id: fdcwys

Wykonanie muralu na budynku Szkoły Podstawowej w Ryglicach

Wykonanie muralu na budynku Szkoły Podstawowej w Ryglicach

11 855 zł 
z 50 000
23%
zakończona 31.12.2020r
74 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

PRYMAS TYSIĄCLECIA a COVID 19!


Od blisko 20 lat naszej szkole patronuje Kardynał Stefan Wyszyński. 7 czerwca bieżącego roku Patron nasz miał być beatyfikowany przez papieża Franciszka. Chcąc uwiecznić to jakże ważne wydarzenie, społeczność szkolna poddała myśl jego zewnętrznego upamiętnienia w sposób nowoczesny, zaakceptowany przez młodzież, w postaci tzw. MURALU, czyli obrazu malowanego trwałymi farbami na zewnętrznej ścianie szkoły o wymiarach 6 metrów na 10 metrów.

Pomysł ten doczekał się już projektu graficznego i został zaakceptowany przez nasze władze.

Wykonawcą tego dzieła będzie uznany artysta krakowski Ryszard Paprocki.

Zaplanowaliśmy szczegółowo szereg działań i wydarzeń, podczas których mieliśmy pozyskiwać środki na wykonanie muralu (m.in. zaplanowano koncerty, festyn rodzinny, kiermasze okolicznościowe itp.). Został także ustalony harmonogram prac artystycznych i konserwatorskich.

Niestety świat, także nasz, się zatrzymał. Nie chcemy jednak zabijać naszego entuzjazmu i pragniemy, aby mural poświęcony naszemu Wielkiemu Patronowi, powstał. Musimy zmienić sposób zbierania środków na sfinansowanie tego niestandardowego dzieła, dlatego sięgamy po narzędzie jakim jest ZRZUTKA.PL.

Cały świat zszedł dziś na inne tory, ale istnieje i wierzymy, że wkrótce powróci do swojej zwyczajnej działalności. My także z nadzieją czekamy na powrót do normalności, ale nie siedzimy bezczynnie -nauczamy i uczymy się zdalnie. Dlatego W DOBIE E-LEKCJI PROSIMY O E-ZRZUTKĘ DLA PRAWDZIWEGO PRYMASA TYSIĄCLECIA.

Wpisz się choćby drobnym gestem w to dzieło… KLIKNIJ!!!


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Magdalena Słowik

    Dziękuję Pani, która wpłaciła anonimowo 😘😍

  • Dorota Turczyn

    Ku pamięci mojego TATY, którego ksiądz Wyszyński przygotowywał do I Komunii Świętej podczas II wojny światowej, ukrywając się przed gestapo w Żułowie na Zamojszczyźnie, a po wojnie, jako biskup lubelski, udzielał mu sakramentu bierzmowania. Z radością przekazuję datek na wykonanie muralu poświęconego temu WIELKIEMU CZŁOWIEKOWI!

Nasi użytkownicy założyli

893 739 zrzutek

i zebrali

836 916 566 zł

A ty na co dziś zbierasz?