id: fcmuf6

Amelka Michalak- zrzutka na rehabilitację neurologiczną

Amelka Michalak- zrzutka na rehabilitację neurologiczną

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
57 710 zł 
z 80 000
72%
339 dni do końca
249 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • z263513cb0da48ed.jpegWitajcie 💜 zdajemy relacje z naszej ostatniej pracy i walki o sprawność 💪💜 Amelka dzielnie pracowała w Gdyni przez ostatnie 2 tygodnie. Dzień w dzień miała zajęcia usprawniające 💜 każdego dnia skoro świt wstawaliśmy i jeździliśmy walczyć 💜 Amelka ma coraz większa świadomość własnego ciała, chce coraz mniej siedzieć na wózku, coraz lepiej blokuje kolana przy staniu i próbuje samodzielnie siadać. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pracy, a Amelka każdego dnia odzyskiwała coraz większa radość z tego nad czym pracuje 💜 Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do naszego wyjazdu rehabilitacyjnego 💜 Dziękujemy za wsparcie i wszelkie wpłaty 💜 wykorzystaliśmy podarowany nam czas co do minutki w ośrodku rehabilitacyjnym w Gdyni 💜 Dziękujemy 💜

  u4813a0e34e8e4ad.jpegb95dabd52659d603.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dzień dobry wszystkim 💜 Tu Amelka 😊💜 Chciałabym Wam powiedzieć, że już dojechałam na Turnus Neurologiczny w Polanice. Jeszcze raz Dziękuje 💜, że wspólnymi siłami udało się uzbierać na 3 tygodniowy wyjazd 💪💜 wy daliście z siebie ogrom serca, abym dzięki Wam mogła tu być 💜 to teraz moja kolej, aby z siebie dać wszystko 💪 i wykorzystać ten wyjazd w pełni moi możliwości 💪💜 Przesyłajcie dla Mnie moc pozytywnej energii napewno mi się przyda 💜 - Wasza Amelka 💜jb56d1f7d9cb40dc.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • n567be24843af4be.jpeg

  Kochani rok 2021 był dla Amelki niezwykle intensywny! Zrzutki, koncerty, pikniki, licytacje to jedne z wielu wydarzeń, które pozwoliły nam na zebranie środków na 4 turnusy rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku rehabilitacji neurologicznej dla dzieci Polanika!!! W przerwie pomiędzy turnusami rehabilitacyjnymi Amelka nadal przyjmuje chemioterapię.


  Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdą formę pomocy, ale oczywiście nasza walka o sprawność Amelki toczy się dalej!! Mamy nadzieję, że rok 2022 będzie dla nas pomyślny i będziemy w stanie dalej zbierać środki na leczenie i rehabilitację Amelki. 


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • ue96193bdc8773f7.jpeg

  Kochani u Amelki ostatnio tak sobie. Znikąd pojawiła się gorączka co bardzo nas martwi bo nie wiemy czy guz w główce znowu się nie powiększa... Do tego walczymy z czasem i zbiórką środków na rehabilitację. Mamy tylko rok...ten rok będzie kluczowy dla Amelki, gdyż rdzeń kręgowy pomału zaczyna zastygać a szanse na powrót do sprawności fizycznej maleją... 'Wycena' rocznej rehabilitacji jaką otrzymaliśmy to 80 tyś złotych, czas tak szybko ucieka dlatego prosimy Was z całego serca, wpłacajcie, udostępniajcie, zbierajcie pieniążki do puszek - każda pomoc jest nam ogromnie potrzebna. Dziękujemy za Wasze wsparcie , Monika i Damian - rodzice Amelki.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutkijca20d4533abb02b.jpeg'Bo gdzieś tam między nowotworem a paraliżem jest jeszcze życie warte do przeżycia'

Amelka Michalak ma tylko 6 lat.

NOWOTWÓR i PARALIŻ CZTEROKOŃCZYNOWY.

CZAS... ucieka. Każdy dzień to codzienna walka o sprawność, codzienna walka o życie...

PROSIMY dołącz do tej walki!

Wierzymy,że to dzięki Tobie uda mi się stanąć na nogi i odzyskać sprawność, którą odebrał mi nowotwór...

Razem dla Amelki <3


Amelka walczy!

