwdziałać poważnym zaburzeniom. Mamy duży potencjał:
- doświadczony zespół psychologów i pedagogów, który stale wymienia się obserwacjami;
- zaplecze organizacyjne (zbudowaliśmy 5 szkół, prowadzimy kluby pomocy dzieciom, mamy już miejsce na poradnię).
Zwracamy się z prośbą o wsparcie w wyposażeniu poradni. Z większą liczbą darczyńców szybciej pomożemy dzieciom!
Do otwarcia poradni potrzebne są fundusze na zakupienie mebli, oświetlenia, komputerów oraz niezbędnych pomocy do przeprowadzania diagnoz i zajęć terapeutycznych.
Skąd pomysł na poradnię?Nasi zaangażowani pedagodzy pracujący w szkołach Przymierza Rodzin zaobserwowali wiele trudności dzieci z ich emocjami i relacjami. Dodatkowo zauważyli, że wielu dzieciom nie udaje się pomóc w porę. Długie kolejki do psychologów na NFZ, jak również dobrych specjalistów w poradniach odpłatnych sprawiają, że nie każdy może otrzymać pomoc w odpowiednim momencie. Gdy jest za późno pomoc psychologiczna jest trudniejsza - wiąże się z leczeniem stanów depresyjnych czy lękowych. W wielu przypadkach można by uniknąć leczenia farmakologicznego.
Co wyróżnia naszą poradnię?Pomysł na poradnię to wzmocnienie działań prewencyjnych, poprzez unikalne połączenie doświadczeń zarówno pedagogów, jak i psychologów. Nasi specjaliści, którzy tworzą jeden zespół, wspólnie udoskonalają metody pracy. Dzięki temu mogą skuteczniej wspierać dzieci i rodziców oraz rozwijać swoje kompetencje. W planach poradni są programy treningów umiejętności społecznych, warsztatów dla rodziców i nauczycieli, terapie, konsultacje psychiatry oraz mediacje.
Ponadto specjaliści poradni są przygotowani do leczenia z dbałością o cierpiących w wielu wymiarach ich potrzeb umysłowych, psychicznych, duchowych, cielesnych. Szacunek do człowieka w każdym z obszarów jest dla nas kluczem do pomocy poprzez współczucie, trwanie, pomoc terapeutyczną i kliniczną.
Czym jest “Przymierze Rodzin”?Poradnia jest kontynuacją misji Stowarzyszenia “Przymierze Rodzin” realizowanej już przez 40 lat jego istnienia - wsparcie rodzin. Pomysłodawcy poradni chcą dzielić się bogactwem naszego środowiska, które buduje na towarzyszeniu sobie wzajemnie wielu pokoleń w zintegrowanej wspólnocie: dzieci, młodzieży, dorosłych i dziadków. W Przymierzu wychowały się setki osób tworzących silne rodziny, jednakże wyzwania współczesności dają nam powody do kontynuowania naszej misji wypływającej z chrześcijaństwa.
Rozumiemy, że zdrowie psychiczne członków rodzin często zależy od jakości więzi między nimi, umiejętności towarzyszenia sobie wzajemnie na różnych etapach życia, odwagi do przyjmowania drugiego człowieka z szacunkiem do jego odrębności i praw jego wieku. Naszą misję realizujemy przez autorskie metody wychowania dzieci w naszych jednostkach organizacyjnych:
- program wychowawczy naszych szkół podstawowych i liceów,
- wolontariat w ośrodkach przyparafialnych,
- opieka w świetlicach środowiskowych.
Włączamy całą społeczność Przymierza Rodzin do uczestniczenia w rozwoju autorskich koncepcji psychologicznych i pedagogicznych.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!