Kochani Amelka rozpoczęła drugi, 3 tygodniowy turnus intensywnej rehabilitacji neurologicznej dla dzieci w ośrodku Polanika. Pierwszy turnus okazał się niesamowicie pomocny! Amelka zaczęła samodzielnie siadać bez oparcia, delikatnie ruszać nóżkami w pozycji siedzącej, a przykurcz w prawej rączce zaczął puszczać! To OGROMNY,OGROMNY sukces i postęp, gdyż po operacji kręgu szyjnego lekarze nie dawali Amelce jakichkolwiek szans na powrót do sprawności fizycznej.

Niestety trwa nierówna walka z czasem...paraliż czterokończynowy wymaga pracy całego sztabu specjalistów, dlatego niestety rehabilitacja w domu nie jest możliwa. Nie zapominajmy, że Amelka również dzielnie zmaga się z chorobą onkologiczną i pomiędzy rehabilitacjami przyjmuje chemioterapię, która niezwykle osłabia jej maleńki organizm. Ciągłe wymioty i złe samopoczucie powodują senność i brak energii, ale pomimo tego Amelka ciągle walczy! Bywają lepsze i gorsze dni ale nigdy się nie poddaje! Skąd w tej malutkiej osobie tyle siły?

Kochani pomóżmy naszej kochanej wojowniczce wrócić do sprawności fizycznej, aby mogła spełnić swoje marzenie i znowu pobiec do parku o własnych siłach <3 Wierzymy, że się uda!


v171f3f66695d013.jpeg


Historia Amelki

Amelka ma 6 lat i od urodzenia choruje na niezwykle rzadką formę nowotworu przypisaną do grupy Melanotic Neuroectodermal Tumor of Infancy (MNTI), a od września 2020 po ratującej życie operacji i paraliżu porusza się na wózku inwalidzkim. Sytuacja Amelki jest niezwykle trudna, gdyż nowotwór na który choruje, znajduje się w odcinku szyjnym w kręgosłupie i częściowo pod czaszką i z tego względu lekarze nie są w stanie usunąć całego guza, który ciągle powraca. Lekarze twierdzą, że to jedyny taki przypadek na świecie! Amelka w swoim młodziutkim życiu przeszła wiele operacji ratujących życie, wielokrotną chemioterapię oraz kurację laserem protonowym. We wrześniu 2020 roku sytuacja nabrała dramatycznego zwrotu, gdyż Amelka straciła czucie w rączkach i nóżkach. Po przewiezieniu do szpitala w Gdańsku i rezonansie magnetycznym okazało się, że guz bardzo urósł i uciska na nerw. Lekarze nie byli w stanie nic zrobić dlatego Monika i Damian- rodzice Amelki podjęli dramatyczną walkę o jej życie. Zwrócili się o pomoc do szpitala w Hamburgu, gdzie lekarze zgodzili się podjąć niezwykle ryzykownej operacji i kazali natychmiast przetransportować Amelcię drogą lotniczą, bo w każdym momencie nowotwór mógł nieodwracalnie uszkodzić rdzeń kręgowy.


Operacja się udała! Amelka jest z nami - żyje! jednak od tego momentu porusza się na wózku inwalidzkim.


l884574c9a2163fd.jpegKoszty rehabilitacji

Pierwszy turnus kwiecień 2021 -koszt 4 tygodniowej rehabilitacji

rd66feef4a7e7324.jpegDrugi turnus czerwiec 2021 -koszt 3 tygodniowej rehabilitacji

s165a24dfdcd2263.jpegCodzienność

Walczymy o życie Amelki, walczymy o jej sprawność. Jak każdy rodzic pragniemy dla swoje dziecka dobrego, szczęśliwego życia i codzennie modlimy się o jej zdrowie. Niestety koszty rehabilitacji to kropla w morzu potrzeb. Przedmioty osobiste, środki higieniczne, specjalistyczny sprzęt do pionizacji, leki...staramy się jak możemy ale nie ukrywamy, że od momentu operacji i paraliżu Amelki we wrześniu 2020 roku jest nam bardzo ciężko. Dlatego bardzo prosimy Was o pomoc, tak bardzo pragniemy uzbierać środki potrzebne na pokrycie kosztów rehabilitacji dla Amelki w okresie jesienno/zimowym. Dziękujemy Wszystkim za okazane serce i pomoc, Wasze wsparcie i słowa otuchy są dla nas niezwykle ważne. Monika i Damian -rodzice Amelki.

u9aea31f5d2e3172.jpeg pe96287426c3663b.jpeg f160808a994af622.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 249

preloader

Komentarze 13

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 358 zrzutek

i zebrali

838 136 394 zł

A ty na co dziś zbierasz?